Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsze Spalacze Tłuszczu - Ranking

* * * * * 39 głosy spalacze tłuszczu najlepsze spalacze tłuszczu najlepszy spalacz ranking spalaczy tłuszczu spalacze jaki spalacz tłuszczu tabletki na odchudzanie

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1049 odpowiedzi w tym temacie

#1
cyklon04

cyklon04
 • Administrator
 • 427 postów

*
Popularny

RANKING NAJLEPSZYCH SPALACZY TŁUSZCZU

Najlepsze tabletki na odchudzanie

ranking_spalaczy.jpg

 
Uwaga: W przeciwieństwie do większości tego typu artykułów dotyczących spalaczy tłuszczu, które można znaleźć w sieci, ten prezentuje produkty nie tylko wykazujące największą skuteczność, ale także jest ciągle aktualizowany względem aktualnej wiedzy na temat działania poszczególnych produktów oraz sytuacji na rynku spalaczy.
 
W tym rankingu spalaczy nie uwzględniono, ani suplementów które nie są już od dawna produkowane (np. kultowy spalacz Venom), ani taki których obecne wersje są znacznie słabsze od pierwotnie produkowanych (np. Thermal Pro).
 
Należy pamiętać, że nie istnieje coś takiego jak najlepsze tabletki na odchudzanie dla każdego. Podstawowym celem spalacza, jak sama nazwa mówi jest redukcja tłuszczu. Jednak najlepsze środki tego typu mają także inne właściwości. Mogą skutecznie hamować łaknienie, zwiększać poziom energii, przyspieszać metabolizm czy w szczególności spalać uporczywy tłuszcz brzuszny.
 
Należy także wziąć pod uwagę, iż znaczna część tego co reklamowane jest w telewizji, gazetach czy banerach reklamowych, to produkty o wątpliwej skuteczności. Większość ludzi przynajmniej raz kupiła produkt mający redukować tłuszcz i srogo się rozczarowała. Dlaczego? Ponieważ albo był oparty o składniki nie mające potwierdzonej skuteczności (działające na zasadzie placebo), albo mają zbyt małe dawki składników aktywnych, by mogły one przynieść widoczne efekty. Jak wiadomo, wszyscy producenci reklamują swoje produkty jako najlepsze i najskuteczniejsze, które z nich faktycznie przynoszą widoczne efekty?
 
W poniższym zestawieniu spalaczy tłuszczu uwzględniono najskuteczniejsze suplementy spalające tłuszcz na rynku. Oparte są one nie tylko o składniki mające naukowo potwierdzone działanie, ale także optymalne dawki i zbierają świetne opinie. Jest to z pewnością najbardziej rozbudowany temat dotyczący spalaczy tłuszczu jaki możecie znaleźć w sieci.

Spalacze tłuszczu - kategorie:

 • Najskuteczniejsze spalacze na rynku, czyli spalacze termogeniczne oparte o silnie działające i skuteczne substancje aktywne o potwierdzonym działaniu, przeznaczone wyłącznie dla osób zdrowych.
 • Najlepsze spalacze tłuszczu tłuszczu dla osób mających problemy zdrowotne (szukających reduktorów tłuszczu bez pobudzaczy, itp.).
 • Suplementy specjalistyczne (poprawiające wygląd sylwetki, np. poprzez usuwanie zatrzymanej wody podskórnej, hamujące łaknienie, przeciwdziałające odkładaniu się tłuszczu, przyspieszające przemianę materii).
 • Radykalne podejście do spalania tłuszczu, czyli najskuteczniejsze zestawy suplementów dobranych tak by maksymalizować efekty spalania tłuszczu.
 • Najczęstsze pytania dotyczące spalaczy.
 • Tak zwane "spalacze", czyli produkty, które należy omijać z daleka, nie mające żadnego realnego działania.

Kategoria nr 1:

 

Fenix Ground Zero - najmocniejszy i jeden z najbardziej przemyślanych reduktorów tłuszczu jakie pojawiły się w ciągu ostatnich kilku lat na rynku. Oparty wyłącznie o składniki o potwierdzonej skuteczności. Zawiera substancje aktywne, które w sposób błyskawiczny redukują tłuszcz jak i zwiększają poziom energii, optymalizują metabolizm oraz mocno hamuje apetyt.

>> Ground Zero opinie <<

 

Inferno Apocalypse - topowy spalacz tłuszczu dla osób szukających środka spalającego uporczywy tłuszcz (tkankę tłuszczową białą) zgromadzony w okolicy brzucha i bioder. Co istotne nie powoduje efektu zwiększonej potliwości, natomiast dobrze hamuje łaknienie.

Uwaga: musi zawierać składniki 2-Aminoisoheptane oraz Thermo-V™, inne wersje mają nieporównywalnie słabsze działanie.

>> Inferno Apocalypse opinie <<

 

Clinical Burn - pośród ekonomicznych tabletek na odchudzanie, z pewnością najlepszy reduktor tłuszczu jaki znajdziemy na rynku. Wysoce wydajny, przy tym zawierający dużą dawkę składników o potwierdzonej skuteczności. Zdecydowanie lepszy od wielu droższych i popularniejszych środków na spalanie.

>> Clinical Burn opinie <<

 

Hi-Tech Pharmaceuticals Stimerex Hardcore - jeden z najmocniejszych (pobudzenie, hamowanie łaknienia) spalaczy tłuszczu oparty wyłącznie o farmakologicznej jakości składniki o potwierdzonej skuteczności. Spalacz radyklany w działaniu, nie tylko wysoce skutecznie redukuje tłuszcz z całego ciała, ale również hamuje apetyt i przeciwdziała lipogenezie, czyli ponownemu otłuszczeniu się organizmu. Jako jeden z niewielu spalaczy tłuszczu na rynku, wykazuje taki sam potencjał u ćwiczących jak i nie ćwiczących. Mocno tłumi apetyt i na wiele godzin podnosi poziom energii.

>> Stimerex Hardcore opinie <<

 

Liporedux - najskuteczniejszy miejscowy spalacz tłuszczu. Ze względu na swoją formę i zawarte składniki mające potwierdzone badaniami działanie, pozwala szybko usunąć uporczywy tłuszcz oraz celulit. Przenika barierę skóry i likwiduje najbardziej uporczywą tkankę tłuszczową, tzw. biały tłuszcz znajdujący się w okolicy brzucha, ud i bioder. Posiada zdolność bezpośredniego wnikania do komórek tkanki tłuszczowej białej i nasilanie tam procesów termogenicznych oraz lipolitycznych. Istotną właściwością tego suplementu jest fakt, iż zwiększa on jędrność i unaczynienie tkanek. Likwiduje ponad to cellulit (rozproszoną tkankę tłuszczową, która tradycyjne spalacze nie są w stanie zredukować) i poprawia napięcie skóry.

>> Liporedux opinie <<

 

GAT Superburn - topowy spalacz dla osób mających spore pokłady tłuszczu na całym ciele, szukających spalacza, który nie pobudza mocno. Działa wyjątkowo szybko i oparty jest wyłącznie o składniki o klinicznie potwierdzone skuteczności. Skierowany jest on dla osób szukających po prostu najlepszego środka spalającego tłuszcz.Opinie i skład mówią same za siebie.

>> Superburn opinie <<

 

JetFuel Powder - jest to najmocniejszy spalacz tłuszczu w proszku, którego działanie jest wielopłaszczyznowe. Z jednej strony skutecznie spala tłuszcz z całego ciała, z drugiej natomiast dodaje energii i usuwa zatrzymaną wodę podskórną, która psuje definicję sylwetki. Zmniejsza ochotę na słodycze i podjadanie.

 

OxyFuego - ulepszona wersja najpopularniejszego spalacz ostatnich lat - Thermocore, przeznaczony dla osób, które szukają spalacza przede wszystkim skutecznie redukującego tłuszcz z całego ciała, przy jednoczesnym niewielkim pobudzeniu. Zawiera składniki o wielo-wektorowym działaniu, dzięki czemu tłuszcz spalany jest na wielu płaszczyznach.

 
Kategoria nr 2:
 

Burn24 - najlepszy spalacz tłuszczu pozbawiony wszelkich pobudzaczy jak kofeina, geranium, glukuronolakton, itp. Idealny dla osób mających nieregularne posiłki lub lubiących podjadać oraz mających spore pokłady tkanki tłuszczowej. Istotną kwestią jest obecność składników przeciwdziałających ponownemu otłuszczeniu, czyli efektowi jo-jo. Ponadto obniża poziom cukru we krwi.

>> Omega Burn24 opinie <<

 

ANS Slim Factor - biorąc pod uwagę stosunek ceny do efektywności, jest to z pewnością jeden z najlepszych spalaczy na rynku. Skutecznie utlenia kwasy tłuszczowe i nasila lipolizę tłuszczu. Pozbawiony stymulantów, więc z powodzeniem może być stosowany przez osoby mające bardzo późno treningi. Co istotne wykazuje także skuteczność u osób nie mające żadnej aktywności fizycznej.

>> Slim Factor opinie <<

 

Cannibal Claw - to najskuteczniejszy na rynku suplement przyspieszający metabolizm. Dzięki swojej niezwykłej skuteczności, często jest porównywany do hormonu tarczycy czy clenbuterolu, dla którego stanowi legalny substytut. Nasila metabolizm tłuszczy i metabolizm spoczynkowy optymalizując działanie tarczycy i przyspieszając jej pracę.

>> Cannibal Claw opinie <<

 

Satietrim - to najlepszy bloker apetytu na rynku o potwierdzonej naukowo skuteczności nie tylko w kwestii supresacji apetytu, ale także realnej redukcji wagi ciała. Idealny środek dla osób mających problem z podjadaniem lub mających nadmierny apetyt.

 

Lean FX - jest wyjątkowym spalaczem, który nie posiada w składzie żadnych stymulantów ani pobudzaczy. Oparty o najwyższe jakości bezkompromisowe, pod względem jakości, składniki aktywne przyspieszające metabolizm. Stosowany jest także przed snem, dzięki czemu nasila spalanie tłuszczu w okresie nocnym.  Jako że moduluje poziom kortyzolu - hormonu stresu - wspiera także spalanie uporczywego tłuszczu.

>> AX Lean Fx opinie <<

 

Fucoxanthin - zawiera największą dawkę na rynku fukoksantyny, która najlepiej pośród wszystkich znanych obecnie substancji spala uporczywy tłuszcz brzuszny. Fucoxanthin spala także tłuszcz z tzw. boczków, gdzie znajduje się uporczywa tkanka tłuszczowa biała, która jest słabo ukrwiona i większość spalaczy nie wpływa na jej redukcję. Suplement ten najlepiej sprawdza się na tzw. ostatni szlif, kiedy to poziom tłuszczu jest stosunkowo niewielki.

>> Fucoxanthin opinie <<

 

EvoMuse Defuse - unikalny spalacz nowej generacji, który łączy ze sobą skuteczność spalaczy termogenicznych oraz jest pozbawionych jakichkolwiek pobudzaczy. Oparty wyłącznie o składniki o potwierdzonej skuteczności radykalnie spalające tkankę tłuszczową z całego ciała i co istotne przeciwdziała ponownemu otłuszczaniu się organizmu.

>> Defuse opinie <<

 
Ursobolic - to nowej generacji, niezwykle interesujący suplement, który wspiera re-kompozycję ciała, czyli z jednej strony promuje spalanie tłuszczu, z drugiej natomiast promuje budowę beztłuszczowej masy mięśniowej. Idealny dla osób, które chcą poprawić definicję mięśni, ich gęstość i skład ciała.

Kategoria nr 3:

 

Alphaburn - najskuteczniejszy suplement redukujący tkankę tłuszczową białą zgromadzoną w okolicy brzucha, bioder u ud. Jest to tkanka tłuszczowa uporczywa, słabo ukrwiona i większość produktów nie wpływa na jej redukcję, natomiast Rauwolfia zawarta w tym suplemencie według badań najskuteczniej redukuje jej poziom.

>> Alphaburn opinie <<

 

Erase Fast - zdecydowanie najskuteczniejszy dodatek do spalaczy bazowych, dedykowany osobom chcącym osiągnąć twardą i "suchą" sylwetkę. Przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn, ponieważ obniża poziom estrogenów, przez co usuwa zatrzymaną wodę podskórną, uporczywy tłuszcz i chroni mięśnie przed rozpadem.

>> Erase Fast opinie <<

 

Diuretic Complex - zdecydowanie najlepszy na rynku suplement diuretyczny, czyli usuwający zatrzymaną wodę podskórną, która psuje definicję sylwetki i powoduje obrzęki szczególnie u kobiet. Nadmiar zatrzymanej wody podskórnej, wygląda identycznie jak celulit, także często nawet osoby szczupłe mają problem z wyglądem sylwetki. Problem ten likwiduje diuretyk.
>> Diuretic Complex opinie <<

 
Scitec HCA - nie jest to spalacz, a suplement który blokuje przekształcanie się jedzenia w tłuszcz, czyli przeciwdziała otłuszczeniu. Jest niezwykle pomocny dla osób lubiących podjadać lub spożywać obfite posiłki w godzinach wieczornych. Zawarte w suplemencie składniki łączą się z treścią pokarmową i uniemożliwiają przekształcanie w tłuszcz.

 

 

Kategoria nr 4:

 

Kategoria nr 5:

Ile schudnę kilogramów po spalaczu X ?
To ile spalimy tłuszczu zależy od wielu czynników. Ktoś kto waży 120 kg, po miesiącu jest w stanie z pewnością spalić więcej tłuszczu, niż osoba ważąca 60 kg. To ile spalimy kilogramów zależy od wielu czynników: od tego czy mamy jakąś aktywność fizyczną, czy z nieodpowiedniego jedzenia nie dodajemy zbędnych kilogramów, od tego jaki mamy metabolizm oraz tolerancję na dane składniki aktywne. Jeśli ktoś obiecuje, że po spalaczu X zgubimy Y kg to musimy wiedzieć, że nie mamy do czynienia z kompetentną osobą.
Jeśli stosujemy dobre środki to po miesiącu stosowania powinniśmy zobaczyć poprawę sylwetki patrząc w lustro.
 
Jaki jest najlepszy spalacz tłuszczu?
Nie ma idealnego środka dla wszystkich i nie ma tym samym najlepszego spalacza dla każdego. To jaki suplement będzie w naszym przypadku najskuteczniejszy i najbardziej optymalny zależy od wielu czynników i tolerancji na poszczególne substancje aktywne. Stosując dwa lub trzy suplementy wspierające tłuszcz, działające na wielu szlakach metabolicznych z pewnością osiągniemy lepszy rezultat niż stosując jeden spalacz tłuszczu.
 
Czy spalacz działa jeśli nie trenujemy?
Dobry spalacz działa bez względu na aktywność fizyczną, gdyż sam w sobie ma potencjał termogeniczny lub lipolityczny, ewentualnie zapobiegający lipogenezie. Oczywiście mając aktywność fizyczną (nie ważne czy jest to praca fizyczna, siłownia czy jakakolwiek inna aktywność ruchowa), możemy liczyć, że tłuszczu spalimy więcej. Nie jest jednak tak, że spalacz uaktywnia swoje działanie dopiero podczas treningu.

 

Jakie są najlepsze spalacze tłuszczu dla kobiet i dziewczyn?

Generalnie nie istnieje coś takiego jak spalacze tłuszczu dedykowane dla konkretnej płci. Najczęściej spalacze tłuszczu dla kobiet, jeśli tak są reklamowane, są to bardzo delikatne w działaniu suplementy, z tym, że pod nazwą delikatne kryje się raczej brak jakiegokolwiek realnego działania. Spalacze tłuszczu nie zawierają składników wpływających na poziom żeńskich hormonów, także mogą być stosowane przez kobiety.
 
Po zastosowaniu spalacza nie odczuwam żadnej różnicy, czy nie działa?
Spalacze, w szczególności termogeniki, powodują że organizm wytwarza duże ilości ciepła, wtedy czujemy charakterystyczne "grzanie" od środka (uczucie podobne do tego kiedy wypijemy gorącą herbatę z prawdziwym sokiem). Spalacze zawierające stymulanty powodują wzrost energii, pobudzają. Natomiast niektóre spalacze (takie jak boostery metabolizmu, blokery kortyzolu, diuretyki czy spalacze lipotropowe) nie powodują tego typu charakterystycznych objaw. Nie znaczy to jednak, że nie działają.
 
Na jakiej zasadzie działają spalacze tłuszczu ?
Wszystko zależy od tego o jakie składniki jest oparty dany suplement. Składniki termogeniczne, powodują iż organizm utlenia kwasy tłuszczowe i przekształca je w energię cieplną. Składniki lipolityczne transportują tłuszcz z komórek tłuszczowych do mitochondriów, gdzie są spalane. Składniki przyspieszające metabolizm optymalizują działanie tarczycy, dzięki czemu nasila się przemiana materii. Składniki przeciwdziałające lipogenezie (powstawaniu nowych komórek tłuszczowych) zwiększają wrażliwość komórek na insulinę, przez co organizm jest w stanie lepiej dystrybuować węglowodany (a to głównie z ich nadmiaru powstaje w organizmie tłuszcz) i przeciwdziałać wtórnemu otłuszczeniu. Składniki diuretyczne usuwają zatrzymaną wodę podskórną, przez co poprawia się definicja sylwetki.
 
Chciałbym zamienić tłuszcz w mięśnie, jak to zrobić?
Tkanka tłuszczowa i mięśniowa to dwie różne biologicznie tkanki, nie można zamienić jednej w drugą, możemy albo spalać tłuszcz, albo budować beztłuszczową masę mięśniową.
 
Jak długo mogę stosować dany spalacz?
To, jak zwykle, kwestia indywidualna. Często czytając różne artykuły czy spalacze tłuszczu opinie możemy spotkać się z zupełnie odmiennymi relacjami. Natomiast zasada jest jedna, jeśli stosujemy spalacze termogeniczne i pod koniec stosowania danego opakowania odczuwamy go znacznie słabiej niż na początku, wtedy warto albo zmienić spalacz na oparty o inne składniki aktywne, albo zrobić 1-2 tygodnie przerwy i ponownie go zastosować. Wtedy organizm ponownie uwrażliwi się na działanie składników aktywnych.

 

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne?

Każdy produkt stosowany w nadmiarze może szkodzić i tyczy się to nawet wody. Jeśli jesteśmy w pełni zdrowi, to żaden spalacz tłuszczu, produkowany przez legalnie działającą firmę, produkującą suplementy zgodnie z przyjętymi standardami i w zalecanej dawce nie może szkodzić. Jeśli mamy natomiast problemy zdrowotne, w szczególności dotyczące układu krążenia, sercowo-naczyniowego, problemów z tarczycą, czy nietolerancji jakiegoś składnika pokarmowego, lub stosowania leków które wykluczają stosowanie pewnych produktów to z pewnością nie wszystkie reduktory tłuszczu są odpowiednie. Żadne spalacze tłuszczy tnie powinny być natomiast stosowane przez kobiety karmiące bądź w ciąży, ani przez dzieci.

Co stanie się po odstawieniu spalacza? Czy pojawi się efekt jo-jo?
Efekt jojo nie jest wynikiem stosowania czy odstawienia spalaczy, ale nieodpowiedniego odchudzania. Stosując diety głodówkowe czy diety oparte o 1-2 posiłki dziennie, organizm znacznie spowalnia metabolizm. Oczywiście waga spada, ponieważ dostarczamy bardzo mało kalorii, jednak po zakończeniu redukcji, zaczynamy normalnie jeść. Organizm przyzwyczajony do faktu, że po każdym posiłku czeka go kilkanaście godzin głodówki, odkłada niemal wszystko co zjemy na zapas - w postaci tłuszczu. Spalacze przeciwnie, te skuteczne, często przyspieszają metabolizm spoczynkowy, tak by podczas redukcji nie uległ on spowolnieniu. Jeśli po odstawieniu spalaczy nie będziemy dostarczali organizmowi nadwyżki kalorycznej, waga nie będzie rosła.
 
 
Kategoria nr 6:
 
Produkty NIE warte uwagi. Niestety spora, by nie napisać większa, część tego co oferowane jest na rynku spalaczy tłuszczu, tak na prawdę w ogóle nie działa lub wykazuje znikome, nie przynoszące widocznych rezultatów działanie.
Poniżej zestawienie najbardziej popularnych produktów reklamowanych jako spalacze, które nie posiadają żadnego realnego działania w kwestii redukowania masy ciała.

L-karnityna - najpopularniejszy "spalacz", doskonale wszystkim znany suplement. Przy okazji odpowiedź na pytanie typu: "znajomy stosował l-karnitynę i schudł X kilogramów, więc jak to jest z jej skutecznością?". Otóż to nie zasługa l-karnityny, a włożonego wysiłku w odpowiednie żywienie i aktywność fizyczną.
L-karnityna w organizmie faktycznie pełni istotną rolę, ponieważ ułatwia tansport tłuszczy, lipolizę. Problem w tym, że forma egzogenna (podana z zewnątrz w postaci suplementu), w ogóle nie jest biodostępna, przez co po prostu nie ma prawa działać.
Dla potwierdzenia, jedno z wielu badań potwierdzających brak skuteczności l-karnityny w spalaniu tłuszczu:
 
"36 kobiet ze średnią nadwagą podzielono na dwie grupy po 18 osób. Grupa pierwsza: przez 8 tygodni podawano 2g L-KARNITYNY 2 razy dziennie, natomiast grupa placebo dostawała 4g laktozy. Obie te grupy codziennie spacerowały przez 30 minut z tętnem 60-70% HR cztery razy w tygodniu. Skład ciała, spoczynkowa przemiana materii, utylizacja substratów przemiany materii zostały ustalone zostały przed badaniem. Z osób które ukończyły badanie - 15 placebo, 13 stosujących karnitynę.
NIE STWIERDZONO różnic w całkowitej masie ciała, procentowej ilości tkanki tłuszczowej czy spoczynkowej przemianie materii. Pomiędzy grupą kontrolną, a grupą placebo NIE BYŁO znaczących różnic."
Źródło: Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2000 Jun;10(2):199-207. L-Carnitine supplementation combined with aerobic training does not promote weight loss in moderately obese women.Villani RG, Gannon J, Self M, Rich PA. Department of Human Biology and Movement Science, Royal Melbourne Institute of Technology, Melbourne, Victoria, 3083, Australia.
 
HMB - według producentów ma czterokrotnie przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej, zamieniać tłuszcz w mięśnie i czynić inne cuda. Nic z tych rzeczy.

Badanie sprawdzające wpływ 28 dniowej suplementacji HMB oraz placebo w dawkach (0g, 3g, 6g, HMB dziennie) na sportowców, pod kątem hamowania lub powstrzymywania katabolizmu mięśniowego, wpływu na wzrost beztłuszczowej masy ciała, oraz siły lub wytrzymałości w konkretnych ćwiczeniach. 
Wnioski: NIE ZANOTOWANO korzystnego wpływu HMB na zdolności wysiłkowe, skład ciała, spalanie tłuszczu ani hamowanie katabolizmu na grupę osób suplementującą się HMB.
Źródło: PMID: 10606212 (PubMed).

CLA - to bardzo popularny preparat odchudzający (niestety tylko z nazwy), który możemy znaleźć w każdej aptece i sklepie ziołowym. Reklamowany w wielu czasopismach dla kobiet i kolorowych gazetach. Poniżej jedno z wielu niezależnych badań sprawdzające realny wpływ CLA na tkankę tłuszczową.
 
Przykładowe niezależne badanie sprawdzające czy CLA działa:
W badaniu brały udział dwie grupy kontrolne: grupa placego otrzymująca kapsułki z laktozą oraz grupa przymująca CLA w ilości 3,2g na dzień (duża dawka) przez okres sześciu miesięcy. Wyniki po tym okresie prezentowały się następująco. Grupa przyjmująca dawki CLA w porównaniu z grupą placebo utraciła niecały 1 kg tłuszczu więcej w pół roku. Warto?
Źródło: PMID 16924272 (PubMed)


Pozostałe składniki suplementów, będące także często monopreparatami mającymi wpływać na redukcję tłuszczu, które to nie warte są naszej uwagi:
 
Zielona Herbata - ma działanie prozdrowotne, głównie antyutleniające, nie ma jednak potencjału spalającego tłuszcz.
Chrom - posiada pewne właściwości obniżające poziom cukru we krwi, nie stwierdzono żadnych właściwości wspierających redukcję tłuszczu.
Yerba Mate - za wyjątkiem działania pobudzającego układ nerwowy nie wykazuje skuteczności w spalaniu tłuszczu.
Cholina, inozytol - działanie prozdrowotne, głównie na mózg, nie wpływa na poziom tkanki tłuszczowej w organizmie.
 
 
Prawa autorskie: www.BestBody.com.pl


Użytkownik cyklon04 edytował ten post 04 grudzień 2016 - 20:57

 • 13

#2
Kinga

Kinga
 • Użytkownik
 • 8 postów

Od siebie mogę dodać opinie na temat kilku spalaczy tłuszczu które do tej pory stosowałam.

 

Fenix Ground Zero w mojej opinii zasłużone pierwsze miejsce, oceniam 10/10. Czysta energia i chęć do działania, bardzo duża potliwość - termogeneza już podczas drogi na siłownie. Hamuje apetyt do podjadania na wiele godzin no i przede wszystkim super rezultaty.

 

Stimerex Hardcore 8,5/10 pobudza bardzo mocno co nie każdemu może odpowiadać, moim zdaniem to najsilniejszy spalacz tłuszczu na rynku jeśli chodzi o działanie, odziwo nie powoduje nadmiernej potliwości, przeciwnie czuć uczucie chłodna. Natomiast pośród wszystkich spalaczy, wydaje mi się że ten najlepiej spala tłuszcz z uporczywych miejsc jak brzuch czy biodra.

 

Liporedux 9,5/10 na początku nieco sceptycznie podchodziłam do spalaczy miejscowych, natomiast efekty mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły. Po paru tygodniach pojawił się zarys mięśni brzucha i całkowicie zniknął celulit. Cenie sobie go dlatego, że efekt ten był przy braku diety i aktywności fizycznej spowodowanej takim, a nie innym okresem w życiu.

 

Man Scorch 4/10 słabiutkie działanie, zarówno jeśli chodzi o spalanie jak i pobudzenie czy hamowanie łaknienia. Pod koniec opakowania zwiększyłam dawkę do 4 kapsułek na porcję w pewnym okresie i nic poza bólem głowy od nadmiaru kofeiny nie odczułam pozytywnego. Nie polecam.

 

Alphaburn 9,5/10 bardzo fajne działanie, bez efektu  "trzepnięcia" w głowę, bez potliwości, natomiast efekty w widoczne w lustrze super. Idealny jeśli ktoś ma problem z tłuszczem na brzuchu i biodrach. Jeśli chodzi o spalacze tłuszczu dla dziewczyn to moim zdaniem ten jest najlepszy.

 

Thermo Speed Extreme 2/10 efekt taki sam jak po średniej mocy kawie. Wolę kawe.


 • 3

#3
Kazam

Kazam
 • Użytkownik
 • 157 postów

Ja zauważyłem że łącząc ze sobą dwa lub trzy środki efekt jest znacznie lepszy od jednego, nawet bardzo mocnego spalacza. Stosowałem już sporo suplementów tego typu więc się wypowiem co nieco na temat działania części z nich.

 

Ze wszystkich zestawów jakie stosowałem, najbardziej byłem zadowolony z połączenia Ground Zero + Alphaburn i Erase Fast. Zrzuciłem jeśli dobrze pamiętam około 9 kg i mięśnie fajnie się uwydatniły, a sylwetka mocno wyrzeźbiła i w sumie efekty kozackie. Żona stosowała identyczny zestaw, z tym, że zamiast Erase Fast brała Diuretic Complex. Zgubiła bodajże 6 kg z tym że miała go też początkowo znacznie mniej ode mnie.

 

Na ostatni szlif polecam połączenie Alphaburn + Cannibal Claw. Nijak nie mogłem zejść poniżej granicy 10%BF, dopiero po dorzuceniu takiego zestawu spalaczy udało mi się wytopić resztki smalcu i zejść do 6% jak pokazywało urządzenie. Claw niesamowicie nakręca metabolizm, natomiast Alphaburn dociął resztki tłuszczu na brzuchu i boczkach z którymi miałem problem.


 • 4

#4
Arnold78

Arnold78
 • Użytkownik
 • 87 postów

Ja miałem spory problem ze znalezieniem najlepszego spalacza tłuszczu, pojawiały się co chwilę jakieś nowe wersje spalaczy i na ogół były one znacznie słabsze od swoich poprzedników.

Bardzo miło wspominam Formutech Level II, według mnie to najlepszy spalacz nie będący w kapsułkach, których niestety nie jestem w stanie połykać. Smak okropny, ale działanie cudowne. Podobnie jak większość, ja także jestem zaskoczony - pozytywnie - działaniem spalacza miejscowego SAN Liporedux. Nie wiem na jakiej zasadzie on działa bo nie jestem ekspertem, ale po prostu widać efekty w lustrze. Stosowałem także Alphaburn i jest to jeden z lepiej działających spalaczy na brzuch. Bardzo wydajny, małe kapsułki i na treningu leje się pot z człowieka.


 • 3

#5
Rumcajs

Rumcajs
 • Ekspert
 • 106 postów

Ze stosowanych przez mnie spalaczy mogę polecić z czystym sumieniem takie jak:

 

Ground Zero - jeżeli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej to dla mnie z obecnie dostępnych środków numer jeden. Czuć działanie po kilku minutach od spożycia , bardzo mocno podnosi potliwość i skupienie , 2 kapsułki przed treningiem działają świetnie. Na plus też brak uczucia nadmiernego pobudzenia które nie każdemu odpowiada. Super usuwa też wodę podskórną , lepsza definicja mięśni. Dla mnie produkt kompletny jeżeli chodzi o spalacz , w zestawie z Erase Fast spora zmiana w sylwetce mimo niezbyt dużego spadku wagi.

 

InfraRed z Gold Star moim zdaniem najmocniejszy spalacz tłuszczu jeśli chodzi o spalanie, a nie pobudzenie , stosunek cena / ilość / skład jak najbardziej w porządku. Porcja 2-3 kapsułki działa już dosyć mocno , pobudzenie na dobrym poziomie , ale nie ekstremalnym. W składzie między innymi johimbina co daje się odczuć. Jeśli ktoś wcześniej nie miał kontaktu z termogenikami to polecam zacząć od 1 kapsułki 2 razy dziennie.

 

Clinical Burn - ten produkt bardzo mnie zaskoczył , niesamowite skupienie na treningu , skład kosa i działa długo. Świetnie się sprawdzi jeśli ktoś ma jakieś wytrzymałościowe treningi , albo po prostu oczekuje pobudzenia i koncentracji na wysokim poziomie.

 

Na ostatnią część redukcji moim zdaniem Erase Fast sprawdzi się najlepiej ze wszystkich dodatków , mimo ładowania węglami ( nie zawsze tymi dobrymi ) woda nigdy nie utrzymywała się długo. Definicja na duży plus oraz żyły niemal wszędzie , jeśli tylko mamy mało tłuszczu. Do spalacza super dodatek , regeneracja też sporo lepsza , choć tego akurat nie oczekiwałem nawet.

 

Sporo już zjadłem tych środków więc nie będę wypisywał tych które nie polecam , ale na pewno po takich jak clenburexin od treca czy shred matrix z MP jedyne odczuwalne działanie to zalegające ziółka na żołądku.


 • 2

#6
peak

peak
 • Użytkownik
 • 21 postów
Widze ze sporo tego jest obecnie na rynku. Ja przetestowałem na sobie Cannibal Claw i dzialanie oceniam bardzo wysoko. Brak charakterystycznego "grzania", wrecz przecwienie, uczucie zimna (pewnie po johimbinie której tam jest bardzo dużo), natomiast duza dawka energii na treningu.
 
Polecic tez moge od siebie Level II z Formutecha, chyba jedyny wysokiej jakosci spalacz w proszku jaki jest na rynku. W smaku elegancki, lekko kwaskowaty, mi smakuje no i nie ma żadnych problemów z rozpuczalnoscia.

 • 0

#7
Bull

Bull
 • Użytkownik
 • 94 postów

1 kap. Ground Zero bardzo fajne uczucie termogenezy (grzanie) i sporo energii. 2 kap. na 30 minut przed treningiem z dala od posiłku - PETARDA. aeroby kręciłem 90 minut bez większego zmęczenia (normalnie max 60 minut), a koszulkę można było wycisnąć taka mokra

 

co zauważyłem jeszcze to poprawa samopoczucia i niwelowanie apetytu na słodkie


 • 0

#8
Kazam

Kazam
 • Użytkownik
 • 157 postów

dziś jestem po pierwszych porcjach stimerexa hardcore i powiem tak, kosa straszna jeśli chodzi o pobudzenie, porcja (1 kap.) trzyma około 8-9 godzin w tym czasie brak ochoty na jakiekolwiek jedzenie, dobry środek dla tych co ich nic nie pobudza


 • 0

#9
red_viper

red_viper
 • Użytkownik
 • 20 postów
Potrzebuję Waszej pomocy!
Rzecz jasna trafiłem tutaj ponieważ ciężko walczę z nadmiarem kilogramów. Muszę zrzucić jeszcze z 10 kilogramów. Od kąd pamiętam jestem "na diecie", staram sie zdrowo odżywiać i unikam śmieciowego jedzenia. Ćwiczę 2 razy w tygodniu po około godzinę, półtora i... NIC :( Zastanawiałem się nad jakimś fajnym spalaczem albo zestawikiem który pomoże mi schudnąć. Będę wdzięczny za pomoc.

 • 0

#10
Best Body

Best Body
 • Ekspert
 • 392 postów

red-viper

 

W pierwszej kolejności zacząć należy od tego czy mamy lub nie, jakiekolwiek problemy z układem krążenia, sercem, układem nerwowym, tarczycą lub nietolerancję kofeiny. Jeśli jesteśmy zdrowi możemy sięgnąć po spalacz termogeniczny będący bazowym suplementem. Jeśli natomiast posiadamy jakieś opisane dolegliwości zdrowotne wtedy warto sięgnąć po spalacz o działaniu lipotropowym.

 

Pośród spalaczy termogenicznych bardzo dobry skład oraz opinie posiada wspomniany Fenix Ground Zero. Oparty jest on o składniki nasilające spalanie tłuszczu z całego ciała oraz uporczywego tłuszczu białego. W składzie znajdują się także substancje aktywne przeciwdziałające lipogenezie (czyli ponownemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej) i składniki zwiększające poziom energii.

Jeśli chodzi o spalacze lipotropowe to jedną z bardziej sensownych opcji na rynku jest spalacz Omega Sports Burn24. Oparty jest on wyłącznie o potwierdzone działaniem składniki działające na wielu szlakach metabolicznych. Poza składnikami stricte spalającymi tłuszcz ma także składniki obniżające poziom cukru we krwi i odpowiednio dystrybuujące węglowodany (z których to nadmiaru organizm odkłada tłuszcz).

 

Przyczyną stagnacji jest także zapewne spowolniony metabolizm. Mając bazowy spalacz taki jak Ground Zero czy Burn24 możemy sięgnąć po suplement przyspieszający metabolizm spoczynkowy i lipolizę tłuszczy. Dwoma z pewnością najlepszymi składowo produktami tego typu na rynku są Lean FX oraz Cannibal Claw. Suplementy te wykazują efekt synergii względem spalaczy bazowych, z jednej strony nasilając ich działanie spalające tłuszcz, z drugiej strony uzuepłaniają się w działaniu ze względu na fakt, iż są oparte o inne składniki aktywne.

 

Chcąc maksymalizować efekt spalania tłuszczu i modelowania sylwetki możemy dodać do którychś z dwóch powyższych środków suplement usuwający zatrzymaną wodę podskórną oraz poprawiający definicję mięśni. Takim produktem jest chociażby Elite Nutrition Erase Fast Poza działaniem diuretycznym (usuwającym zatrzymają wodę podskórną) obniża on także poziom estrogenów (hormonów żeńskich, które występują w pewnej ilości także u mężczyzn) które odpowiedzialne są za odkładanie tłuszczu w okolicach piersi i bioder oraz gromadzenie wody podskórnej. Dzięki obniżeniu estrogenów, wzrasta też naturalna pula testosteronu, przez co mięśnie mają dobrą definicję i twardość.


 • 1

#11
mac91

mac91
 • Użytkownik
 • 11 postów

Witam !

Już zacząłem szukać jakiegoś spalacza, który chcę zacząć brać jakoś w lutym. Rozglądam się co jest najlepsze. Kilka już mam za sobą.

Pierwszym z konkretniejszych produktów był PNI Thermadex ( poprzednia wersja, której teraz nigdzie nie ma). Mega kosa, bardzo duże pobudznie, dużo energii i duża potliwość. Tłuszcz ostro poleciał w dół. Brałem też OxyElite Pro, dawka 2 kaspułki mnie osobiście lekko pobudzała, miałem problemy z dietą więc za dużo tłuszczu nie poleciało. Miałem Diamond'a i mnie nie pobudzał za bardzo i średnio działał. Brałem jeszcze kilka mniej polecanych więc ich nie będę opisywał.

Czy ktoś z Was brał może tą poprzednią wersję Thermadex'a i potrafi powiewdzieć co teraz będzie takim spalaczem z dostpnych ? Lub co działa na prawdę dobrze ? Szczerze to jak poszukać w necie rankingi spalaczy to w każdym jest co innego. No może w kilku zgadza się Inferno Amped Apocalypse, na prawdę taka kosa ?

Z góry dziękuję za pomoc !


 • 0

#12
Solaros

Solaros
 • Użytkownik
 • 69 postów

Stosowałem starego Thermadex'a i OxyFuego więc mogę porównać. Thermadex opakowanie 60 kap. 1 kap. miał 750mg składników aktywnych. Thermocore opakowanie 90 kap. i 1 kap. ma 550mg składników aktywnych, więc w całym opakowaniu składników aktywnych więcej ma OxyFuego. To tak nawiasem patrząc na skład. Co do działania, rano biorę 1 kap. i 2 kap. przed treningiem. Na początku 2 kap. to za dużo bo wyrywa z kapci jak ktoś nie zaczynał od mniejszej dawki. Działanie powiedziałbym lepsze od starej mocnej wersji PNI Thermadex.

 

OxyElite Pro z USP Labs także brałem, ale mimo iż ma geranium w składzie to mocno mnie nie pobudzało. Diamond Labs ECA obecnie na rynku ciężko dostać, więc nie ma co sobie nim głowy zawracać.

 

Od siebie mógłbym jeszcze polecić InfraRed - działanie KOSA. Opinie w USA zbiera świetne stąd też się na niego skusiłem i nie żałuje.


 • 0

#13
mac91

mac91
 • Użytkownik
 • 11 postów

O taką opinię mi właśnie chodziło :) dziękuję ! Skuszę sie pewnie na OxyFuego w takim razie, skoro mówisz że jeszcze lepiej jak Thermadex.

A są może jakieś informacje na temat ewentualnego wycofywania ThermoCore ? Teraz nie chce kupować jeszcze, pewnie w stydniu/lutym jak będę chciał już brać spalacz. Z Thermadexem było tak, że było go sporo w sklepie, 4 dni później już nigdnie go nie było....


 • 0

#14
Solaros

Solaros
 • Użytkownik
 • 69 postów

nic mi nie wiadomo, nie ma też pewnie powodów. PNI Thermadex także nie wycofany, tylko zmieniono skład na gorszy, a tego nigdy nie da się przewidzieć i lepiej kupić jeśli jest obecnie

 

od siebie mogę jeszcze napisać opinie na temat spalacza HydroxyElite z hi-techa, jest to zamiennik usp oxyelite pro, ma identyczny skład z tym że dodano do niego składnik HCA. Działa tak samo dobrze, czyli super wycina tłuszcz bez efektu nadmiernego pobudzenia itp.


 • 0

#15
mac91

mac91
 • Użytkownik
 • 11 postów

Szczerze, to uczucie pobudzenia było fajne ze względu na to że było czuć, że działa. Dużo energi na siłowni czy przy aerobach. Po ćwiczeniach po prostu schodziło bez totalnego "zjazdu". W takim razie może na prawdę lepiej kupię jakoś na dniach i niech czeka w szafce.

 

Mogę także polecić jeszcze Hell Fire chociaż teraz także ma zmieniony skład ( bez efedryny, której zakazali). Brałem jedynie wersje bez niej ale z Yohimminą i powiem, że przy diecie i ćwiczeniach spełniał swoje zadanie. Brak dużego pobudzenia ale dostarczał dużo energii i dużo siły na dłuższy czas. Fat wycinał też w miarę, w moim przypadku nie tak dobrze jak stary Thermadex ale też daje radę. Oceniłbym go na 7/10.

 

 

Nie chciałem pisać kolejnego posta pod moim.

Wyżej Best Body poleca łączyć spalacze o różnych składnikach aktywnych, co na pewno ma sens żeby zwiększyć spalanie. Napisał też, że warto dodać suplement usuwający wodę podskórną oraz poprawiającą jakość mięśnia. Poczytałem na temat wspomnianego suplementu. Obniża on także poziom estrogenu w organizmie i za razem zwiększa poziom testosteronu. Mam skłonność do odkładania się tłuszczu na klatce, biodrach i nogach. Czytałem artykuł (nie potrafię teraz go przywołać) że taki środek pomaga spalać również tłuszcz z tych miejsc, ponieważ magazynowany jest tam ze względu na estrogen. Chciałbym się dowiedzieć ile w tym jest prawdy i czy warto kupić do spalacza jeszcze inhibitor. Planuje kupić GAT Superburn, jak wyżej i do tego np. EstroBlock od Siteca lub to co podał Best Body czyli Erase Fast. Może pod koniec redukcji 2 spalacze.

Z góry dzięki za pomoc ! :)


 • 1

#16
Best Body

Best Body
 • Ekspert
 • 392 postów

Mac91

 

Tłuszcz zgromadzony w niektórych rejonach ciała kumuluje się pod wpływem hormonów. Np. estrogen promuje lipogenezę tłuszczu w okolicach piersi i na plecach. Kortyzol powoduje iż tluszcz odkłada się na tzw. boczkach, a tzw. brzuszek, czyli tłuszcz zgromadzony w okolicy pępka to wina słabej wrażliwości komórek na działanie insuliny.

 

Co do Estro Blocka, nie jest on produkowany od niemal dwóch lat. Chryzyna - główny składnik estro block - niestety nie jest biodostępna u ludzi (in vivo), jedynie w badania in vitro (na komórkach) wykazywała skuteczność.

 

Effects of chrysin on urinary testosterone levels in human males.

 
The equilibrium of sexual hormones in both sexes is controlled in vertebrates by the enzyme aromatase, a member of the cytochrome P450 superfamily, which catalyzes the conversion of androstenedione and testosterone into estrone and estradiol, respectively. Flavonoids are diphenolic compounds present in whole grains, legumes, fruits, and vegetables that are strongly implicated as protective in coronary heart disease, stroke, and cancer. One flavonoid, chrysin, found in high concentrations in honey and propolis, has been shown to be an inhibitor of aromatase enzyme activity. These foods are often used as supplements, particulary by sportsmen for their energetic and antioxidant properties. The aim of this study was to verify if daily treatment for 21 days with propolis and honey, containing chrysin, would modify urinary concentrations of testosterone in volunteer male subjects. In fact, aromatase inhibition by chrysin could block the conversion of androgens into estrogens with a consequent increase of testosterone, eventually measurable in urine samples. The obtained data did not show alterations of the levels of testosterone in the volunteers after 7, 14, and 21 days of treatment in comparison with baseline values and compared with measurements on the control subjects at the same time. In conclusion, the use of these foods for 21 days at the doses usually taken as oral supplementation does not have effects on the equilibrium of testosterone in human males. 
 
źródło: PubMed

 

Wniosek: Po 21 dni stosowania miodu i propolisu zawierającego chryzynę, nie odnotowano żadnych zmian hormonalnych.

 

Także to całkowicie inna liga niż Arimistane zawarte w suplemencie Erase Fast.

Ogólnie jeśli chodzi o porównanie spalaczy tłuszczu czy zestawienie najlepszych spalaczy tłuszczu to tutaj są bardzo duże dysproporcje.


 • 1

#17
mac91

mac91
 • Użytkownik
 • 11 postów

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;)
Teraz rozumiem. W moim przypadku na pewno zachodzi lipogeneza więc mogę zażywać suplement wspomagający blokowanie estrogenu. Czy na pierwszy raz Erase Fast będzie odpowiedni ? Na jednym popularnym forum czytałem że jest to dość zaawansowany produkt. Mocnych spalaczy miałem już kilka ale nigdy nic co ma związek z hormonami. Może to bez podstawne pytanie ale czy ten środek jest bezpieczny ? Tzn. ogranicza działanie estrogenu, za razem zwiększając testosteron. Czy zachwianie naturalnych proporcji hormonów nie przyniesie negatywnych skutków ? Trochę się boję zwiększenia testosteronu że będzie go za dużo i za bardzo aż zadziała. Na chwilę obecną chce się dobrze wyciąć i jeżeli nie spadną mi mięśnie za bardzo to mi wystarczy i 'większy' nie chce być :P
Czy po opakowaniu Erase Fast wszystko wraca do poprzednich warunków ? Czy może mieć to negatywne konsekwencje ? Niski poziom estrogenu i nagle się zwiększy do poprzedniego poziomu ?
Na pewno Superburn plus jeden z takich suplementów. Jeżeli pisze głupoty to mnie poprawcie. Na takich produktach się nie znam...
Z góry dzięki ! :)


 • 0

#18
sajan333

sajan333
 • Użytkownik
 • 1 postów

Witam. Czytając wiele tematów jak i ten mam pewien dylemat. Przymierzam się do redukcji po nowym roku.  Przez całe wakacje redukowałem tłuszcz i udało mi się zejść 13kg, natomiast został mi teraz ten oporny tłuszcz na brzuchu i jakieś 10 kg do pięknej wycinki. I mój wybór z początku padł na InfraRed natomiast im więcej czytam na ten temat mam coraz więcej wątpliwości. Swego czasu próbowałem Clenbuterol ale odpuściłem sobie po 2 dniach bo drgawki nie do wytrzymania (nie polecam). I teraz pytanie Czy ten Gold Star Infrared będzie dobrym wyborem? zależy mi by działanie było mocne natomiast żeby nie doszło do takich efektów ubocznych jak po clenie. Czy jest jakaś lepsza alternatywa dla tego suplementu ? Np. Dorian BlackBombsJet Fuel SuperBurn, Ground Zero. Oczywiście w rozsądnej cenie. Mam 21lat, 82kg i żadnych problemów zdrowotnych. 

Co byście mi doradzili w takiej sytuacji? 


 • 0

#19
Rumcajs

Rumcajs
 • Ekspert
 • 106 postów

sajan33

 

Z podanych przez Ciebie środków zdecydowanie najlepszą opcją byłby Ground Zero. Jeżeli chodzi o skład to zawiera składniki o potwierdzonej skuteczności i zbiera dobre opinie, sam byłem z niego bardzo zadowolony. Wyraźnie zwiększa motywacje i poziom energii na trening, ale nie utrudnia normalnego funkcjonowania tzn. nie występują drgawki, bóle głowy czy nadmierne pobudzenie. Oprócz tego skład pod względem składników typowo spalających tkankę tłuszczową jest na prawdę ciekawy, np. johimbina która jest najskuteczniejszym reduktorem tkanki białej. W stosunku ilość/cena/skład wypada bardzo dobrze.

Co do Black bombs od Doriana to w starej wersji ( niebieskie opakowanie ) zbiera świetne opinie, natomiast pobudza znacznie silniej poprzez obecność geranium w składzie. Nowa wersja w czarnym opakowaniu bardzo przeciętna i raczej nie warta uwagi.

Co do hyperlean fx7 to jeszcze większa kosa jeżeli chodzi o pobudzenie niż black bombs, w dodatku obecnie dostępna na alledrogo wersje w niczym nie przypominają tej pierwszej, o której jest większość opinii ( tych pozytywnych )

 

Osobiście wybierałbym w twojej systuacji między Ground Zero, a Infrared ze wskazaniem na ten pierwszy środek. Masz o wiele więćej kapsułek, więcej opini i środek z uznaną marką na rynku. 


 • 2

#20
Best Body

Best Body
 • Ekspert
 • 392 postów
Mac91

Erase Fast jest faktycznie zaawansowanym suplementem, ale to nie znaczy że mogą go stosować tylko zaawansowani sportowcy. Środek jest bezpieczny u mężczyzn (z wiadomych względów nie powinny go stosować kobiety, gdyż obniża poziom estrogenów), nie dostarcza on żadnych hormonów ani ich prekursorów do organizmu więc nie zaburza gospodarki hormonalnej. Jego zasada działania polega na tym, iż przeciwdziała on konwersji testosteronu do innych androgenów jak DHT i estrogeny. Dzięki temu mamy więcej wolnego testosteronu (aktywnego, nie związanego z SHGB) i mniej estrogenów (co nie znaczy że redukuje ich poziom do zera, bo one także w niewielkiej ilości pełnią istotną rolę w organizmie mężczyzn, np. warunkują syntezę kolagenu). Reasumując więcej testosteronu to szybsze spalanie tłuszczu i szybsza regeneracja tkanek, a mniejsza ilość estrogenu to mniej tkanki tłuszczowej i mniej zatrzymanej wody podskórnej.

 

W przypadku kobiet natomiast lepszą opcją są takie suplementy jak Swanson DIM Complex czy stricte produkty diuretyczne jak Amix Diuretic Complex.


 • 5

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spalacze tłuszczu, najlepsze spalacze tłuszczu, najlepszy spalacz, ranking spalaczy tłuszczu, spalacze, jaki spalacz tłuszczu, tabletki na odchudzanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych


  Google (1)