Jump to content

cyklon04

3708 views

 Share

Spalacze tłuszczu od lat są popularnymi suplementami diety. Są one wybierane nie tylko przez osoby, które mają problemy z nadwagą, ale również przez tych, którzy chcą szybko poprawić wygląd swojej sylwetki, pragną poczuć się lepiej we własnym ciele, a także przez osoby aktywne fizycznie. Na temat działania suplementów diety słyszy się wiele sprzecznych informacji, a zdaniem wielu osób działają one jedynie przy diecie i treningach. Nie jest to prawda, dobrej jakości tabletki na odchudzanie są skuteczne nawet u osób o małej aktywności ruchowej. Przy wyborze konieczne jest zwrócenie uwagi na kluczowe czynniki. Ważny jest przede wszystkim skład, który powinien być zbudowany z substancji, które mają potwierdzone i bezpieczne działanie. Dodatkowo liczą się również dawki. Niektórzy producenci decydują się na podawanie dawek kilka razy mniejszych niż te zalecane kliniczne. Przed wyborem reduktora tłuszczu o najlepszym działaniu i największej skuteczności warto poszerzyć swoją wiedzę na temat danych preparatów, by dokładnie wiedzieć, czego szukać i na co zwracać szczególną uwagę.

Jaki spalacz tłuszczu wybrać

Przeciwwskazania zdrowotne do stosowania spalaczy tłuszczu

W przypadku osób zdrowych stosowanie spalaczy tłuszczu w zalecanych dawkach nie będzie niosło za sobą żadnych skutków ubocznych. Jednak osoby z problemami zdrowotnymi i przyjmujące leki nie powinny sięgać po tego rodzaju suplementy diety bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Przeciwwskazaniami do stosowania reduktorów tłuszczu o działaniu pobudzającym pojawiają się u osób, które mają problemy z układem krążenia i układem sercowo-naczyniowym. Osoby z nadciśnieniem, po zawałach i z zaburzeniami rytmu serca nie powinny sięgać po suplementy na odchudzanie, które w składzie zawierają kofeinę i inne stymulatory. Jednak w przypadku tych problemów zdrowotnych bezpieczne może okazać się stosowanie spalaczy lipotropowych, które w żaden sposób nie wpływają na krążenie krwi i nie mają działanie pobudzającego, zwiększającego ciepłotę ciała. Kategorycznie zabrania się korzystania ze spalaczy tłuszczu kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Tolerancja organizmu na stymulanty

Tolerancja organizmu na składniki pobudzające i wszelkiego rodzaju stymulanty jest indywidualna. Na etykietach opakowań tabletek na odchudzanie często może pojawić się informacja, że w składzie znajdują się składniki pobudzające lub stymulanty. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, co ta informacja właściwe oznacza. Stymulanty przyczyniają się do zwiększenie energii w organizmie i motywują one do aktywności fizycznej. Przykładem stymulantów jest kofeina i yerba mate. To w jaki sposób zareaguje organizm na określone dawki takich składników jest sprawą indywidulaną. U jednych osób po spożyciu jednej ich porcji pojawić się mogą problemy ze snem i nadmiernym pobudzeniem. Oznacza to, że tolerancja organizmu na stymulanty jest niska. Jeżeli jednak po dawkach suplementów pobudzających nie pojawiają się żadne skutki uboczne, to tolerancja organizmu na takie składniki, jest wysoka. W przypadku osób mało aktywnych fizycznie i prowadzących siedzący tryb życia najlepiej sięgać po łagodne suplementy ze stymulantami, by organizm był w stanie przyzwyczaić się od ich działania. Wybierając odpowiedni spalacz tłuszczu, warto posiłkować się nie tylko składem produktu, ale także opiniami osób stosujących tabletki na odchudzanie. Najwięcej opinii o spalaczach tłuszczu znajdziemy w komentarzach do rankingu spalaczy.

Cena, a jakość spalaczy tłuszczu

Objętość cenowa reduktorów tłuszczu, jest szeroka. Na rynku można znaleźć suplementy na odchudzanie w cenie kilku złotych, a nawet takich, które kosztują więcej niż 600 złotych za opakowanie. Oczywiście przy zakupie nie ma co przepłacać, ale nie opłaca się kupowanie suplementów, które nie działają, a te zazwyczaj są dostępne w niskich cenach. Niestety producenci często decydują się na dołączanie do składu wypełniaczy, takich jak zielona herbata, chrom, czy L-karnityna, które nie mają wpływu na redukcję tkanki tłuszczowej, ale wydłużają skład, a przez to cena suplementu jest wyższa. Przy wyborze skutecznych tabletek na odchudzanie konieczne jest zwrócenie uwagi na ich skład. Niektóre składniki są drogie w produkcji, a także pozyskiwanie alkaloidów również jest kosztownym procesem. Ze względu na to nie można się dziwić, że cena skutecznych preparatów, jest wysoka. Dodatkowo liczy się również standard zachowany przy produkcji, który także ma swoją cenę. Okazuje się więc, że w przypadku suplementów na odchudzanie warto wybrać nieco droższy produkt, by mieć pewność, że jest on skuteczny i wysokiej jakości.

 Share

0 Comments


There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...