Jump to content

Rekomendowana wypowiedź

Ranking przedtreningówek 2024

Czyli zestawienie najlepszych suplementów przed treningowych na rynku.

Spis treści:

 

Co to są przed treningówki (suplementy przed treningowe)?

Suplementy przed treningowe czyli potocznie przedtreningówki to, obok spalaczy tłuszczu, najpopularniejsza kategoria suplementów diety.
Produkty tej kategorii cieszą się bardzo dużą popularnością. Każdy szanujący się producent suplementów ma jakąś przed treningówkę w ofercie.
Problemem jest jednak fakt, iż niemal każdy producent reklamuje swój produkt jako idealny. Nic bardziej mylnego. Większość suplementów przed treningowych opartych jest albo o składniki nie mające potwierdzonej niezależnymi badaniami skuteczności, albo oparta jest o składniki w takiej dawce, która nie ma prawa realnie działać.
 
Wbrew pozorom, by stworzyć dobry produkt, nie wystarczy zastosować dużą dawkę dobrze działających składników. Problem stanowi kwestia antagonizacji niektórych substancji czynnych, polega to na tym, że składniki wykazujące pozytywne działanie, konkurują ze sobą o te same szlaki metaboliczne lub te same receptory i wzajemnie się wykluczają lub hamują. Natomiast z drugiej strony, niektóre substancje czynne nie wykazują pozytywnych właściwości jeśli nie są stosowane razem z innymi składnikami, dzięki którym uaktywniają swój potencjał. Kolejną kwestią jest rodzaj stosowanych substancji czynnych, przykładowo tak popularny aminokwas jakim jest arginina może występować w kilkudziesięciu różnych molekułach czy odmianach. Niektóre z nich, z punktu widzenia sportowego są bezużyteczne, inne natomiast wyjątkowo atrakcyjne. Producent tworząc suplement bierze pod uwagę nie tylko potencjał jaki ma nieść jego produkt, ale też kwestie ekonomiczne, marketingowe, przepisów sanitarnych w danym kraju i wielu innych zmiennych, przez co finalnie produkt znacznie odbiega od ideału.
 
Trzeba także przyjąć do wiadomości, iż część ze składników, nie ma takich właściwości jakie się im przypisuje. Przykładem jest chociażby najpopularniejszy składnik wszelkich suplementów przed treningowych - arginina. Aminokwas ten NIE powoduje potężnej "pompy mięśniowej". Nie powoduje nawet średniej "pompy", a tak na prawdę nie daje żadnej. Być może wyda się to dziwne, tym bardziej, że producenci od lat powtarzają  co innego i na rynku pojawiają się coraz to nowe jej formy. Arginina jest substratem w procesie syntezy tlenku azotu. Problem polega na tym, że arginina przyjmowana w postaci suplementu nie zwiększa jej poziomu w osoczu krwi. Znacznie bardziej jej poziom w osoczu podnosi cytrulina. Według niezależnych badań arginina nie zwiększa poziomu tlenku azotu, a według niektórych dowiedziono iż pogarsza ona osiągi na treningach. Okazuje się natomiast, iż są o wiele skuteczniejsze "pompery" czy substancje czynne zwiększające realnie poziom tlenku azotu (NO). Do nich należy chociażby GPLC (glicyn propionylu l-karnityny), hesperetyna, ikaryna, siarczan agmatyny, żeń-szeń czy wspomniana cytrulina.
 
Niekiedy stosowane w suplementach przed treningowych składniki mogą przynieść więcej strat niż korzyści. Przykładem tutaj może być zastosowanie sporej dawki antyoksydantów. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło iż antyoksydanty to samo zdrowie. W końcu niszczą wolne rodniki, których szczególnie jest dużo w okolicy treningu oraz przeciwdziałają zmianom komórkowym. Pomijając już fakt, iż stosowane w okolicy treningu, hamują stan zapalny, który niezbędny jest do hipertrofii mięśniowej (nie każdemu na tym zależy) to przede wszystkim utrudniają syntezę tlenku azotu (NO). Tlenek azotu jest to molekuła odgrywającą kluczową rolę w czasie treningu, bez względu jakiego rodzaju jest to trening, gdyż NO to nie koniecznie oraz nie tylko pompa mięśniowa. Tlenek azotu należy do grupy wolnych rodników, czyli reaktywnych form tlenu, a jak wiadomo antyoksydanty niszczą wolne rodniki. Dlaczego tlenek azotu jest tak ważny? Ponieważ jego działanie na komórki odbywa się poprzez wtórne przekaźniki, cykliczne nukleotydy, które rozszerzają naczynia krwionośne zwiększając transport tlenu, węglowodanów, aminokwasów i tłuszczy do komórek mięśniowych, przez co wpływa pozytywnie na kurczliwość włókien mięśniowych oraz syntezę białek w sposób zbliżonych do hormonów anabolicznych. Stosowanie więc w suplementach przed treningowych dużej dawki lub silnych antyoksydantów nie jest wskazane, tym bardziej iż paradoksalnie tlenek azotu bierze udział w niszczeniu innych wolnych rodników. Nie można jednak przesadzić w drugą stronę, ponieważ przy nazbyt wzmożonej produkcji NO może dochodzić do częściowej przemiany w reaktywną formę tlenu jaką jest nadlenaoztynu. Stąd też w niektórych suplementach (np. zawierających azotan potasu), zastosowanie pewnej dawki antyutleniaczy jest wskazane. 
Z jednej strony niektóre składniki jak wyżej uzasadniono nie są wskazane do stosowania w suplementach diety, innym razem natomiast warto by były one obecne w suplemencie. Przykładem może być tutaj popularny kwas foliowy, czyli witamina B9, której wysoki poziom w organizmie niezbędny jest do odpowiedniej sekrecji tlenku azotu.
Takich niuansów jest wiele, jednak nie koniecznie wszystkich będzie to interesowało. Oczywiście w rankingu uwzględniono najlepsze suplementy przed treningowe biorąc pod uwagę wszelkie znane kryteria.
 
Kolejną kwestią godną uwagi jest to czego można oczekiwać (jeśli chodzi o zmianę w naszej sylwetce) po przed treningówkach. Otóż żaden suplement przed treningowy (wbrew obietnicom producentów) nie powoduje wzrostu masy mięśniowej. Przed treningówki nie dostarczają żadnych makroskładników (a już na pewno nie w odpowiedniej ilości), która mogłaby wpływać na naszą masę mięśniową.
To czy nasza masa wzrośnie czy też nie zależy tylko i wyłącznie od podaży makroskładników jakimi są białka, węglowodany i tłuszcze. Suplement przed treningowy oparty jest natomiast o składniki aktywne nie stanowiące budulca masy mięśniowej. Co więcej, suplementy przed treningowe nie tworzą na poziomie komórkowym żadnego środowiska anabolicznego, który promowałby wzrost masy, jak ma to miejsce np. w przypadku suplementów kreatynowych.
 
Po co zatem nam przed treningówka? Mimo tego co zostało napisane wyżej, jest to jednak bardzo pomocny suplementem, bez względu na cel jaki chcemy osiągnąć. Zakładając oczywiście iż mamy aktywność fizyczną i chcemy stosować go przed treningiem, a nie "do życia" by lepiej nam się funkcjonowało na co dzień. Otóż suplement przed treningowy, w uproszczeniu, pozwala wykonać lepszy (bardziej intensywny - siłowo, objętościowo, czasowo, itd.) trening, przez co z jednej strony nasze mięśnie będą bardziej pobudzone do wzrostu, a nasz układ nerwowy bardziej stymulowany ciężkim wysiłkiem, co będzie prowadziło do wzrostu siły czy wytrzymałości. W skrócie - dobry suplement przed treningowy to lepszy trening, a co za tym idzie lepsze efekty naszego wysiłku.

Podział suplementów przed treningowych

 1. Klasyczne przed treningówki
 2. Boostery pompujące (azotowe/NO)
 3. Suplementy na wytrzymałość/wydolność

Najlepsze klasyczne przed treningówki

Działające wielokierunkowo, jednocześnie zwiększające pompę mięśniową, pobudzające i poprawiające wytrzymałość
Dla kogo są skierowane? Są najbardziej uniwersalne, skierowane dla osób zdrowych, nie mających problemów z układem krążenia.

IMPERIAL Excelsior

Imperial Excelsior - najmocniejsza przedtreningówka

Jest to jeden z niewielu produktów na rynku, które należałoby samemu wypróbować, gdyż trudno w kilku zdaniach opisać jego działanie. Jeśli więc stosowałem większość mocnych przed treningówek na rynku i do tej pory nie byłeś zadowolony z ich działania, to Excelsior jest tym czego szukasz. Praktycznie jedyna przed treningówka, która nie ma ani jednej nawet umiarkowanej oceny, jedynie same superlatywy. Cena rynkowa kosmiczna... tak jak działanie.

URX Bombshell

URX Bombshell

Najskuteczniejszy od lat suplement przed treningowy na rynku, oparty o składniki nowej generacji nie ulegające stratom w przewodzie pokarmowym. Pompa mięśniowa, pobudzenie i siła na treningu są na najwyższym poziomie.

USP Labs Jack3D

USP Labs Jack3d

Poza doskonałym ukrwieniem mięśni, suplement zapewnia skupienie i koncentrację na najwyższym poziomie wraz z doskonałym działaniem pobudzającym. Kultowy produkt, który jako pierwszy na rynku zawierał innowacyjne składniki pobudzające. Uwaga na słabsze wersje o znikomym działaniu, topowa wersja Jacked'a zawiera geranium i 2-aminoisoheptane oraz johimbinę.

Innovative Wicked

Innovative Wicked

Suplement charakteryzujący się najmocniejszą i najdłużej utrzymującą się pompą mięśniową przy jednoczesnym utlenianiu tłuszczu i przekształcaniu go w energię, która może być wykorzystana na treningu suplement zapewnia odpowiedni 'focus'.

Najlepsze boostery pompujące

Suplementy przed treningowe nie zawierające stymulantów współczulnego lub ośrodkowego układu nerwowego (metyloksantyny jak kofeina czy teofilina, geranamina, efedryna, hordenina, higenamina, itd.)
Dla kogo skierowane? Dla osób oczekujących po suplemencie bardzo dobrego ukrwienia mięśni czy waskularyzacji. Osób źle tolerujących stymulanty lub ćwiczących o późnych porach.

Avenge Nitro

Avenge Nitro - booster przed treningowy nowej generacji

Nazwa zobowiązuje, permanentnie spuchnięte mięśnie są gwarantowane. Oparty o składniki najnowszej generacji, które realnie zwiększają poziom tlenku azotu na wielu płaszczyznach. W suplemencie zastosowano także inhibitory arginazy, przez co tzw. pompa mięśniowa utrzymuje się przez wiele godzin po treningu.

Glycocarn (GPLC)

Amix GPLC

Najlepszy booster tlenku azotu w formie kapsułek dostarczający nie tylko duże ilości tlenku azotu, ale także doskonale zwiększający waskularyzację i tonus mięśniowy.

 

Najlepsze suplementy na wytrzymałość

Przed treningówki zwiększające poziom energii i poprawiające wytrzymałość oraz wydolność, jednocześnie nie zwiększające tzw. pompy mięśniowej.
Dla kogo skierowane? Przede wszystkim dla osób uprawiających sporty wytrzymałościowe, tlenowe i wytrzymałościowo-siłowe. Kiedy to istotna jest poprawa parametrów treningowych bez tzw. pompy mięśniowej utrudniającej treningi wytrzymałościowe.

MMAster

7Nutrition MMAster

Doskonale zwiększa wytrzymałość oraz wydolność tlenową przy jednoczesnej poprawie skupienia oraz koncentracji. Oparty o farmakologicznej jakości substancje czynne.

Epo-Core VO2 Max

Epo-Core VO2 Max - przedtreningówka na wytrzymałość

Poza bardzo mocnym zwiększeniem parametrów wytrzymałościowych, suplement ten odsuwa zmęczenie w czasie i wzmacnia układ nerwowy przez co umożliwia trening do granic wytrzymałości mięśniowej.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące przedtreningówek

Kiedy możemy stosować suplement przed treningowy?

Jeśli chodzi o ograniczenia wiekowe to takowych nie ma. Oczywiście nikt rozsądny nie poleci przed treningówki 10 latkowi czy osobie po 70-tce. Natomiast jeśli chodzi o porę stosowania to najczęściej suplementy przed treningowe zaczynają "działać" po około 30 minutach od ich spożycia. Znaczenie ma tutaj też taka kwestia kiedy spożywaliśmy posiłek przed treningowy. Jeśli odstęp miedzy posiłkiem, a suplementem będzie niewielki to nie dość, że słabiej go odczujemy, to jeszcze zacznie on działać znacznie później. Najlepiej jest spożywać posiłek przed treningowy 1,5-2 h przed treningiem, a suplement treningowy na 15-30 minut przed rozpoczęciem aktywności fizycznej.

Czy na boosterze przed treningowym robi się cykle?

Nie, suplement tego typu stosujemy doraźnie, przed aktywnością fizyczną, więc żaden ze składników w nim zawarty nie ma działania stricte długookresowego, ani nie kumuluje się na dłuższy czas (jak np. kreatyna) w komórkach mięśniowych. Przerwę od suplementu przed treningowego warto zrobić wtedy, gdy nasz organizm uniewrażliwi się na jego składniki, czyli wtedy gdy już nie odczuwamy go tak dobrze jak na początku lub gdy zachodzi potrzeba znacznego zwiększania zalecanej dawki.

Jak należy dawkować przed treningówkę?

Najprościej byłoby odpowiedzieć, że tak, jak deklaruje to producent na opakowaniu. Natomiast należy wziąć pod uwagę, że skuteczna dawka (mówimy tutaj o jakimkolwiek suplemencie czy odżywce) będzie inna dla osoby o wadze przykładowo 100 kg w stosunku do osoby ważącej 50 kg.
Patrząc od strony praktycznej, dobrze jest zawsze (w przypadku mocniejszych suplementów) zacząć dawkowanie od połowy zalecanej porcji. Tak by sprawdzić tolerancję organizmu na dany produkt. Jeśli oczywiście wszystko jest w porządku, możemy na kolejny trening zastosować pełną porcję. Ale, może zdarzyć się też tak, że działanie połowy porcji w zupełności nam wystarcza, nie ma więc sensu (do czasu uniewrażliwienia się na taką dawkę naszego organizmu), bez potrzeby sztucznie zwiększać dawki, tylko produkt nam się wcześniej skończy. Jeśli natomiast jedna zalecana przez producenta porcja nie działa na nas tak jakbyśmy sobie tego życzyli, możemy ją zwiększyć (w granicach rozsądku, powiedzmy do 1,5-2 porcji). Jeśli mimo to produktu nie będziemy pozytywnie odczuwali, lepiej go odsprzedać lub komuś podarować. Nie ma co liczyć, że stosując 4-5 porcji pojawią się pozytywne odczucia, większe prawdopodobieństwo jest iż będzie odwrotnie.

Po przed treningówce odczuwam zmęczenie, ospałość. Czy zwiększyć dawkę?

Przeciwnie. Jeśli organizm otrzyma zbyt dużą dawkę stymulantów, włączy mechanizmy obronne i zamiast wzrostu energii będziemy odczuwali znużenie i ospałość. Jest to sygnał, że dawka jest zbyt duża i należy ją zmniejszyć, najlepiej o połowę.

Jaka jest najlepsza przedtreningówka?

Tak samo jak nie ma najlepszego białka, spalacza, suplementu prozdrowotnego itd., tak samo nie ma najlepszego suplementu przed treningowego, najlepszego dla nas konkretnie. Każdy ma inne oczekiwanie względem suplementu treningowego, jeden oczekuje potężnej pompy mięśniowej i mocnego pobudzenia, innemu natomiast pompa mięśniowa i pobudzenie będą tylko utrudniały trening, gdyż potrzebuje suplementu na koncentrację oraz wytrzymałość beztlenową. Należy dokładnie przeanalizować właściwości danego produktu przed treningowego i wybrać ten, który będzie najbardziej odpowiadał naszym oczekiwaniom.

Czy można ją łączyć z innymi suplementami?

Wszystko zależy od tego z jakimi. Generalnie jeśli nasza przed treningówka nie zawiera pobudzaczy i stymulantów, to na dobrą sprawę, możemy ją łączyć (niekoniecznie w jednej porcji) z każdym suplementem. Jeśli natomiast nasza przed treningówka zawiera stymulanty, wtedy należy uważać z łączeniem jej z innymi suplementami (np. spalaczami czy suplementami energetycznymi), gdyż może pojawić się nadmiar pobudzaczy.

Czy można stosować przed treningówki zawierające kreatynę pomiędzy cyklami kreatynowymi?

Najczęściej suplementy przed treningowe zawierają niewielką dawkę kreatyny, która w jakikolwiek sposób nie przeszkadza w uniewrażliwianiu (bo o to chodzi w czasie przerwy od kreatyny) komórek mięśniowych na jej działanie . Poza tym suplementy przed treningowe stosujemy nie częściej niż raz dziennie, także nie dostarczymy z nich takiej ilości kreatyny by kolidowała ono z zasadą przerw między cyklami kreatynowymi.
 
Stosuję bardzo chwalony suplement pompujący, jednak nie odczuwam żadnego zwiększonego ukrwienia mięśni, co może być tego przyczyną?
Jeśli problem dotyczy głównie tzw. pompy mięśniowej to najczęściej jest to jedna z dwóch przyczyn.

Czy to prawda, że starsze wersje są lepsze od nowych?

Niestety tak. Przyczyny najczęściej są dwie. Pierwsza z nich to taka, iż często producenci chcąc wypromować swój produkt wypuszczają na rynek bardzo dobry suplement. Zbiera on pozytywne opinie i jego sprzedaż znacznie rośnie. Kiedy suplement ma już ugruntowaną pozycję na rynku, producent chce maksymalizować zysk wprowadzając nowszą, okrojoną składem, tańszą w produkcji wersję, zakładając iż nazwa i opinia zrobią swoje.
Innym powodem mogą być kwestie niezależne od producenta, tzn. lobby farmaceutyczne, które dba o to by jak najmniejsza różnorodność składników aktywnych mogła być stosowana w suplementach diety, wymusza zmiany legislacyjne polegające na tym, iż składniki które "wczoraj" mogły stanowić składnik suplementu diety, "dzisiaj" już stanowić go nie może. Efektem tego jest nowa wersja z najczęściej gorszym składem. Oczywiście od tej reguły są wyjątki, jednak można być je było wymienić na palcach jednej ręki. Zdecydowana większość suplementów typu "2.0, V2, ver.2, new formula" itd. będzie miała gorszy skład od swojego pierwowzoru.

Czy boostery treningowe z USA są lepsze od pozostałych?

Nie jest to regułą, jednak najczęściej tak faktycznie jest. Wynika to z prostej przyczyny, iż w USA wszystko co nie jest zabronione przez Federację do spraw Żywności i Leków (FDA) jest dozwolone, natomiast w Unii Europejskiej wszystko co nie jest dozwolone, jest automatycznie zabronione. Tyczy się to oczywiście większości elementów życia, niestety nie mamy na to wpływu.

Jaka przed treningówka na pierwszy raz?

Jeśli już wybierzemy odpowiednią dla siebie kategorię, to warto wybrać taki produkt na jaki nas po prostu stać i jaki spełnia nasze oczekiwania. Suplementów jest tyle na rynku, i co chwilę pojawiają się nowe, iż nie ma sensu hołdować zasadzie, iż zaczynać należy od najsłabszych i stopniowo zwiększać moc. Nie jest też prawdą, że stosując mocną przed treningówkę, w przyszłości nie będą na nas działać słabsze środki. Tak samo jak do wszystkie organizm się adaptuje, tak samo po jakimś czasie na nowo uwrażliwia się na działanie konkretnych składników. Jeśli produkt jest dobry to będzie na nas dział nieważne czego byśmy wcześniej nie stosowali.

Dlaczego przed treningówka na mnie nie działa?

Opcji jest sporo. Począwszy od takich prozaicznych jak to że jest to po prostu kiepski, nie mający prawa działać produkt, przez takie, iż w zbyt niewielkiej odległości czasowej spożywamy produkt bogaty w białka/tłuszcze, po kwestie diety i wrażliwości insulinowej komórek lub układu adrenergicznego.

Po czym poznać dobrą przed treningówkę?

Z pewnością głównym wyznacznikiem jest skład. Jeśli na pierwszy rzut oka widzimy, iż w porcji suplementu, węglowodany/cukry czy inne tanie wypełniacze stanowią duży udział całego składu, to jest to kiepski produkt. Niekiedy prosty pod względem złożoności składu produkt będzie działał znakomicie ponieważ ma doskonałe formy poszczególnych składników aktywnych w solidnych dawkach, przez co wykazywać będzie większy potencjał od suplementu mający 100 składników w mikro dawkach. Oczywiście opinie są ważnym wyznacznikiem dla osób szukających dla siebie idealnego środka przed treningowego.

Po jakim czasie przed treningówka zacznie działać?

Charakterystyka tego rodzaju suplementów jest taka, że działają one doraźnie i ich właściwości powinniśmy powinniśmy odczuwać bezpośrednio na każdym treningu. Nie ma więc co liczyć, że stosując któryś raz z kolei suplement przed treningowy i nie odczuwając jego pozytywnego działania, za jakiś czas ono się pojawi. Jest to albo kiepska przed treningówka, ale jej skład nie odpowiada temu jakich właściwości po niej oczekujemy.

Czy boostery azotu działają przez cały dzień?

Niestety nie, każdy składnik ma określony czas półtrwania kiedy to wykazuje działanie. Oczywiście jednak są różnice w czasie działania poszczególnych suplementów. Czasami jest to 40 minut, a czasami tzw. pompa mięśniowa utrzymuje się długie godziny po treningu, jeśli suplement zawiera np. składniki przeciwdziałające rozpadowi tlenku azotu.

Jaka jest dobra przed treningówka do 50 zł?

Pytanie jest na zasadzie: jaki jest dobry nowy samochód do 20 tys. zł. Niestety taki nie istnieje. Dobre składniki w skutecznych dawkach są drogim surowcem. Jeśli chcemy wydać kilkadziesiąt złotych na przed treningówkę to lepiej sobie ją odpuścić, bo będą to zmarnowane pieniądze. Lepiej już wypić przed treningiem mocną kawę i szklankę świeżo wyciśniętego soku z buraka. Będzie taniej i skuteczniej.
Edited by Forum Sportowe
aktualizacja
Link to comment
Share on other sites

Dla mnie numerem jeden od długiego czasu jest Jack3d. Oczywiście mowa o starej mocnej wersji geranium i johimbiną w składzie. Z boosterów pompujacych chyba najlepiej działał Permaswole, ale już nie produkują, z GPLC byłem też zadowolony. Pompa utrzymywała się długo po treningu w przeciwieństwie do innych tego typu przedtreningówek.

Przy okazji mogę odradzić kilka kiepskich produktów które w ogóle nie działały jak powinny czy jak to producenci zachwalali:

universal shock therapy, trec saw, olimp redweiler, fa napalm. Wszystkie poniżej normy.

Link to comment
Share on other sites

Wicked

Pompa 8/10

Pobudzenie 8/10

Siła/Brak zmęczenia 10/10

(smak: nie pamiętam jaki, ale bardzo dobry jak na przed treningówkę)

 

Excelsior

Pompa 10/10

Pobudzenie 10/10

Siła/Brak zmęczenia 12/10

(smak, najlepsza w smaku przedtreningówka jaką piłem, jak sok)

 

Olimp Redweiler (2 porcje na raz)

Pompa 0/10 (nie zauważyłem żadnej różnicy w stosunku do tego jak jest bez supla)

Pobudzenie 5/10

Siła/Brak zmęczenia 4/10

(smak: cola, bardzo smaczny, aż byłem zaskoczony)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 7 months later...

Ja do tej pory najlepiej wspominam Ntel Nutra Arez. Przed treningówka nie pobudza nadmiernie, natomiast fokus na treningu jest niesamowity. Energia do ćwiczeń przez 3-4h utrzymuje się na wysokim poziomie i co ważne nie ma żadnego znużenia po treningu, ani senności jak po suplementach z geranium.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Sama wprawdzie dopiero zaczynam swoją przygodę z regularnymi treningami, nie mniej jednak jak do tej pory nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak suplementy przed treningowe, natomiast ze spalaczami tłuszczu jestem za pan brat. Przy tym regularnie stosuję immuno colostrum, dzięki czemu i po dość intensywnym treningu nie odczuwam całkowitego "wypompowania", a co więcej odnoszę wrażenie, że mam po nim znacznie więcej energii. Stosował ktoś?

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Immuno colostrum to siara, innymi słowy niewiele bardziej wartościowy produkt od zwykłej serwatki w wielokrotnie wyższej cenie. Wszelakie pozytywne korzyści wynikające z jego działania to placebo. No chyba że jesteśmy noworodkami, to jest ona potrzebna jeśli mama z mlekiem nam jej nie dostarcza.

 

A co do tematu, ostatnio próbowałem Jacked'a w wersji z geranium i 2-aminoisoheptane i działanie identyczne jak APS Mesomprha w starej mocnej formule. Natomiast od siebie mogę polecić Redcon1 Total War. Nie wchodzi za mocno na głowę, za to skupienie idealne, mocno poprawia wytrzymałość i świetnie pompuje, mimo że patrząc na skład nie bardzo co mam tam pompować.

Imperial Excelsior próbowałem tylko jedną porcję od znajomego - faktycznie człowiek czuje się półbogiem po tym.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
 • 2 months later...

Witajcie....Polecam Wam 7Nutrtion MMAster jeśli macie treningi na macie. Próbowałem już High Kicka itp. i żaden z nich się nie umywa do MMAstera. Bardzo dobra wydolność bez pompy mięśniowej. Natomiast jeśli ktoś szuka boostera treningowe na siłownię to Olympus Conquer Unleashed, pompa utrzymuje się długo po treningu, a podczas ćwiczeń nie czuć zmęczenia, Pobudzenie mocne, ale bez tzw. zjazdu.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • cyklon04 featured this topic
 • 1 month later...
 • 2 months later...

Cześć! 

Mam specyficzne wymagania co do przedtreningówki. Chciałbym, żebyście mi coś polecili. 

Skupienie na wysokim poziomie, przy tym, żeby minimalnie (lub prawie w ogóle) pobudzała, średnia lub niska pompa, za to, żeby siła i wytrzymałość była na najwyższym poziomie. Czy w ogóle coś takiego istnieje?

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Total War dla mnie to prawdziwa rewolucja , działanie prawdziwa rewelka i do tego utrzymuje się ok 4-6 godz po, to z pewnością efekt  Ampiberry który robi teraz furorę,  czuć wyraźnie narastającą siłę oraz wzmagające się skupienie/ koncentrację, pot leje się podczas treningu lecz po już nie co uważam za duży plus, ze składników pobudzających ma sporo jak ANS Thermo Craze więc trzy razy w tygodniu kiedy robiłem pompki ANS nie stosowałem żeby nie dublować składników , dorzucałem natomiast Yohimbinę HCL, śmiało polecam

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • 1 month later...

Jak najbardziej można sobie takie połączenie włączyć, w dobrej cenie wyjdzie dość spora ilość porcji a samo działanie powinno być konkretne. Jak nie stosowałeś wcześniej nic poza aakg i podobną półką to będziesz bardzo zadowolony. Choć sam przyznam, że po miksie jaki jest w niektórych produktach potem ciężko wrócić do starej, dobrej cytruliny 🙂 

Z tych które ja stosowałem pod pompę to najbardziej chwalę sobie Chemix Pre Workout, ale bardzo dobrze działało też połączenie Vaso6 z S7, to akurat fajna opcja jak ktoś preferuje kapsułki.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

To zależy na czym Ci najbardziej zależy. Czy na tzw. pompie mięśniowej (siłownia), czy na wytrzymałości tlenowej (trening tlenowy), czy na poprawie skupienia lub czasu reakcji (sporty walki). Czy ma to być przed treningówka bez żadnych stymulantów, czy może zawierać słabe pobudzacze w standardowej dawce jak kofeina.

Od siebie mogę polecić uniwersalny w każdym treningu klasyk czyli VPS Shotgun 5X czy moim zdaniem jeden z lepszych boosterów tlenku azotu bez stymulantów - GPLC (w ilości 3 kap.) + #RAW L-Citrulline Malate (w ilości 6g).

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...