Jump to content

Rekomendowana wypowiedź

Ranking Boosterów Testosteronu i tabletek na potencję 2021

Czyli najlepsze wzmacniacze testosteronu oraz suplementy zwiększające libido i erekcję na rynku.

Najlepsze boostery testosteronu i tabletki na potencję

Ranking ten, to nie tylko zestawienie najlepszych suplementów podnoszących testosteron, ale  także kompletne kompendium wiedzy na temat produktów na testosteron, wzmacniaczy libido oraz inhibitorów aromatazy, a także przereklamowanych produktów nie mających żadnego realnego działania. Wszystko poparte badaniami i niezależnymi opiniami.

Spis treści:


Co to jest testosteron?

Testosteron to najważniejszy hormon męski. Jego poziom warunkuje każdy aspekt naszego życia. Można by napisać wiele superlatyw na jego temat, w konkluzji napisać można, że im wyższy poziom testosteronu (w granicach fizjologicznych) tym lepiej nam się żyje. Wysoki poziom testosteronu to nie zawsze wysokie libido i potencja, a także odwrotnie, nie zawsze wysokie libido oznaczać będzie wysoki poziom testosteronu. Dlatego też w rankingu buzerów testosteronu podzielono produkty na kilka podstawowych kategorii.

Boostery testosteronu

To naturalne produkty mające na celu zwiększenie ilości testosteronu w naturalny sposób do górnego fizjologicznie poziomu. W przeciwieństwie do sterydów, SARM czy prohormonów, boostery testosteronu nie powodują typowych dla androgenów skutków ubocznych takich jak łysienie, oleista skóra, trądzik, ginekomastia, lipomastia, itd.

Wyższy poziom testosteronu to:

 • szybsza budowa tkanki mięśniowej i szybsze spalanie tkanki tłuszczowej,
 • więcej siły i witalności,
 • lepsze samopoczucie,
 • większa odporność.

Boostery testosteronu to tak naprawdę kilkaset substancji, z czego z pewnością nie każda jest godna naszej uwagi. Na szczęście wiele z nich posiada potwierdzoną skuteczność i mogą w praktyce okazać się pomocne. Oczywiście, należy zdawać sobie sprawę że z pewnością nie jest to alternatywa dla hormonów dostarczanych w postaci sterydów, jednak nie posiadają za to skutków ubocznych które towarzyszą tym pierwszym. Część z suplementów mimo że nie podnosi realnie testosteronu to wpływa na poprawę libido, co nie koniecznie jest równoznaczne. Warto więc przed wydaniem pieniędzy sprecyzować nasze oczekiwania. Oczywiście boostery testosteronu mogą być łączone z boosterami libido, gdyż suplemenety te wykazują efekt synergii względem siebie.

Najlepsze boostery testosteronu na rynku

Erase Fast

Najbardziej przemyślany booster testosteronu na rynku, nie tylko efektywnie podnoszący poziom wolnego testosteronu, ale także skutecznie obniżający poziom kortyzolu i estrogenów co czyni go najbardziej kompleksowym produktem tego typu na rynku.

Test-RX

Najlepszy booster testosteronu na rynku, który uwzględnia wszystkie najskuteczniejsze znane składniki o potwierdzonej skuteczności i najwyższych stopniach standaryzacji poszczególnych substancji czynnych. Prawdziwa alternatywa dla dopingu.

Test1fy

Zawiera największą objętość składników ze wszystkich suplementów na rynku. Działa wielopłaszczyznowo, zarówno jeśli chodzi o wzrost poziomu testosteronu jak i hamowanie jego konwersji do nieaktywnych metabolitów. To prawdziwy kombajn jeśli chodzi o skład, ilością i objętością składników można by obdzielić 4 dobrej jakości suplementy.

Dermacrine

Unikalny środek podnoszący testosteron skutecznością dorównujący topowym prohormonom. Składniki wykazują niezwykle dużą biodostępność, jednak wymagają dermalnej formy podania, stąd też forma szybko wchłanialnego żelu.

CEL M-Test 

Wzmacniacz testostosteronu, który rok rocznie wybierany jest najpopularniejszym boosterem testosteronu na największym światowym rynku suplementów, czyli w USA.

Performax AlphaMax XT 

Hybrydowy suplement łączący w sobie składniki realnie zwiększające poziom testosteronu i jednocześnie obniżające poziom zarówno estrogenu jak i kortyzolu.

6-OXO 

Kultowy środek opracowany przez guru w świecie suplementacji Patricka Arnolda, według niezależnych badań podnosi poziom testosteronu do około 90% wartości początkowej.

Tabletki na potencję / libido / erekcję

To afrodyzjaki, przede wszystkim zwiększające możliwości seksualne, podnoszące libido oraz poprawiające doznania w czasie stosunku. Są to zaawansowane suplementy działające na wielu płaszczyznach.

Skuteczne boostery libido wpływają na:

 • długość i jakość stosunku,
 • szybszą i dłuższą erekcję,
 • większą przyjemność ze zbliżenia,
 • lepsze samopoczucie.

Najlepsze tabletki na potencję i libido oraz erekcję na rynku

Ejaculoid

Najlepszy booster libido oparty o zarówno o składniki działające długofalowo w kierunku zwiększenia potencji i libido, a także o składniki działające doraźnie, maksymalizujące doznania seksualne i wydłużające czas stosunku.

Stamina RX

Najskuteczniejsze tabletki na potencję do stosowania przed stosunkiem. Działają błyskawicznie wydłużając stosunek oraz maksymalizują erekcję.

Cannibal Alpha

Jeden z najbardziej przemyślanych wzmacniaczy libido oparty o bardzo duże dawki składników aktywnych o działaniu zarówno doraźnym w zakresie erekcji jak i długofalowym na libido.

Perform XT

Suplement oparty o "złoty gral" w świecie boosterów libido, czyli Tongkat Ali / Eurycoma Longifolia w najwyższej jakości standaryzowanym ekstrakcie niespotykanym w innych produktach tego typu oraz kultowy składnik Safed Musli. Jedna kapsułka odpowiada przeciętnie kilkudziesięciu kapsułkom produktów opartych o standardowy żeń-szeń malezyjski.

Horny Goat Weed + Libido Support

Najwyższej jakości standaryzywany na zawartość Ikaryn (związków o działaniu zbliżonym do niebieskiej tabletki) ekstrakt z Epimedium, będący najpopularniejszym składnikiem najlepszych boosterów potencji.

boostery libido tabletki na potencje.jpg

Inhibitory aromatazy

Czyli blokery estrogenu to grupa środków przeciwdziałająca konwersji testosteronu do estrogenów. Zaznaczyć należy, iż – mimo że wydaje się to zaskakujące – u mężczyzn także występują żeńskie hormony, czyli estrogeny i jest to naturalne zjawisko. Jednak wraz ze wzrostem testosteronu może wzrastać również poziom estrogenów, a ich nadmiar jest przyczyną pogorszenia wyglądu sylwetki, utrudniają spalanie tłuszczu i zmniejszają aktywność anaboliczną testosteronu. Obniżenie poziomu estrogenów skutkuje poprawą definicji mięśni, usunięciem uporczywego tłuszczu i zatrzymanej wody podskórnej, a pełnym wykorzystaniem testosteronu. Zahamowanie tego negatywnego procesu powoduje więcej wolnego (aktywnego) testosteronu i mniejszą ilość estrogenów. W konsekwencji w organizmie naturalnie podnosi się poziom testosteronu ze wszystkimi tego pozytywnymi aspektami, a przede wszystkim obniża poziom estrogenów odpowiedzialnych za odkładanie tkanki tłuszczowej, retencję wody podskórnej, lipomastię, ginekomastię i spadek libido.

Niższy poziom estrogenów to:

 • odtłuszczona i twarda sylwetka,
 • mniej zatrzymanej wody podskórnej,
 • lepsza definicja mięśni,
 • większy poziom wolnego testosteronu.

Najlepsze blokery estrogenu - inhibitory aromatazy

Hydrapharm Alchemy

Najbardziej kompleksowy bloker estrogenów na rynku, o potwierdzonym badaniami działaniu i unikalnym potężnym składzie.

Brawn ATD

Najmocniejszy inhibitor aromatazy dorównujący skutecznością aptecznym odpowiednikom typu arimidex czy tamoksyfen.

Arimacare

Najpopularniejszy w USA inhibitor aromatazy o szerokim spektrum działania zarówno w kwestii blokowania estrogenów jak i prolaktyny, a także regenerujący narządy wewnętrzne.

Triazole

Najlepszy naturalny bloker estrogenów obniżający estrogeny do naturalnych dolnych granic.

Przereklamowane produkty na potencję, niedziałające wzmacniacze testosteronu i inne cuda obiecujące niesamowite przyrosty testosteronu.

Tribulus Terrestris – popularny Budzyganek Naziemny to roślina zawierające saponiny i protodioscyny nieznacznie wpływające libido. Tak naprawdę jest to środek o działania adaptogennym, według niezależnych badań nie wpływający nawet w najmniejszym stopniu na poziom testosteronu.

Arginina – aminokwas, któremu mylnie przypisuje się podnoszenie poziomu tlenku azotu odpowiedzialnego m.in. za erekcję. Arginina nie wpływa ani na poziom testosteronu, ani odczuwalnie nie zwiększa doznań seksualnych, w dużych dawkach może jedynie rozszerzać światło naczyń krwionośnych (ale nie mięśni gładkich penisa) poprawiających ukrwienie mięśni.

Cytrulina - jest prekursorem argininy, podobnie jak ona nie podnosi poziomu testosteronu ani nie poprawia potencji oraz nie wzmacnia erekcji.

Cynk – jest to minerał który bierze udział w produkcji testosteronu, jego dodatkowa suplementacja nijak jednak nie przyczynia się do wzrostu testostronu u osób zdrowych u których nie stwierdzono chronicznego niedoboru tego mikroelementu.

Witamina D3 - nie istnieją żadne badania przeprowadzane na ludziach, które potwierdziłyby skuteczność witaminy D u osób zdrowych.

Żeń-szeń koreański/amerykański - może poprawiać libido w niewielkim zakresie, przede wszystkim wzmacnia witalność, natomiast absolutnie nie wpływa na poziom testosteronu u ludzi.

ZMA - połączenie cynku, magnezu i witaminy B6, u zdrowych ludzi nie wpływa w żaden sposób na wzrost testosteronu, ani żadne inne przypisywane temu kompleksowi właściwości pro hormonalne.

L-karnityna - może zwiększać ruchliwość plemników, natomiast nie wpływa w żaden sposób na poziom hormonów czy poprawę libido.

Guarana, kofeina i inne stymulanty - często stosowane w tabletkach na testosteron i wzmacniaczach lido, zazwyczaj w roli taniego wypełniacza, nie mają bowiem żadnych właściwości pro testosteronowych czy wzmacniających funkcje seksualne.

Aszwaganda - popularny żeń-szeń indyjski jest adaptogenem poprawiającym samopoczucie i działającym tonizująco na układ nerwowy, nie jest jedna ani skutecznym boosterem testosteronu czy libido.

Biorąc pod uwagę tylko tych kilka z wielu przereklamowanych składników tabletek na libido i rzekomych wolumizerów testosteronu, zauważyć możemy, że 95% reklamowanych w Internecie czy telewizji środków opartych jest przede wszystkim o te składniki. Jak więc łatwo wywnioskować, nie mają prawa działać w tym kierunku w jakim tego byśmy oczekiwali.

Boostery testosteronu – czy naprawdę działają i spełnią nasze oczekiwania? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące tej grupy produktów.

Dlaczego w rankingu wzmacniaczy testosteronu nie ma Tribulusa i ZMA, argininy, itp.?

Dlatego, że ranking opiera się o produkty, których składniki mają potwierdzona skuteczność w niezależnych badaniach, ww. składniki jej nie posiadają, a wręcz przeciwnie, udowodniono jej brak.

W innych rankingach boosterów testosterony polecają inne produkty, dlaczego?

Najczęściej rankingi boosterów testosteronu i rankingi tabletek na libido tworzone są przez sklepy sprzedające suplementy lub firmy je produkujące, polecają więc produkty na których zarabiają najwięcej. Powyższy ranking jest niezależny i produkty dobrane są względem skuteczności pośród wszystkich dostępnych na rynku.

Mam 20-30 lat, czy odczuję działanie boosterów testosteronu?

Nieważne czy masz 20 czy 80 lat, jeśli poziom Twojego testosteronu nie jest w górnych fizjologicznie granicach to skuteczne suplementy na testosteron podniosą go. Jeśli natomiast masz 60 lat i stosujesz syntetyczny testosteron, a jego poziom przekracza znacznie naturalny poziom, to nie odczujesz nawet najlepszego suplementu na testosteron.

Czy boostery testosteronu poprawiają libido i potencję?

Poziom testosteronu nie jest wprost skorelowany z poziomem libido/potencji. Można mieć wysoki poziom testosteronu i kiepskie libido, a można mieć świetne libido i niski poziom testosteronu. Często boostery testosteronu z wyższej półki zawierają także składniki poprawiające funkcje seksualne.

Czy wysoki poziom testosteronu spowoduje, że wyłysieję?

Testosteron nie wpływa na wypadanie włosów, to mit. Gdyby wysoki poziom testosteronu powodował łysienie, to większość 16-18 latków byłaby łysa. Łysienie powoduje DHT, pochodna testosteronu. Skuteczne boostery testosteronu często zawierają składniki przeciwdziałające konwersji testosteronu do DHT.

Czy boostery testosteronu mają skutki uboczne?

Stosowane w rozsądnych dawkach i zgodnie z zaleceniami producenta nie posiadają żadnych skutków ubocznych.

Mam wysoki poziom testosteronu, a narzekam na brak libido, co robić?

Zastosować skuteczne tabletki na libido i obniżające poziom prolaktyny, gdyż często ona jest przyczyną spadku potencji.

Edited by Forum Sportowe
aktualizacja
Link to post
Share on other sites
 • cyklon04 featured and unfeatured this topic
 • cyklon04 pinned and featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...