Jump to content

cyklon04

4,541 views

Johimbina jest alkaloidem naturalnego pochodzenia, która w suplementacji wykorzystywana jest już od kilkudziesięciu lat. Na temat jej działania i wpływu na organizm ludzki wykonano wiele badań naukowych, a potwierdzają one skuteczność tej substancji na redukcję tkanki tłuszczowej. I to właśnie w tym celu najczęściej wykorzystuje się johimbinę, mimo tego, że ma ona również wiele innych właściwości, a między innymi działa jak afrodyzjak. Istnieje wiele tez na temat tego, że stosowanie tego alkaloidu może mieć negatywny wpływ na zdrowie, ale jak do tej pory nie pojawiły się żadne dowody, że jest on niebezpieczny i należy z niego zrezygnować. Nie należy jej stosować jedynie w przypadku określonych problemów ze zdrowiem. Jednak dla osób zdrowych, jest ona jak najbardziej bezpieczna. Jej największą zaletą dla konsumentów, jest to, że mimo ogromnej skuteczności, preparaty z johimbiną są dostępne w niskich cenach, a jedno opakowanie taniego suplementu starczyć może na długi okres. Dodatkowo jej dawkowanie jest bardzo proste. W spalaczach tłuszczu zalecana dawka to od 2 do 5mg na dobę. Jednak docelowa dawka to 0,2mg na każdy kilogram masy ciała.

johimbina jako spalacz tłuszczu

Co to jest johimbina?

Johimbina jest substancją pochodzenia naturalnego, co oznacza, że możemy ją spotkać w naturze. Jest to alkaloid, który wywodzi się z kory rośliny o nazwie Pustyniastalia yohimba. Jest to roślina, która znajduje się na terenach krajów Afrykańskich. Popularna jest również nazwa johimbina lekarska, z którą można spotkać się w publikacjach naukowych. Jest to składnik aktywny, który wykazuje działanie pobudzające, zwiększa poziom noradrenaliny, dzięki czemu ma możliwość wspomagania spalania tkanki tłuszczowej. W suplementacji można spotkać się z dwoma rodzajami tego alkaloidu. Istnieje ona w formie naturalnej i syntetycznej. Co zaskakujące, to właśnie syntetyczna forma johimbiny HCL ma bezpieczniejsze i skuteczniejsze działanie od tej naturalnej. Wyciąg z drzewa Johimba to nie tylko jeden składnik aktywny, ale wiele różnych alkaloidów, których działanie i wpływ na organizm ludzki nie zostały jeszcze dokładnie przebadane.

Jak działa johimbina?

Ten naturalny alkaloid w suplementacji stosowany jest ze względu na jego działanie wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej, ale także dzięki właściwościom afrodyzjaku. Jej działanie przyczynia się do zwiększenia libido u mężczyzn, dlatego właśnie johimbina znajduje się w składzie preparatów, które zaleca się przyjmować przed stosunkiem. Mechanizm działania tego składnika aktywnego polega głównie na blokowaniu receptorów ALFA2. Są one odpowiedzialne za utrudnianie procesów redukcji tkanki tłuszczowej. Tak więc dzięki johimbinie dochodzi do zablokowania procesów, które powstrzymują odchudzanie, a to zwiększa szanse na osiągnięcie zadowalających efektów. To jednak nie koniec właściwości tego alkaloidu. Ma on wpływ na produkcję ketacholamin, a przyczyniają się one do nasilenia lipolizy. Dodatkowo pobudza ona organizm do wykorzystywania tkanki tłuszczowej do wytwarzania niezbędnej energii. Takie działanie tego składnika sprawia, że pobudza się proces spalania tkanki tłuszczowej.

Czy johimbina to najlepszy spalacz tłuszczu?

Nie można jednoznacznie stwierdzić jaki składnik, jest najskuteczniejszym spalaczem tłuszczu. Jednak nie można tego określenia przypisać johimbinie mimo tego, że ma ona skuteczne działanie. W rozrachunku wpływa ona jedynie na dwa procesy związane z redukcją tkanki tłuszczowej, a na rynku istnieją substancje, które ukierunkowane są na wiele więcej procesów. Dodatkowo johimbina nie będzie skutecznym preparatem przy problemach z uporczywą i dużą brunatną tkanką tłuszczową. Najlepiej jeżeli jest ona połączona z innymi składnikami o działaniu odchudzającym, dzięki temu jej potencjał będzie znacznie większy. Z pewnością nie jest ona najlepszym spalaczem tłuszczu, ale nadal warto poświęcić jej swoją uwagę i wybierać ją w przypadku problemów z redukcją tkanki tłuszczowej. Jej największe zalety to niska cena oraz to, że jest ona bezpieczna zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jedyne przeciwwskazania do jej stosowanie to choroby związane z układem krążenia i układem sercowo-naczyniowym. U osób zdrowych stosowanie johimbiny nie będzie miało negatywnych skutków, a wręcz przeciwnie u mężczyzn zwiększy ochotę na seks i wspomagać będzie redukcję masy ciała, a u kobiet wspomoże walkę z uporczywą tkanką tłuszczową.

Jaka jest najlepsza johimbina?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, istnieją dwa rodzaje johimbiny. I ku zdziwieniu wielu konsumentów, to jej syntetyczna forma (chlorowodorek johimbiny) jest najskuteczniejsza. Jest to składnik syntetyczny, który w suplementacji wykorzystywany jest już od wielu lat, a dodatkowo nie zawiera on w składzie innych alkaloidów pochodzenia naturalnego. Tak więc to właśnie takie spalacze tłuszczu najlepiej wybierać. Jednak podczas wyboru warto zwrócić uwagę na dawki. Nie mogą być one za wysokie, ponieważ organizm człowieka może mieć mniejszą tolerancję na johimbinę w za dużych dawkach, zwłaszcza jeżeli nie są one rozłożone na mniejsze dawki na dobę. Zalecana dawka to 5mg. Tak więc niebezpieczne dla zdrowia może okazać się wybranie preparatów, które zawierają w składzie większe stężenia tego alkaloidu. Kluczowe jest również wybranie odpowiedniej marki suplementu na odchudzanie. Najlepiej jest wybierać preparaty marek, które mają zaufanie konsumentów, a do tego w ofercie mają setki produktów. Do producentów godnych zaufania w przypadku preparatów z johimbiną, należą Haya Labs, a także Prime Nutrition. Dla zachowania bezpieczeństwa należy unikać marek garażowych, które wytwarzają słabej jakości suplementy diety, a dodatkowo mogą podawać błędne informacje na temat składu.

Spalacze tłuszczu z johimbiną

Nie wszystkie spalacze tłuszczu zawierające johimbinę są skuteczne. Zależne jest to od zastosowanej dawki, formy oraz skuteczności innych składników. Często natomiast spalacze tłuszczu z johimbiną zajmują czołowe miejsca w rankingach popularności środków na odchudzanie.

Okazuje się, że johimbina działa najlepiej w połączeniu innymi cennymi składnikami aktywnymi. Dzięki doskonałemu połączeniu składników odchudzających zwiększa się potencjał johimbiny, a to pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów. Dlatego godnym uwagi preparatem, który wspomaga spalanie tłuszczu i zawiera w sobie ten ważny alkaloid, jest ANS Thermo Craze. Jest to preparat, który składa się z kompleksu składników w dużych, ale odpowiednich dawkach, a więc stanowi on jeden z najlepszych spalaczy tłuszczu na rynku. Warto również zwrócić uwagę na Performax OxyMax XT, który składa się z najwyższej jakości spalaczy tłuszczu, a także Olympus Labs Ignit3,czyli preparaty, które znajdują się na czołówce najpopularniejszych.

0 Comments


There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...