Jump to content

cyklon04

4,185 views

Szukając suplementów diety, często decydujemy się na preparaty, które mają naturalny skład. Wydaje nam się, że to, co naturalne, jest najlepsze, ma skuteczne działanie i z pewnością jest bezpieczne dla zdrowia. Jest to nieco stereotypowe myślenie, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej syntetycznych preparatów, które również są bezpieczne i do tego przewyższają skutecznością wiele suplementów naturalnych. Warto pamiętać, że substancje, które są wytwarzane syntetycznie, są wykorzystywanie nie tylko przy produkcji suplementów diety, ale również leków, a więc mają one działanie lecznicze i w niektórych przypadkach są one w stanie zwiększyć komfort życia pacjentów, a nawet uratować ich życie. Mimo wszystko większość konsumentów ma większe zaufanie do preparatów, które składają się z substancji naturalnego pochodzenia. A spalacze tłuszczu w większości stworzone są z wyciągów roślin z całego świata. Niestety trzeba pamiętać, że to, co naturalne nie zawsze jest bezpieczne. Jest tysiące roślin, które mają działanie lecznicze, ale również takie, których spożywanie może mieć bardzo groźne konsekwencje dla zdrowia.

Pozytywne opinie mogą zbierać zarówno spalacze tłuszczu oparte o naturalne składniki jak i syntetyczne.

naturalne spalacze tłuszczu

Czy naturalne spalacze tłuszczu działają?

Wielu konsumentów decyduje się na zakup naturalnych tabletek na odchudzanie. W przypadku wielu z nic, ich skuteczność jest rzeczywista i potwierdzona przez liczne badania naukowe. Na całym świecie istnieje tysiące roślin, które są bogate w substancje czynne o bezpiecznym i pewnym działaniu. Dzięki rozwojowi technologii od lat nauka jest w stanie wskazać nam substancje pochodzenia naturalnego, które mogą wspomagać odchudzanie. W składzie takich roślin znajdują się liczne alkaloidy i saponiny, które odpowiadają za ich potencjał redukujący tkankę tłuszczową. Niestety wybierając sproszkowane wyciągi z roślin, jako konsumenci nie jesteśmy w stanie dokładnie określić, jaka ilość składników aktywnych znajduje się w danym preparacie. Przy wyborze reduktorów tłuszczu o naturalnym składzie warto szukać takich, które zawierają opis zadeklarowanego stopnia standaryzacji. Dzięki temu będziemy mieli wiedzę na temat tego, w jakich stężeniach dana substancja jest obecna w spalaczu tłuszczu. Dodatkowo warto pamiętać, że w niektórych roślinach znajduje się więcej niż jeden składnik aktywny, a więc im więcej ich jest i im więcej wykorzystał producent, tym lepiej. Dzięki temu efektowność danego preparatu jest większa.

Popularne składniki naturalnych spalaczy tłuszczu, które nie działają

Mimo tego, że naturalne reduktory tłuszczu cieszą się ogromną popularnością, to niestety istnieje wiele wyciągów z roślin, które nie mają rzeczywistego działania. Przykładem jest L-karnityna, która od lat reklamowana jest jako spalacz tłuszczu, który skutecznie wspomaga odchudzanie. Nie istnieją jednak żadne badania, które mogłyby potwierdzić skuteczność tego składnika na proces redukcji tkanki tłuszczowej. Warto również wspomnieć o zielonej herbacie, która równie często znajduje się w składzie suplementów na odchudzanie. Jest to roślina, która posiada ubogi skład i jej działanie nie ma większego wpływu na utratę wagi. W większych dawkach może mieć ona działanie diuretyczne. To samo można powiedzieć o Yerba Mate, która jest składnikiem mającym działanie pobudzające, ale nie przyczynia się od do redukcji masy ciała. Istnieje jeszcze więcej naturalnych składników, które wykorzystywane są jedynie do promocji preparatów na odchudzanie, ponieważ w rzeczywistości w żaden sposób nie pomagają one w utracie zbędnych kilogramów. Jest to chwyt reklamowy, ponieważ wiele z nich, jak L-karnityna jest hitem na odchudzanie, a konsumenci się na to nabierają i tracą pieniądze na zakup nieskutecznych suplementów diety.

Naturalne skuteczne składniki spalaczy tłuszczu

Całe szczęście nie wszystkie naturalne składniki to kłamstwo, ponieważ istnieje wiele znakomitych substancji, które mają działanie potwierdzone przez badania. Producenci często decydują się na tworzenie z nich monopreparatów, ale można jest spotkać w składzie tradycyjnych suplementów termogenicznych, czy też lipotropowych. Bardzo często w składzie suplementów diety na odchudzanie można spotkać wyciągi z cytrusów. To one właśnie są bogate w liczne alkaloidy, a jednym z najlepiej przebadanym i najskuteczniejszym, jest gorzka pomarańcza. Jest to owoc, który bogaty jest w naturalną synefryne. Jest to składnik aktywny, który budową chemiczną może przypominać efedrynę, jednak jej cechą charakterystyczną, jest to, że nie wywołuje ona żadnych skutków ubocznych. Kolejnym naturalnym składnikiem, który może wspomagać odchudzanie, jest johimbina. Wykorzystywana jest ona w celu zwiększenia skuteczności procesów utleniania tkanki tłuszczowej. Wyróżnia się ona tym, że ma działanie afrodyzjaku, jednak w suplementacji najczęściej wybierana jest ona do preparatów, które wspomagają walkę z najbardziej uciążliwą tkanką tłuszczową.

Jakie są najlepsze naturalne spalacze tłuszczu?

Najskuteczniejsze suplementy diety, to nie tylko te, które mają naturalny skład. Nie warto tracić zaufania do reduktorów tłuszczu, które w składzie zawierają syntetyczne substancje. Mają one skuteczne działanie i wiele z nich poddawana jest licznym badaniom, dzięki czemu możemy mieć pewność, że ich stosowanie w odpowiednich dawkach jest bezpieczne dla zdrowia. Zapewne nie wielu konsumentów zdaje sobie z tego sprawę, ale wiele składników, takich jak kofeina, które wydają się naturalnego pochodzenia, w celu tworzenia suplementów diety są wytwarzane syntetycznie. Kluczowe przy wyborze skutecznego spalacza tłuszczu, jest jego dostosowanie do indywidualnych potrzeb organizmu. Konieczne jest więc zwrócenie uwagi na poszczególne parametry. Warto szukać informacji na temat spalaczy tłuszczu w rankingu, w którym informacje są na bieżąco aktualizowane, a uwzględnia ona wszystkie rodzaje reduktorów tłuszczu.

0 Comments


There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...