Jump to content

cyklon04

3796 views

 Share

Spalacze tłuszczu to suplementy diety, które wspomagają nam redukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to popularna grupa suplementów, a całą grupę można z powodzeniem podzielić na kilka kategorii. Na rynku pojawiają się suplementy na odchudzanie o działaniu diuretycznym, lipotropowym, termogenicznym, blokery apetytu i boostery metabolizmu. Wszystkie te tabletki wspomagające odchudzanie różnią się od siebie pod względem działania i ukierunkowania na procesy metaboliczne. Przy wyborze reduktorów tłuszczu liczy się przede wszystkim to, jaki zakres działań jest konieczny i jakie są nasze indywidualne potrzeby. Dodatkowo warto pamiętać, że nie trzeba ograniczać się tylko do jednego rodzaju spalaczy tłuszczu, ponieważ połączenie kilku preparatów o innym działaniu będzie dawało najlepsze efekty. Dzięki temu będziemy w stanie stworzyć doskonały zestaw suplementów na odchudzanie, które spełnią nasze oczekiwania. Przed wyborem warto więc poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się, jak działają tabletki z danych kategorii i jakie wybrać najlepiej.

encyklopedia spalaczy tłuszczu

Jak działają spalacze tłuszczu?

Ze względu na dużą ilość składników, które wspomagają organizm w utracie zbędnych kilogramów, jest wiele zadań, jakie spełniają spalacze tłuszczu. Ich głównym zdaniem, jest ułatwienie procesów związanych z redukcją masy ciała, a także zapobieganie ponownemu odkładaniu się jej. Na rynku można spotkać spalacze o różnorodnym składzie i to właśnie on decyduje o tym, na jakie działania metaboliczne jest ukierunkowany dany preparat. Bardzo często producenci decydują się na tworzenie kompleksowych suplementów na odchudzanie, które mają szerokie działanie i skutecznie mogą przyśpieszać lipolizę, poprawiać metabolizm, a także nasilać utlenianie uporczywej tkanki tłuszczowej. Istnieją również monopreparaty, które mają określone zadania i są one ukierunkowane na dwa lub mniej procesów związanych z utratą zbędnych kilogramów. Przykładowo są to tabletki na odchudzanie, które wspomagają spalanie uporczywej białej tkanki tłuszczowej, która ma tendencję do odkładania się w konkretnych miejscach na ciele, które są słabo ukrwione, przez co walka z nią jest utrudniona. To jak działają spalacze tłuszczu, jest ściśle związane ze składem. To właśnie substancje czynne, które tworzą reduktory tłuszczu, nadają im charakter i określają kierunek działania.

Najskuteczniejsze produkty na odchudzanie zestawione zostały według poszczególnych kategorii w rankingu spalaczy tłuszczu na Forum Sportowym.

Spalacze termogeniczne

To najpopularniejsza i najczęściej wybierana grupa spalaczy tłuszczu. Okazuje się, że to właśnie spalacze tremogeniczne najczęściej pojawiają się na rynku, ale niestety ilość suplementów tego rodzaju, które mają realne działanie, jest niewiele. Tabletki na odchudzanie w tej grupie mają za zadanie nasilać procesy termogenezy w organizmie, a więc polegają one na przekształceniu się kwasów tłuszczowych w energię. Ich spożywanie podnosi więc energię cieplną ciała. Dzięki temu sprawiają one, że wydatek energetyczny zwiększa się, nawet jeżeli nie jesteśmy osobami, które są aktywne fizycznie. W poszukiwaniu najlepszego suplementów termogenicznych najlepiej szukać takich, które w swoim składzie zawierają składniki aktywne, które rzeczywiście działają. Do takich substancji należą: johimbina, kapsaicyna, synefryna, a także wyciągi z cytrusów. To właśnie te składniki mają działanie ukierunkowane na spalanie większej ilości tkanki tłuszczowej. Dodatkowo niektóre suplementy z tej grupy mogą przyspieszać metabolizm, zmniejszają apetyt oraz zwiększają energię. Można jest stosować zarówno u osób aktywnych fizycznie oraz tych, które mają małą aktywność ruchową. W przypadku tych pierwszych najlepiej przyjmować je przed treningiem.

spalacze tłuszczu

Spalacze lipotropowe

Jest to kolejna popularna grupa suplementów na odchudzanie. Spalacze lipotropowe mają za zadanie przyśpieszać utratę zbędnych kilogramów. Jednak w przeciwieństwie do termogenicznych nie wpływają one na ciepłotę ciała, a także nie zawierają substancji o działaniu pobudzającym. Dzięki temu stają się bezpieczniejsze nawet dla osób, które cierpią z powodu nadciśnienia lub innych ograniczeń zdrowotnych. Mogą być one stosowane również przy bezsenności, a także doskonale nadają się dla osób, które mają pracę siedzącą i mało się ruszają. Ich działanie ukierunkowane jest na nasilenie procesów lipolizy, a dzięki temu  przyśpieszają stopniowe uwalnianie kwasów tłuszczowych. Niektóre z nich sprawiają, że zwiększa się nasze zapotrzebowanie energetyczne, więc organizm zacznie pobierać dodatkową energię z zapasów tkanki tłuszczowej. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na skład, ponieważ producenci mogą decydować się na stosowanie zbędnych wypełniaczy. Najlepiej działają paradoksyny oraz mimetyki insuliny.

Blokery tłuszczu

To grupa tabletek na odchudzanie, która ma za zadanie blokować procesy tworzenia się nowych komórek tłuszczowych. Kontrolowanie masy ciała jest bardzo ważne, więc blokery tłuszczu polecane są dla osób, które mają problemy z nadwagą, ale również dla tych, które chcą zachować szczupłą sylwetkę. Proces redukcji tkanki tłuszczowej jest kluczowy podczas odchudzania, ale ważne jest również, to by spowalniać lub całkowicie zatrzymać procesy odkładania się nowej. Po blokery tłuszczu można sięgać również po zakończonej diecie, ponieważ pozwalają one zmniejszyć ryzyko pojawienia się problemów z efektem jo-jo. Na rynku istnieje wiele godnych uwagi preparatów na odchudzanie, które zaliczane są do tej grupy. Najlepiej decydować się na wybór suplementu popularnej marki, która ma w swojej ofercie już setki różnych preparatów. Lepiej unikać blokerów tłuszczu marek garażowych, ponieważ ich skład i działanie mogą być wątpliwej jakości. Kluczowe jest również, to by w składzie znajdowały się składniki aktywne, które mają działanie potwierdzone przez badania naukowe.

Blokery kortyzolu

Ta grupa spalaczy tłuszczu należy do specjalistycznych suplementów. Kortyzol jest hormonem, który naturalnie występuje w organizmie człowieka i jest on produkowany przez korę nadnerczy. Jeżeli jego stężenie jest niskie, to nie ma on negatywnego wpływu na funkcjonowanie ustroju. Jednak w obecnych czasach bardzo łatwo o jego nadmiar, co przyczynia się do nasilenia procesów katabolicznych, które negatywnie wpływają na mięśnie, a także nasilasię proces odkładania się uporczywej tkanki tłuszczowej. Blokery kortyzolu polecone są dla osób, które mają problemy z białą tkanką tłuszczową. Najlepiej sprawdzają się one u osób szczupłych, które w niektórych miejscach ciała mają nadmiar tłuszczu, który mimo diet i zestawu ćwiczeń nie znika.

Blokery estrogenu

Tego rodzaju suplementy na odchudzanie są szczególnie polecane dla mężczyzn. Ze względu na to, że u kobiet estrogen pełni ważne role, nie powinno podejmować się działań, które przyczyniają się do obniżenia jego poziomu. Inaczej sytuacja wygląda u Panów, gdzie niski poziom tego hormonu płciowego, jest wskazany i ma korzystny wpływ na wygląd sylwetki. Blokery estrogenu przyczyniają się do zmniejszenie tkanki tłuszczowej w okolicach klatki piersiowej, a także ułatwiają pozbycie się wody podskórnej. Można ją stosować w celu podniesienia poziomu testosteronu, co również będzie dawało pozytywne efekty takie, jak poprawa samopoczucia, lepsze wyniki sportowe i ogólna poprawa funkcjonowania ustroju. Dla kobiet dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po preparaty, które w swoim składzie zawierają DIM. Jest to składnik, który ma bezpieczne i skuteczne działanie, a jego zadaniem jest regulowanie poziomu estrogenu u kobiet.

Blokery węglowodanów

Tego rodzaju tabletki na odchudzanie znane są również pod nazwą mimetyki insuliny. Mają one wpływ na poziom tego hormonu. Insulina jest najważniejszym hormonem anabolicznym w organizmie człowieka i wpływa on na procesu metaboliczne. Węglowodany po spożyciu zwiększają poziom cukru we krwi. Jeżeli organizm nie jest w stanie ich wykorzystać, to odkładają się one w postaci dodatkowej tkanki tłuszczowej. Blokery węglowodanów są ukierunkowane na wspomaganie procesów wykorzystywania cukru w ustroju. Dzięki temu są one przekształcane w glikogen w mięśniach, a to zahamowuje proces tworzenia się nowych komórek tłuszczowych. Po mimetyki insuliny powinny sięgać osoby, które mają problemy z nadwagą lub mogą mieć cukrzycę. Są one dla nich skuteczne, ponieważ w ich przypadku problem z nadmierną masą ciała może być spowodowane zaburzoną wrażliwością insulinową.

Blokery apetytu

Problemem niektórych osób może być nadmierny apetyt. To właśnie spożywanie za dużej ilości kalorii w ciągu dnia sprawia, że zwiększa się masa tłuszczowa ciała. Dlatego blokery apetytu są jednymi z najskuteczniejszych spalaczy tłuszczu. Przyczyniają się one do zahamowania łaknienia, dzięki czemu łatwiej jest się powstrzymać od ciągłego podjadania w ciągu dnia i w godzinach wieczornych. Problem z nadwagą pojawić się może nawet u osób, które zdrowo się odżywiają, ale nie znają swojego zapotrzebowania kalorycznego i zjadają ich za dużo. Naddatek kaloryczny odkłada się w organizmie, jako dodatkowa tanka tłuszczowa. Blokery apetytu zapobiegają takim sytuacjom i są w stanie poskromić apetyt nawet u osób z ogromnym łaknieniem.

Boostery metabolizmu

To popularna grupa reduktorów tłuszczu. U każdego praca metabolizmu odbywa się w innym tempie. Na jego szybkość wpływ ma wiele czynników, a do zaburzeń metabolicznych mogą poprowadzić: stosowanie nieprawidłowych diet, zły tryb życia, czy niska aktywność fizyczna. Zaburzenia te mogą doprowadzić do zwiększenia się masy ciała, ponieważ przyczyniają się one do zmniejszenia wydatku energetycznego i spowolnienia przemiany materii. Prawidłowa praca metabolizmu jest kluczowa w przypadku walki z nadwagą, czy modelowaniu sylwetki. Boostery metabolizmu doskonale nadają się dla osób początkujących, ale również dla osób po trzydziestym roku życia, kiedy to metabolizm naturalnie spowalnia swoją pracę.

  • Like 1
 Share

0 Comments


There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...