Jump to content

cyklon04

3,970 views

Spalacze tłuszczu są popularnymi suplementami diety, a więc na ich temat pojawia się coraz więcej sprzecznych informacji. W dobie dwudziestego pierwszego wieku w internecie i w mediach można się spotkać z różnymi opiniami na temat suplementów diety. Zdaniem niektórych suplementy na odchudzanie są skuteczne, a dla innych ich działanie jest znikome. Pojawia się coraz więcej błędnych informacji i mitów na temat tego rodzaju preparatów, a dzięki temu, że technologia się rozwija mamy dostęp do prawdziwych i pewnych informacji, które pozwala nam wyjaśnić te najważniejsze kwestie. Niektóre źródła podają, że korzystanie ze spalaczy tłuszczu ma szkodliwy wpływ na zdrowie, a zdaniem innych można jest stosować jedynie przy treningu i odpowiedniej diecie. Zapewne prawda na temat tabletek na odchudzanie leży gdzieś pośrodku jak w przypadku innych informacji. Jednak postaramy się przybliżyć ją jak najbardziej, by każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę na temat reduktorów tłuszczu, miał dostęp do rzetelnych informacji na ich temat.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące spalaczy tłuszczu znaleźć możemy w wątku dotyczącym rankingu tego typu produktów na redukcję tkanki tłuszczowej.

Fakty i mity o spalaczach tłuszczu

Czy spalacze tłuszczu mogą zastąpić dietę i trening?

Spalacze tłuszczu nie są w stanie zastąpić nam treningów i diety. Ich działanie jest ukierunkowane głównie na przyspieszanie redukcji masy ciała, a treningi i dobrze zbilansowana dieta dają nam znacznie więcej korzyści. Ćwiczenia usprawniają pracę układu ruchu, ułatwiają budowę tkanki mięśniowej oraz poprawiają kondycje. Działanie suplementów na odchudzanie nie jest w stanie zapewnić nam takich efektów. Tak samo dieta daje wiele pozytywnych aspektów zdrowotnych, a także ma wpływ na urodę, ale nie tylko pod względem modelowania sylwetki. Tutaj również działanie reduktorów nie jest tak zaawansowane. Co jednak nie oznacza, że ich działanie jest znikome i nie są one wartymi uwagi preparatami. Nie należy również powielać mitów na temat tego, że spalacze tłuszczu nie są skuteczne bez diety i treningu. Ich działanie jest zaawansowane i nawet u osób, które są mało aktywne fizycznie i nie stosują się do zasad rygorystycznych diet, dają zadowalające efekty.

Czy spalacze tłuszczu są szkodliwe?

Pewne jest to, że wszystko spożywane w nadmiarze jest niebezpieczne dla zdrowia. Tyczy się to nie tylko suplementów diety, ale również leków, witamin, a nawet wody. Podczas suplementacji należy kierować się pewnymi zasadami, a najważniejsze jest to, by nie przekraczać zalecanych dawek. W przypadku suplementów na odchudzanie skutki uboczne mogą pojawić się jeżeli dawki składników aktywnych zostaną powielone o kilkadziesiąt razy. Dodatkowo przed wyborem należy ustalić, czy nie pojawiają się żadne przeciwwskazania do suplementacji. Nie należy korzystać z działania reduktorów tłuszczu u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przeciwwskazaniem są zaburzenia pracy układu krążenia, problemy z tarczycą i spożywanie niektórych leków. Jeżeli jednak jesteś zupełnie zdrowy, to spożywanie tabletek na odchudzanie, które są tworzone zgodnie z wytycznymi produkcji i z legalnych składników, to nie pojawią się żadne skutki uboczne.

Czy spalacze tłuszczu są szkodliwe dla kobiet?

Nie istnieje podział suplementów odchudzających dla kobiet i mężczyzn. Spalacze tłuszczu są stworzone ze składników, które mają potwierdzoną skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Tak więc jeżeli nie pojawiają się żadne przeciwwskazania zdrowotne do ich stosowania, to nie będą one miały negatywnego wpływu na organizm. Wyjątkiem są jednak kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. W ich przypadku spożywanie tabletek na odchudzanie jest kategorycznie zabronione. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, by w reduktorze tłuszczu nie pojawiły się składniki, które mają bezpośredni wpływ na pracę układu hormonalnego. Tutaj również pojawia się przeciwwskazanie ich stosowania u kobiet. Jeżeli jednak kobieta jest w pełni zdrowa, to bez obaw może ona stosować te same spalacze tłuszczu co Panowie.

Czy można zamienić tłuszcz w mięśnie?

Nie możliwe jest przekształcenie się tkanki tłuszczowej w tkankę mięśniową i odwrotnie. Są to zupełnie inne struktury, które występują w organizmie i nie są on w stanie zamienić się w coś innego. Istnieje jednak proces, który nazywany jest rekompozycją. Jest to zmiana składu ciała. Polega to na jednoczesnym redukowaniu tkanki tłuszczowej i budowaniu masy mięśniowej. Jednak te procesy nie są od siebie zależne i w żaden sposób nie wpływają na siebie. Najczęściej ten proces zachodzi u osób początkujących, kiedy to wysiłek fizyczny jest dla organizmu nowością i reaguje on na niego ze wzmocnieniem, dzięki czemu efekty są widoczne najszybciej.

Czy pod odstawieniu spalacza tłuszczu pojawi się efekt jo-jo?

Stosowanie spalaczy tłuszczu nie przyczynia się w żaden sposób do powstawaniu efektu jo-jo. Wiele preparatów tego rodzaju działa nawet po ich odstawieniu i przyczynia się do zahamowania procesów tworzenia się nowych komórek tłuszczowych. Jeżeli po odstawieniu suplementów diety na odchudzanie masa ciała zacznie się zwiększać, to prawdopodobnie przyczyną tego jest spożywanie nadwyżki kalorii. U osób, które osiągnęły zadowalający efekt, często pojawia się problem z zaburzeniami żywienia. Ze względu na to, że mają one już wymarzoną wagę, pozwalają sobie na więcej i nie zwracają uwagi na jakość i ilość spożywanych kalorii. I to właśnie przyczynia się do pojawienia się efektu jo-jo. Jeżeli po zakończonej diecie masz problem z nadmiernym apetytem, dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po blokery apetytu.

Czy popularne składniki, jak L-karnityna, CLA i chrom działają?

Niestety często popularne składniki, które stosowane są w spalaczach tłuszczu, nie mają skutecznego działania. Są to tanie składniki, które stosuje się jako wypełniacze. Na ich temat można znaleźć wiele mitów, które są powielane, a mówią one o ich skuteczności i pomocy w redukcji masy ciała. Jednak są one jedynie chwytem reklamowych, na który nabierają się konsumenci. Doskonałym przykładem jest L-karnityna, która zachwalana, jest na blogach, w telewizji i przez producentów suplementów diety. A w rzeczywistości nie istnieją żadne badania naukowe, które potwierdzają jej skuteczne działanie na redukcje tkanki tłuszczowej.

  • Like 1

0 Comments


There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...