Jump to content

Rekomendowana wypowiedź

Temat dotyczy spalacza firmy Fitlabs Red Burn. Poniżej znajduje się analiza składu, zapraszam do udzielania opinii osób stosujących ten "spalacz tłuszczu", bo jak wiadomo pozytywne opinie o nim znajdują się póki co jedynie na serwisach powiązanych z producentem tego środka lub w artykułach sponsorowanych.

Opinie o Red Burn oraz analiza składu:

Skład w 1 kap.:

 • Chrom 40mcg - ma znikome (w takiej dawce) działanie obniżające poziom cukru we krwi, natomiast jest to wystarczająca dawka, by kolidowała z lekami hormonalnymi (antykoncepcyjnymi).
 • Biotyna 50mcg - witamina nie mająca żadnego wpływu na redukcję tłuszczu.
 • Witamina B6 1,4 mg - jak wyżej.
 • Cynk 6mg - minerał nie mający wpływu na spalanie tkanki tłuszczowej, co więcej cynk zaleca stosować się razem z posiłkami (dyskomfort żołądkowy), a spalacz z dala od posiłków, nie wiedząc dlaczego producent zastosował cynk w spalaczu.
 • L-tyrozyna 50mg - skuteczna dawka tego aminokwasu stosowana w suplementacji to 300-500mg, czyli dziesięciokrotnie większa niż zastosowana tutaj, w nowoczesnych spalaczach tłuszczu stosuje się jej acetylową formę (n-acetyl l-tyrozyna), która w mniejszej dawce wykazuje znacznie większą biodostępność.
 • ekstrakt z owoców gorzkiej pomarańczy (w tym synefryna 5mg) - synefryna jest substancją czynną realnie redukującą tkankę tłuszczową, według badań skuteczna jej dawka to 30-50mg, czyli dziesięciokrotnie większa niż zastosowana w spalaczu RedBurn.
 • ekstrakt z owoców pieprzu kajeńskiego (w tym 5mg kapsaicyny) kapsaicyna zawarta jest spalaczu Red Burn to składnik mający właściwości termogeniczne i potwierdzone działanie w kierunku spalania tłuszcz, jednak w badaniach, w których wykazano jej skuteczność stosowano dawki rzędu około 135 mg czystej kapsaicyny, tutaj mamy jej... 5 mg, czyli niemal 30 razy mniej.
 • ekstrakt z ziela pokrzywy 40mg - ma właściwości usuwające wodę podskórną (diuretyczne), skuteczna jego dawka jest kilkadziesiąt razy większa niż zastosowana tutaj, ekstrakt nie mający określonej standaryzacji na zawartość substancji czynnej, kiepskiej jakości.
 • ekstrakt z liści ostrokrzewu paragwajskiego 40mg - czyli popularne yerba mate, dawka śladowa o bezsprzecznym braku jakiejkolwiek skuteczności
 • ekstrakt z kory wierzby białej 40mg - ektrakt ten jest źródłem salicyny, naturalnego substytutu aspiryny, która rozrzedza krew, nie ma właściwości spalających tłuszcz.
 • ekstrakt z korzenia różeńca górskiego 40mg - jest adaptogenem pozbawionym jakichkolwiek właściwości spalających tłuszcz, dodatkowo jest to prawdopodobnie marnej jakości ekstrakt, który nie posiada nawet standaryzacji na zawartość substancji czynnych (rozawin i salidrozydów), najczęściej stosowana dawka to 250-300mg, tutaj mamy kilka razy mniej.
 • ekstrakt z ziela bakopy drobnolistnej 30mg - podobne właściwości jak wyżej, podobnie kiepskie jakości nie standaryzowany ekstrakt w dawce kilkanaście razy mniejszej od stosowanej w suplementach opartych o ten składnik.
 • ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego 20mg - ma działanie moczopędne, warto zwrócić uwagę na ilości tego składnika stosowane w diuretykach ~200-300mg, czyli kilkanaście razy większej niż użytej w spalaczu Red Burn, podobnie jak wyżej, słabej jakości ekstrakt nie standaryzowany na zawartość składników aktywnych (teraksatoli)
 • Bioperine - ekstrakt z owoców pieprzu czarnego (w tym 3,33mg piperyny) - ma na celu poprawę wchłanialności ekstraktów roślinnych, nic jednak po niej, skoro owe ekstrakty zawarte w Red Burnie są w dawce przeciętnie kilkadziesiąt razy mniejszej od dawki klinicznej (mającej potwierdzoną w badaniach skuteczność).

Podsumowując skład Red Burn'a można bezsprzecznie wskazać, że znakomita większość składników nie ma jakiegokolwiek wpływu na spalanie tkanki tłuszczowej, te składniki, które taki potencjał mają, zawierają dawki rzędu 3-5% realnie działających, czyli takich jakie stosowane były w badaniach.

Red Burn - opinie

Skąd więc te dziesiątki wpisów na temat cudownego działania tych tabletek? W chwili pisania tego tematu przeglądnąłem kilkadziesiąt serwisów, gdzie znajdowały się opinie o RedBurn'ie, 100% z nich stanowiły opinie na serwisach powiązanych z producentem tego środka lub artykuły sponsorowane przygotowane przez producenta. Skład tego spalacza jest taki, że chcąc dostarczyć jedną skuteczną porcję składników aktywnych (licząc na efekt synergii składników i brak problemów żołądkowych z powodu przedawkowania witamin/mineralów) należałoby zastosować na raz 12-14 kap.

Uważni obserwatorzy branży suplementów diety znają firmę Fitlab z produkcji innego tego typu spalacza, bazującego nie na skutecznym składzie, a na opiniach pisanych przez copywriterów, o nazwie Trizer.

Zapraszam do merytorycznej dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...