Jump to content

Spalacze tłuszczu dla osób niećwiczących


cyklon04

6293 views

 Share

Tabletki na odchudzanie są suplementami diety, które są podzielone na wiele kategorii ze względu na rodzaj ich działania. Wszystkie mają za zadanie nakierować pracę organizmu na spalanie większej ilości tkanki tłuszczowej i wspomagają one utratę nadmiernych kilogramów nawet u osób o niskim poziomie aktywności fizycznej. Jeżeli uda nam się doprać spalacz tłuszczu, który odpowiada indywidualnym potrzebom organizmu, to jego spożywanie przyczyni się do zwiększenia wydatku energetycznego, dzięki czemu organizm będzie wykorzystywał większe ilości tkanki tłuszczowej w celu zachowania energii. U osób nieaktywnych fizycznie metabolizm jest wolniejszy, a więc suplementy na odchudzanie przyśpieszą go, a także wpłyną korzystnie na proces lipolizy. Procesy takie, jak metabolizm, czy lipoliza zachodzą w organizmie przez całą dobę, tak więc ruch nie jest warunkiem koniecznym do skutecznego działania reduktorów tłuszczu. Warto jednak pamiętać, że podczas ruchu organizm spala kalorie. Tak więc nawet podczas spaceru, czy mycia okien dochodzi do zwiększenia defektu kalorycznego. Podstawowe czynności wykonywane na co dzień mogą się więc dla nas stać pewnego rodzaju treningiem, który korzystnie wpływa na proces redukcji masy ciała.

Jeśli chodzi o konkretne produkty, to znajdziemy je w Rankingu Spalaczy Tłuszczu na naszym Forum Sportowym. Tutaj natomiast zajmiemy się głównie teorią.

spalacze tłuszczu dla osób niećwiczących

Czy spalacze tłuszczu działają bez treningu?

Wielu konsumentów zastanawia się, czy spalacze tłuszczu dają rzeczywiste efekty bez treningów. Odpowiedź na to jest prosta, ponieważ tak są one skuteczne nawet u osób mniej aktywnych fizycznie. Trzeba wiedzieć, że procesy metaboliczne, lipoliza i diureza zachodzą w organizmie człowieka w ciągu całej doby, tak więc reduktory tłuszczu będą dawały rezultatu u każdego. Jednak problem może pojawić się, jeżeli w ciągu dnia spożywamy za duże ilości kalorii. Co prawda podczas stosowania spalaczy tłuszczu niekonieczne jest zmienienie diety na bardziej rygorystyczną, ale warto zwrócić większą uwagę na to, co się je i w jakich ilościach. Jeżeli w ciągu dnia spożywamy duże ilości słodyczy i fast foodów, to naddatek kaloryczny może być ogromny, a to całkowicie zmniejszy potencjał suplementów na odchudzanie. Powracając do tematów treningów, to warto pamiętać, że nie wszystkie suplementy diety należy przyjmować przed wysiłkiem fizycznym. Większość tabletek na odchudzanie przyjmuje się w różnych porach dnia. Wyjątkiem są spalacze termogeniczne, które dodatkowo mogą przyczyniać się do zwiększenia energii w czasie treningu, ale ich działanie jest równie skuteczne u osób, które nie są aktywne fizycznie.

Jaki spalacz tłuszczu, kiedy nie mamy czasu ćwiczyć?

Podczas wyboru spalaczy tłuszczu liczy się przede wszystkim to, jaki efekt chcemy osiągnąć i jaka jest nasza masa ciała. Nie liczy się to, czy jesteśmy osobami aktywnymi fizycznie, czy nie, więc jeżeli nie mamy czasu na ćwiczenia, to najlepiej szukać po prostu preparatu o skutecznym działaniu, tak jak to robią sportowcy. Osoby mało aktywne fizycznie mogą wybierać te same preparaty co sportowcy. Trzeba jednak zwrócić uwagę  na ich skład. Warto wybierać suplementy na odchudzanie, które mają działanie lipotropowe, dzięki temu przyczyniają się one do obniżenia poziomu cukru we krwi, a ich skuteczność można porównać do Boosterów insuliny. Tego rodzaju reduktory tłuszczu spowalniają proces powstawania nowych komórek tłuszczowych, a dodatkowo nasilają proces lipolizy. To tabletki na odchudzanie, które dają rzeczywiste efekty, a do tego ich działanie nie jest chwilowe, a wydłużone, nawet po ich odstawieniu. U osób mało aktywnych fizycznie można zwrócić uwagę na spalacze termogeniczne. Mają one działanie pobudzające, co zwiększa wydajność podczas treningu. Osoby mniej aktywne po spożyciu za dużych dawek składników pobudzających mogą stać się nerwowe, co może być uciążliwe.

Czy jakikolwiek ruch to także trening?

Dla organizmu nie ma znaczenia, jaki rodzaj treningu wykonujemy, liczy się przede wszystkim to, że się ruszamy. Tak więc wybierając się na spacer, trwający godzinę możemy osiągnąć takie same efekty, jak osoba, która biega na siłowni przez pół godziny. Warto również pamiętać, że podczas odchudzania liczy się to, ile kalorii spożywamy. Jeżeli jesteś osobą mało aktywną fizycznie, ale spożywasz prawidłowe dawki kalorii, to będzie łatwiej ci schudnąć niż osobie, która jest sportowcem, ale spożywa większe posiłki i w efekcie prowadzi to od  naddatku  kalorycznego.  Praca metabolizmu i spalanie kalorii jest możliwe bez względu na to, czy ćwiczymy na siłowni, czy myjemy okna i codziennie jeździmy na rowerze. Jeżeli jesteś osobom pracującą fizycznie, to twoja praca również może stać się dla ciebie pewnego rodzaju treningiem, który także wspomagać może skuteczne odchudzanie.

Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu?

Spalacze tłuszczu są doskonałym sposobem na redukcję masy ciała. Są one skuteczne zarówno u osób aktywnych, jak i mniej aktywnych fizycznie. Najczęściej wybierane są spalacze termogeniczne i lipotropowe. To preparaty o kompleksowym składzie, które mają najlepsze działanie. U sportowców mogą one zwiększać wytrzymałość w czasie treningu, a u innych mogą one dodawać energii i zachęcać do ruchu. Jednak nie tylko  tego rodzaju reduktory tłuszczu mogą wspomóc walkę z nadmiarem kilogramów. Skuteczne są również boostery metabolizmu, które mają przyśpieszać procesy metaboliczne w organizmie, a dzięki temu przyczyniają się one do zwiększenia defektu energetycznego. Są one szczególnie skuteczne w przypadku osób mało aktywnych fizycznie, ponieważ mają one zbliżone działanie do treningów. Kolejnymi godnymi uwagi suplementami na odchudzanie są blokery apetytu. Wiele osób podczas odchudzania ma problem z nadmiernym podjadaniem w ciągu dnia, przez co zwiększa się naddatek kaloryczny, a to nie ułatwia spalania tłuszczu. Blokery apetytu pozwalają na skuteczne zahamowanie napadów głodu.

  • Like 1
 Share

0 Comments


There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...