-
Liczba zawartości
562 -
Rejestracja
-
Wygrane w rankingu
50
Zawartość dodana przez cyklon04
-
Najlepsze Spalacze Tłuszczu - Ranking
cyklon04 odpowiedział cyklon04 → na temat → Odżywki i suplementy
Surow niestety poza nazwą, Thermocore z firmy Amix nie ma nic wspólnego z kultowym Thermocorem z firmy Dynamic Formulas. Leśli odczuwasz lekki dyskomfort zapewne jest to spowodowane albo kofeiną albo zastosowanymi w spalaczu ekstraktami - np. bioperyna - ekstrakt z pieprzu czarnego. Ma to miejsce w przypadku osób mających reflux żołądkowy, nadżerkę lub wrzody żołądka, lub po prostu bardzo wrażliwy ten narząd. W takim przypadku spróboj spalacz stosować jakieś 30-60 minut po posiłku lub keidy to nie pomoże, razem z posiłkiem. Mxart czy to uczulenie pojawiło się już po pierwszej porcji? Jeśli nie, to nie sądzę by było to spowodowane spalaczem, gdyż alergeny uczulają od razu lub w przypadku ich przedawkowania. Jeśli pojawiło się to podczas którejś z kolei porcji, być może było to spowodowane innym czynnikiem pokarmowym we wspomnianym posiłku lub po prostu nastąpiła interakcja któregoś ze składników spalacza z jakiś składnikiem z posiłku.- 2 928 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- ranking spalaczy tłuszczu
- spalacze
- (i 8 więcej)
-
Najlepsze Spalacze Tłuszczu - Ranking
cyklon04 odpowiedział cyklon04 → na temat → Odżywki i suplementy
Dora Z tego co piszesz to spalacz ewidentnie jest zbyt mocny dla Ciebie i pojawia się efekt odwrotny od pożądanego, czyli zamiast dużej dawki energii jest uczucie osłabienia. Stosuj najlepiej 2x1 kap. (przed snem nie stosujemy go nigdy, bo zawiera kofeinę w składzie i utrudniać może zasypianie). Jeśli przy 2x1 kap. będzie dalej tak samo to po prostu stosuj, zamiast na pusty żołądek, po posiłkach lub razem z posiłkami.- 2 928 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- ranking spalaczy tłuszczu
- spalacze
- (i 8 więcej)
-
Najlepsze Spalacze Tłuszczu - Ranking
cyklon04 odpowiedział cyklon04 → na temat → Odżywki i suplementy
SylVia Żaden z wymienionych spalaczy nie ma przeciwwskazań do stosowania przez osoby zdrowe bez względu na płeć. Nie zawierają one składników hormonalnych, modulujacych estrogeny czy progesteron, także mogą być z powodzeniem stosowane przez kobiety. Dynamic Thermocore jest jednym z lepszych biorąc pod uwagę stosunek skuteczności w spalaniu tłuszczu i subtelności jesli chodzi o pobudzenie.- 2 928 odpowiedzi
-
- ranking spalaczy tłuszczu
- spalacze
- (i 8 więcej)
-
Najlepsze Spalacze Tłuszczu - Ranking
cyklon04 odpowiedział cyklon04 → na temat → Odżywki i suplementy
Green Stinger raczej nie hamuje mocno łaknienia (jeśli już to w sposób raczej subtelny), Phenadrol z pewnością jest lepszym supresantem apetytu. Okres półtrwania niemal wszystkich składników zawartych w spalaczach to około kilku godzin, także nie ma żadnych długofalowych skutków. To nie jest tak że jakiś spalacz hamuje nam łaknienie i potem przez rok nie będziemy w stanie nic zjeść, albo że nabawimy się wrzodów żołądka i do końca życia czeka nas dieta jak dla niemowlaka.- 2 928 odpowiedzi
-
- ranking spalaczy tłuszczu
- spalacze
- (i 8 więcej)
-
Najlepsze Spalacze Tłuszczu - Ranking
cyklon04 odpowiedział cyklon04 → na temat → Odżywki i suplementy
Efedryna została wycofana z obrotu poza aptecznego nie z powodu jej niebezpieczeństwa (chociaż jak w przypadku każdej substancji - w przypadku zbyt dużej dawki - jest niebezpieczna), lecz z powodu lobby farmaceutycznego. Powołano się na to, iż z efedryny można w postaci procesu chemiczne pozyskać amfetaminę. Oczywiście nikt z efedryny nie pozyskuje amfetaminy bo jest to metoda nieopłacalna i bardziej skomplikowana od pozostałych. Gdyby efedryna była tak niebezpieczna jak niektórzy sądzą, nie byłaby stosowana np. w niektórych syropach prawoślazowych, które mogą stosować dzieci od kilku lat życia. Jeśli chodzi chodzi o Green Stinger'a to zawiera on ekstrakt ziela Efedry. Ziele to zawiera szereg alkaloidów odpowiedzialnych m.in. za spalanie tluszczu. Nie zawiera jednak wspomnianego wyżej chlorowodorku efedryny. Czy zawiera w składzie coś co mogłoby być niebezpieczne? Teoretycznie wszystko jest niebezpieczne, nawet kofeina - dawka śmiertelna to około 9 gram. U osób zdrowych jest to spalacz bezpieczny, jednak jeśli ktoś ma wątpliwości lub dolegliwości zdrowotne wykluczające stosowanie spalaczy termogenicznych to powinien sobie każdy spalacz z tej kategorii odpuścić, nie tylko te mocne jak Green Stinger. Jeśli ktoś szuka spalacza "na pierwszy raz" to także nie jest opcja dla niego. Cascara Sagrada czy jak kto woli popularny szakłak wpływa na przewody żółciowe i stymuluje pracę jelit. Działanie przeczyszczające to raczej zbyt duże uproszczenie. Zawiera on glikozydy wywierają łagodne i bezpieczne działanie rozwalniające, które pozwala utrzymać regularność trawienia. Według literatury jedyne możliwe skutki uboczne to sporadycznie kurcze żołądkowo-jelitowe i biegunka. Dłuższe stosowanie może spowodować nadmierną utratę elektrolitów. To wyrwane z kontekstu zdanie "Stimulant and cathartic laxatives are the most commonly abused laxatives and have the potential for causing long-term damage." nie tyczy się Cascary, ale mówi ogólnie "stymulanty i środki rozwalniające są najczęściej nadużywanymi środkami przeczyszczającymi i mają potencjał powodujący długotrwałe uszkodzenia." W tym samym artykule w odnieśniu do Cascary jest napisane: "jest powszechnie stosowana jako łagodny i skuteczny środek do leczenia przewlekłych zaparać". Żaden z wymienionych spalaczy nie wpływa na gospodarkę hormonalną i może być stosowany przez osoby zdrowe obu płci. Z pewnością więcej składników spalajacych tkankę tłuszczową białą ma Green Stinger. Co do zasady hamowania łaknienia Phenadrolu, polega on na tym, że zawiera stymulanty powodujące skurcz naczyń jamy brzusznej, skąd odpływa krew, dlatego też nie odczuwamy łaknienia. Proponuję wypić na raz parę mocnych kaw, też nie będziemy przez jakiś czas czuli głodu.- 2 928 odpowiedzi
-
- ranking spalaczy tłuszczu
- spalacze
- (i 8 więcej)
-
Najlepsze Spalacze Tłuszczu - Ranking
cyklon04 odpowiedział cyklon04 → na temat → Odżywki i suplementy
czudek Target A2 powinieneś stosować 3 razy dziennie po jednej kapsułce, najlepiej po przebudzeniu, przed treningiem (lub po południu w dni wolne od ćwiczeń) i po południu między posiłkami (jeśli trenujesz rano, wtedy pierwsza porcja przed treningiem, druga 4-6h później oraz trzecia porcja wieczorem). Lecheek Nutrition AD3 codziennie 2 kap. przed snem. Stimerex Hardcore możesz spokojnie dodać w późniejszym okresie za 1-2 tygodnie. 1 kap. rano i 1-2 kap. przed treningiem. Jeśli trenujesz rano wtedy 2 kap. przed treningiem i 1 kap. 6-8h po pierwszej porcji (po południu). Unikaj popijania napojów węglowodanowych przed lub w czasie treningu. Często osoby mające dużą aktywność fizyczną, którzy się odchudzają popełniają ten błąd. Wtedy organizm czerpie energię z dostarczanych mu węglowodanów, a nie z tłuszczu.- 2 928 odpowiedzi
-
- ranking spalaczy tłuszczu
- spalacze
- (i 8 więcej)
-
BCAA jako aminokwasy wolne nie ulegają dalszej hydrolizie, także można je spokojnie po terminie spożywać (chyba że opakowanie było cały czas otwarte w wilgotnym miejscu i pojawiła się niezależnie jakaś pleśń). Zwróć też uwagę na fakt, że producenci suplementów podają termin minimalnej przydatności suplementu (najczęściej dwa lata od daty produkcji), a nie termin określany jako "należy spożyć do", którym to termin określa się najczęściej produkty o stosunkowo krótkim terminie (sery, nabiał, jajka, itp.), takiego terminu lepiej nie przekraczać.
-
Najlepsze Spalacze Tłuszczu - Ranking
cyklon04 odpowiedział cyklon04 → na temat → Odżywki i suplementy
Diuretyki działają stosunkowo szybko, najlepiej stosować je przez okres 2-4 tygodni, po czym zrobić przerwę około 1-2 tygodni (nie ma natomiast bezpośrednich przeciwwskazań do dłuższego stosowania Amix Diuretic Complex). Utrzymywanie się pozytwynych efektów zależy przede wszystkim od naszego odżywiania i stanu gospodarki hormonalnej. Jeśli będziemy ograniczali sód (sól itp.) w diecie i dostarczali produkty bogate potas, wtedy woda podskórna prędko się nie pojawi. Inaczej ma sie sytuacja w przypadku stosowania leków hormonalnych, które często powodują wzrost estrogenów wiążących wodę podskórną i powodującą obrzmienia.- 2 928 odpowiedzi
-
- ranking spalaczy tłuszczu
- spalacze
- (i 8 więcej)
-
Nawet umiarkowana aktywność fizyczna poprawia stan i prace mózgu oraz opóźnia spadek zdolności kognitywnych, często obserwowany wraz z postępowaniem starzenia. Ćwiczenia poprawiają funkcje kognitywne - zdolność mózgu do uczenia się, zapamiętywania, myślenia i wartościowania. Ćwiczenia fizyczne sprzyjają tworzeniu nowych komórek nerwowych, dzięki czemu stanowią pewnego rodzaju ochronę przez kontuzjami i stanami degeneracyjnymi wywołującymi uszkodzenia neuronów. Ćwiczenia poprawiają też plastyczność systemu nerwowego -jego zdolność do zmian i adaptacji. Pozwala to na utworzenie w mózgu, rdzeniu kręgowym i nerwach nowych ścieżek przekazujących doznania zmysłowe i komendy ruchu. Ćwiczenia chronią mózg przed efektami starzenia, pozwalając zapobiec, a przynajmniej opóźnić wystąpienie schorzeń układu nerwowego takich jak choroba Alzheimera. Krótko mówiąc, dla dobra własnego mózgu zabierz się za ćwiczenia już teraz. (New Scieniist, listopad 2013)
- 4 odpowiedzi
-
- ćwiczenia mózg
- ćwiczenia wpływają na mózg
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ciężkie treningi i odpowiednia dieta mają ogromne znaczenie dla osiągnięcia i utrzymania optymalnej formy fizycznej. Odpoczynek i regeneracja to kolejne kluczowe czynniki procesu treningowego. Stephen Bird podsumował korzyści płynące ze spokojnego nocnego snu i opisał metody poprawiania jego jakości. Odpowiednia dawka snu poprawia stan organizmu, zaś niedobór snu powoduje spadek jego wydolności i sprawia, że staje się on podatniejszy na zachorowania. Przeciętnemu człowiekowi wystarcza 7-9 godzin snu na dobę. Warto też zwrócić uwagę na nasze przyzwyczajenia. Staraj się kłaść przed północą i zadbaj, by nic nie zakłócało ci odpoczynku. Dbaj o właściwy wypoczynek po treningu, przetrenowanie może zakłócać sen. Unikaj palenia papierosów oraz picia kawy i alkoholu tuż przed położeniem się do snu. Jeśli nie jesteś wstanie wypocząć w czasie nocnego snu, skonsultuj się z lekarzem. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię: bezdech senny. Wielu sportowców ma skłonność do bezdechu sennego, który obniża skuteczność snu, a nawet może prowadzić do śmierci. („Strength Conditioning Journal" 2013, 26: 43-46)
- 6 odpowiedzi
-
- sen sportowcy
- sen sport
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Regeneracja po aktywności fizycznej jest niezwykle istotna. Po wysiłku należy zjeść posiłek, który uzupełni glikogen w mięśniach. Jeśli trenujemy wieczorem, możliwości zapewnienia organizmowi pełnej regeneracji są nieco ograniczone, ponieważ nie możemy jeść tyle, ile zjedlibyśmy po treningu w ciągu dnia. Niezależnie od pory, po wysiłku fizycznym trzeba coś zjeść, choćby posiłek z minimalną ilością węglowodanów, ale jednak. Napój wysokobiałkowy i niewielka porcja ryżu, a potem mięso lub ryba z warzywami - to na pewno dobre rozwiązanie, nawet po wieczornym treningu. źródło: Muscular Development
-
Włókna roślinne i błonnik pokarmowy to składniki spożywcze, które znacznie obniżają indeks glikemiczny żywności - nie podnoszą gwałtownie poziomu cukru we krwi. Błonnik znacznie zwiększa swoją objętość w żołądku, dzięki czemu czujemy się nasyceni. Jego źródłem są owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste (mąka żytnia, razowa) lub rośliny strączkowe. Spożywaj warzywa do każdego posiłku, czasami dodając do nich owoc (zwłaszcza jabłko), a szybko odczujesz duże zmiany. źródło: Muscular Development
- 2 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- błonnik
- ile jeść błonnika
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czasem dietetycy mówią, że „głód jest pragnieniem w przebraniu". Często odczuwanie pragnienia i apetyt na słodycze są ze sobą powiązane. Dlatego też szklanka zimnej, lekko gazowanej wody może wyeliminować uczucie głodu i pragnienia. Jeśli regularnie pijemy między posiłkami, mamy dużą szansę, że nie dopadnie nas ochota na słodkie smaki. źródło Muscular Development
- 9 odpowiedzi
-
- trening ile pić
- trening płyny
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nasz mózg jest głównym konsumentem glukozy, więc pod wpływem stresu psychicznego zużycie glukozy znacznie wzrasta. Po wielu trudnych sytuacjach, po intensywnym wysiłku umysłowym czujemy potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego. Dlatego tez nie należy się wtedy bać sięgnięcia po dobrej jakości produkt o słodkim posmaku, może to być na przykład chudy twarożek zmieszany z ulubioną odżywką białkową. Ale uwaga, stres może wywoływać ogromną chęć na czekoladę, w ten sposób organizm może sygnalizować powstały pod wpływem stresu deficyt magnezu i witamin z grupy B. źródło: Muscular Development
- 7 odpowiedzi
-
- stres
- stres trening
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wiemy, że brak snu i praca nad fantastyczną sylwetką nie idą w parze. Organizm potrzebuje pełnej regeneracji po treningu. Jeśli nie otrzyma jej podczas snu w nocy, to nie dość, że będziemy mieć ochotę na coś słodkiego wieczorem, apetyt na wysokokaloryczne posiłki będzie się też utrzymywać w ciągu całego kolejnego dnia. źródło: Muscular Development
-
- brak snu
- sen aktywnosć fizyczna
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Rano nasz metabolizm jest bardziej aktywny niż w pozostałej części dnia. Ponadto uczucie głodu i pragnienia powoduje, że nie czujemy deficytu energii. Jest to bardzo zdradliwe, bo po południu organizm upomni się o zwiększoną dawkę kalorii. Choć czasem może się wydawać, że mamy sytuacje pod kontrola, bo rano zjedliśmy jakiś niewielki posiłek, w drugiej części dnia deficyt kaloryczny będzie bardzo szybko odczuwalny w postaci głodu i ochoty na wysokokaloryczne i słodkie potrawy. Dlatego rano zjedzmy porządny posiłek, nawet jeśli nie jesteśmy bardzo głodni. Warto też posłuchać rady specjalistów i dostarczyć w pierwszym posiłku większą ilość białek, co pomoże nam zapobiec późniejszym napadom głodu. Innym celowym zabiegiem może być dostarczenie największej dawki białka i węglowodanów rano i zredukowanie liczby kalorii (pochodzących głównie z węglowodanów złożonych) w kolejnych posiłkach w dalszej części dnia. Wieczorem zaś najlepiej będzie zrezygnować z węglowodanów na rzecz niewielkiej ilości tłuszczów i białek. źródło: Muscular Development
-
Biorąc pod uwagę, że wielu z nas nie wie, jaki jest nasz wydatek energetyczny i ile kalorii należy dostarczyć w ciągu dnia, możemy mieć problem z prawidłowym odżywianiem, bo nasze posiłki zaspokajają jedynie nasze gusta, a nie realne zapotrzebowanie. Jeśli nie wiesz, jakie jest twoje zapotrzebowanie energetyczne, to oblicz je, korzystając z dostępnych w internecie wzorów albo udaj się do profesjonalnego dietetyka lub trenera. źródło: Muscular Development
-
Wiadomo, że indeks glikerniczny (IG) wskazuje tempo wykorzystania glukozy przez organizm po posiłku. Starajmy się jeść pokarmy o niskim IG. aby zapobiec wahaniom poziomu cukru we krwi (milimoli glukozy w litrze krwi). Produkty o wysokim IG powodują odwrotnie proporcjonalny spadek poziomu cukru we krwi, co wywołuje ochotę na kolejne porcje słodkich posiłków. źródło: Muscular Development
- 2 odpowiedzi
-
- dieta
- wysokie ig
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Niedobór białka w organizmie może występować nawet u osób, które starają się zdrowo odżywiać, ale ich dieta jest uboga w ten składnik. Problem niedoboru białka dotyczy także osób stosujących niezrówr:-ważoną dietę wegetariańską. Spożycie posiłku, w którym przeważają węglowodany, nie zniweluje uczucia głodu, powodem jest właśnie b" • białka (lub niewielkie jego ilości) i tłuszczów. Unikajmy więc posiłkór. składających się głównie z węglowodanów (np. spaghetti w sosie pomidorowym) lub niskotłuszczowej żywności (np. beztłuszczow^ jogurt, sałatka owocowa). Specjaliści twierdzą, że dodatek sporych ilości L-glutaminy znacząco redukuje ochotę na słodycze i węglowodany, ale mechanizm tego procesu nie jest jeszcze znany. źródło: Muscular Development
-
- brak białka w diecie
- białko w diecie
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
O problemie nieregularnego odżywiania się mówimy wtedy, gdy posiłki są pomijane lub opóźnione od jednej do trzech godzin. Czasami pracujemy w takim tempie, że w ogóle zapominamy o jedzeniu, a wtedy, nawet jeśli uda nam się uporać z wieczornym apetytem, to następnego dnia i tak nastąpi deficyt kaloryczny. Pamiętajcie, należy jeść regularnie. źródło: Muscular Development
- 3 odpowiedzi
-
- nieregularne jedzenie
- dieta
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nasza ochota na słodkości jest związana z naturalnym rozwojem człowieka - pierwszym „słodkim doznaniem" w naszym życiu jest mleko matki. To właśnie dlatego większość z nas woli jedzenie o słodkim smaku - specjaliści twierdzą, że dotyczy to około 80% osób, reszta woli smak słony lub oba. Ośrodki smakowo-zapachowe kształtują się również w wyniku nieodpowiedniego stylu życia - dieta i wahania stężenia glukozy, stres, niewystarczająca ilość snu itp. Ochota na słodycze i węglowodany może być też związana z niskim poziomem serotoniny i endorfin, gdyż według niektórych badań węglowodany rozpoczynają reakcję łańcuchową, która teoretycznie może wpływać na poziom neuroprzekaźników odpowiedzialnych na .nastrój. W takim przypadku do suplementacji można włączyć 5-htp (5-hydroksytryptofan) lub substancje korzystnie oddziałujące na neuroprzekaźniki, dostępne są również środki poprawiające nastrój (Ginkgo biloba, dziurawiec, witamina B6, acetylo-L-karnityna, pochodne witaminy B3 i ostatnio coraz bardziej popularna S-adenozylometionina, tzw. SAMe). Oczywiście, sam trening także może poprawić nasz nastrój. Poniżej w punktach opiszę najczęstsze przyczyny naszej wzmożonej ochoty na słodycze, tak aby każdy mógł sam dociec, co może stanowić u niego przeszkodę w utrzymaniu diety. źródło: Muscular Development
- 5 odpowiedzi
-
- ochota na słodkie
- hamowanie łaknienia
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dysmorfia mięśniowa (DM) to zaburzenie polegające na poświęcaniu nadmiernej uwagi rozwojowi umięśnienia. Niektórzy psychologowie porównująje do zaburzeń postrzegania własnego ciała {i związanego z nim nieprawidłowego odżywiania) u kobiet. Typowy mężczyzna dotknięty DM uważa, że jego mięśnie są zbyt małe i wymagają dalszego rozwoju. Treningi, dieta i suplementacja (zarówno legalna, jak i nielegalna) stają się obsesją. Badanie przeprowadzone przez Karen Skemp z University of Wisconsin La Crosse wykazało, że symptomy dysmorfii mięśniowej różnią się zależnie od uprawianej dyscypliny i celów treningowych sportowca. Zawodnicy takich dyscyplin jak lekkoatletyka czy futbol koncentrują się na osiąganiu wyników sportowych, podczas gdy kulturyści główny nacisk kładą na wygląd swego ciała, dlatego też psychologiczna charakterystyka kulturysty może się bardzo różnić od charakterystyki sprintera czy obrońcy w futbolu amerykańskim. („Journal Strength Conditioning Research" 2013,27:2427-2432)
-
- cel treningowy
- trening efekty
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Na podjadanie z nudów należy uważać i starać się tego unikać. Jemy tylko wtedy, gdy jesteśmy naprawdę głodni lub gdy wynika to z naszego planu dietetycznego. Nie wolno nam jeść dlatego, że nie rnamy nic lepszego do roboty czy tylko dlatego, że właśnie siedzimy przed telewizorem czy komputerem. Z tym łączą się niektóre inne złe nawyki i przyzwyczajenia żywieniowe, a są one naprawdę trudne do zwalczenia: poranna kawka z ciastkiem, słodka bułka lub słodki serek w pracy czy w aucie, wieczorna smaczna przekąska lub cotygodniowe sobot-nio-niedzielne ciasto u rodziny. Inne nawyki żywieniowe, a także konkretne ulubione smaki, mamy zakorzenione od dzieciństwa. Mam kolegę, któremu słodki smak kojarzy się po prostu ze wszystkim - herbatą (w dzieciństwie zawsze dostawał ciastko do herbaty), wycieczkami (rodzice na podróże i wycieczki kupowali wiele słodyczy na drogę), nagrodami i stresującymi sytuacjami (za dobre oceny w szkole rodzice zabierali go na lody). Nie jest więc zaskakujące, że kolega już w dzieciństwie miał skłonności do tycia. Jednak potem absolutnie wzorowo przestrzegał diety, znacznie zredukował wagę i z czasem udało mu się całkowicie zahamować apetyt na słodycze. Obecnie ciężko trenuje, ale często wspomina smaki z dzieciństwa i wszystkie trudne chwile, które potem przechodził. Warto w tym miejscu zwrócić się szczególnie do rodziców - tworzycie dzieciom wzorce smaku, więc trzeba robić to umiejętnie i myśleć przyszłościowo. Sporo kupowanej żywności zawiera bardzo duże ilości cukru. W przypadku niektórych produktów ilość znajdującego się w nich cukru może być zaskakująca: 1 pączek ma w sobie 5 kostek cukru, 1 puszka mrożonego cappuccino - 4,5 kostki cukru, 1 opakowanie sosu sałatkowego zawiera 1-2 kostki cukru, 150 g jogurtu to aż 4,5 kostki cukru, sos do sałatki coleslaw z KFC aż 4 kostki cukru, 1,5 l smakowej i aromatyzowanej wody mineralnej: 7-11 kostek cukru! • Jeść spore porcje warzyw i umiarkowane porcje chudego białka, produkty zawierające całe ziarna, fasolę, orzechy. • Unikać spożywania węglowodanów i zastąpić je produktami zawierającymi białko i niewielkie ilości tłuszczu (np. napój wysokobiałkowy z minimalną ilością węglowodanów zmiksowany z masłem orzechowym). • Wyrzucić pokusy żywnościowe z lodówki i spiżarni, wymienić je na zdrową żywność. • Zająć się czymś, oderwać myśli od jedzenia. • Popijać ziołową lub owocową herbatę (ewentualnie ze słodzikiem). • Opóźniać spożywanie przekąsek co najmniej o 10-15 minut, tak aby działanie było świadome, a nie impulsywne. Większość zachcianek przeminie po 15 minutach. Jeśli nadal mamy nieodpartąchęć na przekąskę, ustalmy, czy jest to głód, czy zachcianka na jakiś smak. źródło: Muscular Development
- 4 odpowiedzi
-
- dieta
- dieta podjadanie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
W końcu zaczął się sezon robienia formy na lato i większość z was przeszła już na diety redukcyjne. Spożycie węglowodanów spada, forma się poprawia, ale samopoczucie jest coraz gorsze, mięśnie tracą pełność - no tak, wszyscy to znamy i za wszystko winimy niską podaż węgli, aczkolwiek trzeba przyznać, że często niesłusznie. Często brak pompy, spadek energii i chęci do życia wynika ze zbyt niskiego spożycia sodu. Wszyscy wiedzą, że nadmierna ilość sodu dostarczanego w diecie na przykład w soli jest niezdrowa, podnosi ciśnienie krwi, wiąże się z chorobami serca i nerek, a co ważne dla osób dbających o sylwetkę, sód powoduje zatrzymanie wody podskórnej, sprawiając, że mięśnie wyglądają na miękkie i są mało wyraźne. Nie zawsze jednak sód jest naszym wrogiem! Szczególniejeśli jesteś osobą, która ciężko trenuje i wylewa ósme poty, dźwigając ciężary i robiąc cardio. Zbyt małe spożycie sodu może wywoływać zaburzenia równowagi elektrolitowej, zawroty głowy, skurcze mięśni, a także nasilać uczucie wyczerpania oraz braku energii - nie tylko na treningu, ale także podczas normalnego funkcjonowania w ciągu dnia. Ekstremalny niedobór sodu może prowadzić do hiponatremii, co może skończyć się zgonem. Każdy chyba słyszał o przypadkach śmiertelnych wśród zawodników biorących udział w biegach maratońskich. Jedną z najczęściej wymienianych przyczyn zgonów maratończyków jest zbyt duży spadek poziomu sodu we krwi, związany na przykład z nadmierną ilością wody wypijanej w trakcie wysiłku. Sód jest pierwiastkiem absolutnie niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu i szczególnie ważnym dla sportowców. Kontroluje objętość płynów w naszym organizmie, stabilizuje ciśnienie krwi, wspiera transport różnych składników do komórek, pomaga w przewodzeniu impulsów nerwowych itp. Jeśli więc ciężko trenujesz i dużo się pocisz, musisz uzupełniać sód, aby utrzymać prawidłową równowagę wodną organizmu. Jeśli dodatkowo jesteś na diecie o obniżonej zawartości węglowodanów, to tym bardziej sód jest ci potrzebny. Węglowodany są gromadzone w mięśniach w postaci glikogenu mięśniowego. Glikogen to nic innego jak powiązane cząsteczki węglowodanów i wody - 1 g węglowodanów wiąże aż 3 g wody, więc jeśli zaczyna brakować węgli, a co za tym idzie, glikogenu, organizm szybciej pozbywa się zarówno wody, jak i sodu. Jeśli dodatkowo pijecie dużo wody i na przykład coli light czy kawy, to tym bardziej nasilacie diurezę (wydalanie płynów), tracąc w ten sposób cenny dla organizmu sód. Dlatego ważne jest, aby podczas redukcji, gdy w wyniku stosowanej diety oraz częstego, ciężkiego treningu siłowego i aerobowego utrata płynów jest bardzo duża, dostarczać organizmowi odpowiednią ilość sodu. Nie bójcie się od czasu do czasu porządnie posolić posiłek, a najlepiej zróbcie sobie mały eksperyment: dodajcie do posiłku przedtreningowego trochę sól ekstra albo przygotujcie sobie danie z dużą ilością bardzo bogatego w sód sosu sojowego i zobaczcie, co się będzie działo na treningu. Jeżeli mieliście niedobory sodu, to na treningu odczujecie niesamowitą pompę. Jeśli tak będzie, to spokojnie dorzućcie trochę soli do waszych normalnych posiłków. Pamiętam, że gdy startowałem i niekiedy czułem się faktycznie bardzo słabo, to czasem dodawałem trochę soli do wody i wypijałem ją duszkiem tuż przed treningiem - wiadomo, nie było to najlepsze doświadczenie smakowe, ale za to poziom energii i pompa na treningu zawsze była świetna. Również w czasie startu -jeżeli brakuje pełności mięśni, warto sięgnąć po sód. Ile razy słyszeliście, że jakaś osoba miała najlepszą formę dzień po starcie, mięśnie były większe i bardziej nabite, a waskularyzacja pełna i wyraźna, podczas gdy na scenie mięśnie były wysuszone i zupełnie płaskie. Dzieje się tak często dlatego, że sód jest odstawiony zbyt wcześnie przed startem, przez co skóra, owszem, jest cienka, ale mięśnie nie mogą się doładować rnimo pochłaniania olbrzymich ilości węgli. Mam nadzieję, że przekonałem was do poeksperymentowania z sodem w waszej diecie -macie jeszcze trochę czasu do startu czy też do wyjścia na plażę, możecie więc sprawdzić, jak wasze ciało i mięśnie reagują na różne ilości sodu. źródło: Muscular Development
- 6 odpowiedzi
-
- sól zdrowie
- sól skutki uboczne
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Pytanie: Wiele lat temu Arthur Jones rozpisywał treningi na samych maszynach, oczywiście swej własnej marki Nautilus. Obecnie dostępnych jest tyle ciekawych i doskonałych maszyn, że można spekulować, czy stymulowanie mięśni wolnymi ciężarami różni się czymś od stymulacji maszynami typu Hammer Strength lub Cybex, skoro mięśnie reagują po prostu na trening oporowy. Innymi słowy, czy kulturysta korzystający wyłącznie z maszyn rnoże osiągnąć takie same rezuitatyjak kulturysta trenujący zarówno na maszynach, jak i z wolnymi ciężarami? Odpowiedź: Po pierwsze, chciałbym zauważyć, że choć obecnie mamy na rynku znacznie więcej różnych maszyn i sprzętów do treningu siłowego, to nie zgodziłbym się ze stwierdzeniem, że dokonał się w tej dziedzinie jakiś duży postęp. Niektóre z maszyn Nautilusa z końca lat 70. i początku 80. ubiegłego wieku wciąż należą do najlepszych na świecie, gdyż gwarantują ćwiczącemu ten sam opór w całym zakresie ruchu. Inną, dość mało znaną ciekawostką jest to, że uważane do tej pory za doskonałe, pierwsze modele Hammer Strength były projektowane przez Gary'ego Jonesa, syna Arthura. Zarówno maszyny, jak i wolne ciężary mają swoje plusy i minusy. Największą zaletą wolnych obciążeń jest to, że ruch wykonywany jest w płaszczyznach naturalnych dla ciała, zależnych od indywidualnych predyspozycji, na przykład długości kończyn. Jeśli staniemy obok siebie i zaczniemy robić uginanie przedramion z hantlą, to każdy z nas będzie to robił nieco inaczej, ponieważ mamy inną budowę ciała. Maszyny wymuszają określoną płaszczyznę ruchu, nie zawsze idealną z punktu widzenia specyfiki budowy ciała osoby ćwiczącej. Kolejną zaletą sztang i hantii jest to, że podczas ćwiczeń w pewnym momencie ruchu osiągamy „punkt krytyczny" w którym następuje największe obciążenie pracującego mięśnia. Daje to zwykle lepsze rezultaty niż ćwiczenie na maszynie - z obciążeniem równo rozłożonym podczas całej fazy ruchu. Zaletą maszyn jest natomiast większe bezpieczeństwo podczas wykonywania powtórzeń wymuszonych czy negatywnych. Uważam, że można zbudować świetną sylwetkę przy pomocy samych maszyn. Przez całą karierę zawodową nogi ćwiczyłem tylko na maszynach: wyprosty, wyciskanie nogami, hack przysiady czy przysiady na suwnicy, uginania i wspięcia na palce. Także plecy ćwiczyłem głównie na maszynach i wyciągach: przenoszenie na Nautilusie, ściąganie linki wyciągu górnego na Hamrnerze, wiosłowanie sztangą, wiosłowanie siedząc i martwe ciągi. Uważam, że niektóre ćwiczenia po prostu lepiej robić z wolnym ciężarem, ale jestem pewien, że podobne sukcesy mógłbym odnieść, ćwicząc tylko na maszynach. Rozwój mięśni zależy od ich stymulowania odpowiednim obciążeniem i intensywnością, niezależnie od tego, jakimi narzędziami to osiągasz. źródło: Muscular Development
-
- wolne ciężary
- maszyny
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
