Jump to content
Sign in to follow this  
bazyl11986

Sprzęt do ćwiczeń dla grubego

Rekomendowana wypowiedź

Witajcie,

potrzebuję fachowej porady w wyborze sprzętu do ćwiczeń. Jestem bardzo otyły (blisko 180 kg) i chcę schudnąć, przy czym nie mam pieniędzy na trenera personalnego, ani czasu na wizyty na siłowni (zresztą w pobliżu miejsca mojego zamieszkania żadnej siłowni nie ma). Poza dietą chciałbym także dołożyć sobie ćwiczenia. Moja kondycja nigdy nie była zbyt dobra, a teraz przez pandemię wirusa i siedzenie w domu jeszcze bardziej spadła. Zaczynają mi się też problemy zdrowotne, także związane ze stawami kolanowymi czy kręgosłupem, więc jestem mocno zdeterminowany by wziąć się za siebie.

Potrzebuję uniwersalnej maszyny do ćwiczeń w domu (na wszystkie partie mięśni), która pomoże mi schudnąć i wyrobić kondycję. Myślałem o orbitreku, bo wydaje się zarówno zajmować mało miejsca, jak i być przyjemny w użyciu i angażować całe ciało. Czy to dobry pomysł? I czy jesteście mi w stanie polecić jakiś konkretny model, który byłby przystosowany do tak dużej wagi użytkownika? Jeśli chodzi o cenę to miałem nadzieję zamknąć się w 1500 zł, ale jeśli jakiś model będzie tego wart, to jestem w stanie zapłacić więcej.

 

Z góry dziękuję Wam za porady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy takiej masie ciała rozpoczynałbym redukcję od odpowiednich nawyków żywieniowych oraz w miarę możliwości np. spacerów na świeżym powietrzu, najlepiej regularnych. Będzie to dużo lepsza opcja. Maszyny typu orbitrek czy bieżnie które widzisz w siłowniach nie kosztują 1500 zł a przynajmniej kilka razy tyle. Oczywiście na allegro itp znajdziesz sporo sprzętów do tej kasy, ale z ich trwałością bywa różnie, tym bardziej że przy masie 180 kg taki sprzęt będzie mocno obciążony. Żadnych atlasów itp. też nie ma sensu kupować bo to mało efektywny trening. Jeśli jednak się upierasz przy orbitreku to zerknij sobie jakich marek mają sprzęty w publicznych siłowniach i postaraj się poszukaj np. czegoś używanego z takich firm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na spacery trochę nie mam czasu ani nawet specjalnej ochoty, a że pracuję w domu, to jakiś sprzęt do domu wydaje się być dla mnie dobrym rozwiązaniem. A jeśli chodzi o cenę, to tak jak pisałem mogę dołożyć więcej i sprawdzę każdy model, który mi polecicie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...