Dragen

Odżywki na masę

15 postów w tym temacie

Witam. Mam 186 cm wzrostu i obecnie ważę 72kg. Rok temu gdy zażywałem gainera i kreatynę przytyłem do 82 kg. Chcę wznowić treningi i przybrać masy. Dość ciężko jest mi przytyć dlatego chciałbym wspomóc się jakimś specyfikiem. Co polecacie? Gainer, bul czy może coś innego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli nadal masz szybką przemianę materii, ale jednak chciałbyś budować dobrej jakości masę mieśniową to odżywka typu bulk lub gainer oparty o dobrej jakości węglowodany jest podstawą w uzupełnieniu budulca. Z Bulków możesz sięgnąć po FitMax Bulk Mass czy MyoMax Hardcore, a z gainerów opartych o dobre węgle to np. Scitec Jumbo czy Mex Size Max.

Do tego kreatyna, prosta forma, monohydrat, ale wysokiej czystości, najlepiej Creapure i w zupełności powinno wystarczyć by zanotować progres.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tak, bulk ma zbliżoną ilość białka i węgli, a gainer ma białka między 10-35%, reszta to węglowodany i dodatki np. kreatyna, glutamina, wolne aminokwasy, olej mct, itp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepiej bulka, czyli tak jak wyżej, tam gdzie ilość białka jest porównywalna z ilością węgli. Jumbo Hardcore to typowy bulk, inne to już typowe hardgainery. Do tego dobra dieta, z nadwyżką kcal (ale z jedzenia pełnowartościowego - ryż,kurczak itp) i na pewno masa przyjdzie:) swoją drogą olej mct jest świetnym źródłem energii, kreatyna jak najbardziej warto zawsze dodać. Jeśli jesteś typowym ektomorfikiem (chociaż nie ma typowych ludzi o danej budowie ciała, zazwyczaj jest to połączenie 2 typów), to zwiększ ilość treningów siłowych na rzecz cardio. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakiego bulka polecacie? Nie chcę słabej jakości po której dostałbym uczulenia :) Wolę zapłacić więcej i mieć lepszą jakość. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też polecę Ci Jumbo Hardcore, na prawdę porządna porcja i do tego porządna ilość białka i węgli. Bulk ten ma pełno dodatków (kreatyny, aminokwasy, glutaminy i inne bajery) więc nie ma sensu tam wrzucać jakieś banany czy inne cuda. Chyba, że masz kalorykę rzędu 5 tyś kcal:P

Jeśli chodzio o gainera to zależy. Ja jako endomorfik jak tylko powącham gainera (typowy węglowodanowo-białkowy gdzie białka jest śladowa ilość) to od razu tyję. Nigdy gainerów typowych nie stosowałem bo moim zdaniem to jest dla hardgainer'owców. A dodam, że taka wielka ilość cukrów prostych od razu po treningu może z czasem upośledzić wrażliwość insulionową i zamiast pakować aminokwasy i składniki odżywcze do mięśni to insa będzie je pchać gdzie popadnie - czytaj w tłuszcz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie stosowałem typowych gainerów... bulki tak... nie pisałem, że nie brałem Jumbo Hardcore. Wręcz przeciwnie, brałem go i z innych podobnych to Creasteron. Oba bardzo chwalę. Aktualnie redukcja. A jeśli chodzi o zwykłego Jumbo to już ma przewagę i to znaczącą węgli nad białkami, stąd to typowy gainer, dla osób, które chcą na prawdę przytyć i nie boją się węgli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wpisz w Google scitec jumbo i porównaj ceny, nie ma czegoś takiego jak najtańszy sklep, w każdym różne produkty mają różne ceny w również różnych okresach

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta