Skocz do zawartości

Moja redukcja - Superburn + A2 + Ad3


gaugan

Rekomendowana wypowiedź

Witam,
jako, że mam wiele pytań to zakładam swój temat.
Wiek: 23
Wzrost: 177
Waga: 73 (aktualnie, startowałem z ok 70)
Brak przeciwwskazań zdrowotnych.
Cel: redukcja z zachowaniem mięśni/rekompozycja (patrz niżej - makro).

Trenuję ciągle na siłowni od pół roku poza tym sport nie jest mi obcy (rok temu zrobiłem cały program Insanity Max:30, dwa lata temu przez cały sezon startowałem w lokalnych zawodach kolarstwa górskiego, pod koniec lata zacząłem biegać w miarę regularnie).
 
Jestem na leangains od ok pól roku z małymi przerwami na krótkie wyjazdy, ogólnie trzymam ten protokół. Treningi po południu, ok 16:30-17:00 lub czasem aeroby 18-19 (wtedy jem czasami jeden mały posiłek min 2h przed). Całość kalorii jem po treningu w ciągu ok 5h-6h czyli od rana na samej wodzie lub herbacie słodzonej stevią w ilości płynów ok 1.5l przez jakieś 6h od rana. 
 
Do tej pory robiłem 3 treningi siłowe przeplatane 3 treningami aerobowymi. W dni siłowe makro: 2627 Calories (Carbs 370g, Fat 55g, Protein 163g), w dni aerobowe 1772 Calories (Carbs 100g, Fat 80g, Protein 163g). Były to albo splity albo ostatnio polubiłem superserie na przeciwstawne grupy ale już z nich na dużych grupach zszedłem - zbytnio męczące jeżeli robione na czczo. Aeroby to godzinę biegania lub godzina spinningu (zajęcia). Treningi siłowe oparte o duże obciążenia i małe ilości powtórzeń (zwykle 6-8-10 max). FBW raczej nie wchodzi w grę - ze względów zdrowotnych i innych nie robię martwego ciągu.
Planuję dorzucić 1 dzień jeszcze siłowy i ćwiczyć: klata/tric, plecy/bic, bic/tric/barki, nogi/brzuch (wcześniej każda partia była ćwiczona raz w tygodniu).

Na aerobach palę 800-1000kcal

Praca w ciągu dnia siedząca.
 
Suple:
brałem zestawik od IHS: Anabolic Dream 1x rano i 1x po treningu, gluta 1x rano, 1x po treningu i 1x przed snem, Thermo Pump i BCAA PLUS przed treningiem, Iron Test przed snem i przed aerobami zamiast Thermo Pumpa to Thermo Lizzer 4kap. Do kolacji calcium + D3 oraz wit. C.
Teraz wszedłem na Superburna, A2 i AD3 to odstawiłem Thermo Pumpa i Thermo Lizzera oraz Anabolic Dream i Iron Test.
SB 2kap rano, 2kap przed treningiem
A2 1kap rano, 1kap przed treningiem
Ad3 2kap przed snem.
 
Minęły 2 tygodnie odkąd biorę w/w zestaw.
Po pierwszym zażyciu samego A2 miałem dziwną gęsią skórkę ale bez uczucia chłodu, nadal troszeczkę występuje. Po pierwszym Superburnie ciśnienie skoczyło mi ze 120/80 na 150/100. Puls cały czas podwyższony. Na bieżni truchtając nie byłem w stanie zejść poniżej 160 uderzeń, wcześniej spokojnie okolice 150 (ogólnie przy wysiłku jestem w stanie wejść na wysokie tętno rzędu 190-kilka; przy 150 jestem jeszcze w stanie oddychać przez nos). Mimo podwyższonego pulsu na bieżni zauważyłem większą wydolność oddechową (spokojniejszy oddech).
Zdjęcia zrobione 14.03.2016: https://www.dropbox.com/s/99e6toevyg84p9n/b4.jpg?dl=0

 

Wymiary (aktualne na 14.03.2016):

ręka (bic) 36cm

udo 54cm

klatka 97.5cm

pas (na pępku) 86.5cm

 

Waga stoi w miejscu, nawet może troszkę podskoczyła (jakieś pół kg). Obwody MOŻE ciut się zmniejszyły (pas) ale na razie nie widać jakichś spektakularnych wyników.

Ważenia (w tytule zdjęcia data i godzina): https://www.dropbox.com/sh/s3fg7xo46ffba15/AABhqXABzhij1wF1l-Ob0yBOa?lst

Nie wiem na ile można wierzyć tej wadze ale jakieś tam odniesienie jest.

Co tydzień będę wrzucał info o swojej wadze i wymiarach.

Ogólnie piję dużo wody: wspomniane 1.5l rano przed siłownią, na siłowni drugie tyle i po siłowni też z 1-1.5l. Razem jakieś 4l dziennie. Czy to nie za dużo? Nie wiem na ile powinienem zredukować w tym czasie ale jak pisałem nie jest to nic spektakularnego. Może coś zmienić w diecie/treningach/suplach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody nie pijesz za dużo przy sporej bądź co bądź aktywnosci fizycznej, ale ona ma swoją wagę, także jeśli sie ważysz to zawsze rano po porannej toalecie by wynik wagowy był miarodajny.

 

Tak na prawdę na podstawie zdjęć ciężko jednoznacznie określić typ budowy, moim zdaniem jest to pomiędzy mezo, a endo.

Suplementacja wygląda ok, ale moim zdaniem tego typu metody żywieniowe powodują spowolnienie metabolizmu (oczywiście można na nich redukować wagę jak i budować masę, ale na palcach jednej ręki można policzyć wyczynowców stosujących tego typu metody dietetyczne z ograniczonym oknem żywieniowym) i tutaj może być pies pogrzebany. Zauważ że najbardziej znane osoby stosujące diety typu leangains czy if mają do tego bardzo dobre predyspozycje genetyczne i większość ludzi nie bierze tego pod uwagę, do pewnego etapu rezultaty są zadowalające, ale potem okazuje się niewidoczna bariera. Jeśli po części jesteś endomofikiem to organizm będzie utrzymywał za wszelką cenę przy tego typu diecie zapas tłuszczu i chętniej wykorzystywał zapasy glikogenu czy tkanki mięśniowej.

Moim zdaniem jeśli chcesz się trzymać tej metody to koniecznie powinieneś w dniu treningu siłowego zmniejszy ilość węglowodanów o przynajmniej 120g w ich miejsce dodać 30g tłuszczy. Jeśli waga nie będzie spadała to po 7 dniach obetnij o kolejne 40g węgle i dodaj 10g tłuszczy.

Co do treningu  to nie ma potrzeby wchodzić na wysokie tętno rzędu 190 uderzeń na minutę bo w takim zakresie wchodzi o etap beztlenowy i tłuszcz się nie spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Do tętna 190 dochodzę przy interwałach, które polegają na 9 minutach pracy w tętnie ok 150-160 i potem wskakuję na minutę na sprint, gdzie dochodzę do 190. I tak przez godzinę, 5 interwałów. Ostatnio zrobiłem sobie badania wydolnościowe z wyznaczeniem stref treningowych (badanie na rowerze, co chwilę pobierana krew celem wyznaczenia zakwaszenia oraz podłączony spirometr celem określenia wydolności tlenowej; wyniki powinny lada dzień być gotowe).

 

Od dzisiaj postanowiłem zrobić takie makro, codziennie oprócz jednego dnia wolnego od wszystkiego (proporcje procentowe z kcal, nie g):

Calories 2500
Carbohydrates 219 g 35 %
Fat 97 g 35 %
Protein 188 g 30 %

 

Moje TDEE to jest niecałe 1800kcal, dokładając aeroby (800kcal) czy ćwiczenia siłowe (myślę, że spalam niewiele mniej, rzędu 700kcal), efekt termiczny pożywienia (ok 150kcal) oraz ilość kalorii spalanych podczas codziennych czynności (praca siedząca) - max 200kcal i tak jestem na minusie kalorycznym i to nie wcale takim małym (wcześniej jadłem 1800kcal w dni aerobowe...). Potestuję i dam znać za jakieś 2-3 tyg. jak skończę Superburna.

Ważę się oczywiście o tej samej porze (rano), po toalecie, która nie zawsze jest taka sama więc wyniki mogą się nieznacznie różnić ;)

 

Na leangains jestem od ok pół roku. Też myślałem, czy nie wrócić do standardowego żywienia (obydwa systemy mają swoje wady i zalety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem wyniki swojego badania wydolności (próba na rowerze), wyniki częściowe tutaj:

https://www.dropbox.com/sh/zkumjlt46vjc2dd/AAAl8hHGTcm3JaYPf2yjyNRya?dl=0

Badanie na czczo, 9.45 rano.

Z badania wynika, że aeroby robiłem na za niskim tętnie.

Od wczoraj wróciłem do całodziennego żywienia, zrezygnowałem z leangains. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam takie pytanie ile wyniosły Cię takie badania? I gdzie he robiłeś pozdrawiam

Koszt to ok 300zł w zależności od firmy. Badanie można przeprowadzić na rowerze (swoim) lub na bieżni (inaczej organizm zachowuje się na bieżni a inaczej na rowerze i wartości o kilka uderzeń mogą się różnić). Jestem z Rzeszowa, tutaj nikt nie robi takich badań. Znajomy, który prowadzi spinning na siłowni zebrał grupę 10 osób i facet przyjechał z Warszawy na cały dzień testów. Firma, która robiła te badania to 4 Sport Lab.

lepsze samopoczucie od razu, lepsza sila na treningu i po kilku tygodniach zauwazalne rezultaty w sylwetce

Zmieniałeś coś w makro czy w żywieniu czy po prostu zacząłeś jeść kilka posiłków przez cały dzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...