Skocz do zawartości

Push Pull Legs 5x w Tyg - początkujący


Bacik42

Rekomendowana wypowiedź

Witam w wieku 18-20 lat chodząc do szkoły średniej ćwiczyłem naturalnie na siłowni. Po zakończeniu szkoły od razu wyjechałem w delegacje na 4 lata i teraz wróciłem. Mam 24 lata i chcąc wrócić zadbać o siebie ponownie wróciłem na siłownie. Aktualnie mam niecałe 2 miesiące stażu zaczynałem z wagą 84.5kg. Pracowałem na budowie 4 lata jedząc fast foody więc troszkę się zaniedbałem dlatego decyzja o redukcji na której schudłem przez 5 tygodni 2.5kg.
181cm wzrostu 24 lata 84.5kg start teraz 82kg. (Jem 2300kcal - Białko 165-170g, Tłuszcz 60-70 Węgle 260g. Wydaje mi się, że mam dobry gen + pamięć mięśniowa też robi swoje, bo po tym czasie poszło mi 100kg na ławie gdzie na pierwszym treningu po takiej przerwie zaczynałem od 40 kg x 9, bo było mi bardzo ciężko. W łapie też szybko pojawiło się 39cm. Ogólnie ćwiczyłem przez 2 msc głownie na wolnych ciężarach, żeby przyzwyczaić organizm do wysiłku + dużo ćwiczeń wielostawowych, żeby sobie poprzypominać ruchy itd.
Do sedna. Po 2 msc ułożyłem sobie plan push pull legs który chcę wdrążyć od 31.07 więc jest sporo czasu na ewentualne zmiany.
Zdjęcie planu w załączniku. Zakwasy jeśli się pojawiają to sporadycznie i są minimalne więc regenerować powinienem się dać radę.
Jem czyste 2300kcal + suple: Kreatyna, stack witamin i minerałów, omega, magnes, cynk, ashwaganda i raz na kilka dni białko jak nie wyciągnę odpowiedniej ilości z jedzenia. Ok trening to 1 ale teraz pytanie czy jeśli schudłem te 2.5kg i widzę zarys brzucha to powinienem masować będąc w takiej sytuacji czy zejść do 80kg i się troszkę odtłuścić i dopiero wtedy masować? Osobiście nie jestem jeszcze zadowolony ze swojego body fatu dlatego osobiście wolałbym zbić co najmniej do 80kg. Liczę na ocenę i podpowiedzi co do treningu i tej mojej redukcji. Pozdrawiam
Co do wypisanych kilogramów to nie zwracajcie na nie uwagę, bo są wpisane na oko w niektórych ćwiczeniach i będą korygowane a później stopniowo będę progressował.

push pull legs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, niestety na tym forum nie ma aktywnych ekspertów i raczej nie uzyskasz tutaj fachowej porady. 
 

Moim zdaniem Twój plan treningowy wygląda ciekawie. Ja np. unikam robienia przysiadów i martwego w jednym dniu treningowym gdyż są to dla mnie ćwiczenia które zużywają dużo energii. 
 

Zwróć uwagę na jeden fakt, nie ma czegoś takiego jak zły plan treningowy. Nawet najgorszym (najmniej optymalnym) planem treningowym wypracujesz więcej gdy wykonasz go sumiennie i systematycznie niżeli zrobił byś to po łebkach.
 

W necie można trafić na opinie że “czyjś” plan treningowy jest cały do bani i należy go wyrzucić do kosza, na jednym z serwisów trafiam na takie opinie bardzo często, praktycznie jeszcze ani razu nie spotkałem się z czymś takim by ktoś zaprogramował sobie dobry plan treningowy. Dlaczego to podkreślam bo chce uświadomić tylko że są to przeważnie wpisy osób które zarabiają na programowaniu treningowym. Nikt z nas raczej nie będzie trenował jak zawodowy kulturysta (bynajmniej na tym etapie), a treningi pomimo jakiś niedociągnięć będą skutkowały naszym rozwojem. W skrajnych przypadkach może się okazać że plan nasz jest nieskuteczny w tedy należy szukać przyczyn. Ot cały sekret 
 

Koniecznie daj znać jak przepracujesz ten plan, jestem ciekaw czy trafnie oceniłeś swoje możliwości odnośnie obciążenia, ja podczas planowania przewarznie przeceniałem swoje możliwości  i dla tego teraz gdy np. wprowadzam nowe ćwiczenia zaczynam z dużo mniejszym obciążeniem żeby zaadaptować się.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...