Jump to content

Schnaider

Doradca
 • Posts

  48
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Schnaider last won the day on October 26

Schnaider had the most liked content!

1 Follower

About Schnaider

 • Birthday 01/18/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Profile Fields

 • About Me
  Nie jest sztuką tylko trenować i wyglądać sportowo. Sztuką jest pracować w korpo za biurkiem i mimo wszystko znaleźć czas na trening.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Schnaider's Achievements

Contributor

Contributor (5/14)

 • Reacting Well Rare
 • One Month Later Rare
 • Week One Done Rare
 • Dedicated Rare
 • Collaborator Rare

Recent Badges

22

Reputation

 1. Ile powtórzeń i jakim ciężarem w stosunku do możliwości? Np. hipertrofia to mniej więcej 8-12 powtórzeń ciężarem 80% możliwości, a siła to 5 powtórzeń ciężarem na 90%.
 2. Możesz podać przykład konkretny co spożyć? Zazwyczaj to się kojarzy z dostarczeniem białka, czyli np. shake celem dostarczenia budulca mięśniom. Czy to okno pomaga w rzeźbie czy raczej budowaniu masy?
 3. Pomysł jest dobry, ale musi być w takim miejscu dostępnym tylko po ciężkim wysiłku cardio, żeby nie chciało się Cebulakom tam iść i niszczyć. Niektórzy maja to we krwi. Zwłaszcza na weekend, nocą, po alkoholu. 😆 Druga sprawa to ci co kradną przewody dla miedzi, zaraz się pojawią z piłą mechaniczną, żeby wyciąć żeliwo... i sprzedać na złomie.
 4. Na pewno nie. Interwały są bardzo dobrym sposobem na spalanie tłuszczu oraz budowę mięśni, o ile łącząc to z treningiem siłowym nie doprowadzisz do przetrenowania organizmu. To tutaj raczej jest problem.
 5. Zależy co chcesz trenować. Siła 5 serii po 5 powtórzeń z ciężarem dużym. Hipertrofia 3 serie po 8-12 powtórzeń z ciężarem nieco mniejszym (80% procent możliwości). Progres zależy od warunków indywidualnych i diety, ale kiedy robi się to naturalnie, to trzeba się uzbroić w cierpliwość.
 6. Bieganie w zakresie treningu aerobowego poprawi nieco kondycję i na pewno przyczyni się do odtłuszczenia narządów wewnętrznych - czyli będziesz zdrowszy. Po treningu siłowym można poświęcić jeszcze od 20 do 40 min. Chodzi o bieganie w którym nie łapiesz zadyszki, ale twój organizm pracuje w zakresie tętna tlenowego (aerobowego), co z kolei przyczynia się, że energia mu potrzebna jest pobierana w dużej mierze właśnie z nagromadzonego tłuszczu.
 7. Założenia na siłce OK. Aplikacja pomocna. Zero kaloryczne na poziomie 3 500 kcal przy pracy siedzącej jest za wysokie. Z pierwszego lepszego przez Google kalkulatora kcal wg tych wymiarów powinieneś mieć 2 921 kcal, żeby chudnąć przy siedzącym trybie.
 8. Te zdjęcia nie istnieją. Na YouTube sobie zobacz jest masa filmów początki na siłce.
 9. Dokładnie, brawo za decyzję. Sama decyzja to jedno, a konsekwencja i motywacja to drugie. Przy czym to drugie powoduje efekt 😁 Najpierw cardio i dieta, a jak nieco zejdziesz z II stopnia otyłości do nadwagi, to zacznij dodawać sobie treningi na siłce. Przy odpowiedniej diecie i cardio uzyskasz BMI prawidłowe. Konsekwencja = zero tolerancji dla chipsów, słodyczy i innego dziadostwa.
 10. Tutaj masz temat i zdjęcie ławki. https://forum-sportowe.pl/topic/7133-laweczka/ Od razu tam o niej coś napisałem. Natomiast jeśli chodzi o stojaki kupiłem takie jak niżej. Na potrzeby domowej siłowni dają radę, bo górny masz do przysiadów, a dolny może być do położenia sztangi po ćwiczeniach na modlitewniku. Ale nie jest to jakiś sprzęt z wyższej półki. Stojaki do przysiadów Sapphire https://www.abcfitness.pl/fitness-i-silownia-c125/sprzet-silowy-c26/lawki-do-cwiczen-c31/stojaki-pod-sztange-sapphire-xg-012-z-asekuracja-p25909
 11. Dodatkowo tutaj już kiedyś też był wątek domowej siłowni. Jeśli masz miejsce i zapał to pewnie, ze warto. https://forum-sportowe.pl/topic/19011-domowy-kacik-do-cwiczen/
 12. Jeśli jest tak jak piszesz, to rzeczywiście najwyższa pora na zmiany i brawo za motywację do tego. Moim zdaniem udaj się na badanie krwi czy aby już nie masz chorób związanych z otyłością. Nie napisałeś wieku, ale zakładam tak 30-40 lat, więc jeszcze organizm w miarę do odwrócenia bez pomocy z zewnątrz. To już jednak musiałby jakiś dietetyk się wypowiedzieć na podstawie konkretnych wyników. Zawsze możesz jednak zacząć od spacerów. Bez żadnych większych wysiłków i ciężarów, bo Twoje stawy i tak już noszą jak to nazwałeś "Barbapapę". Jeśli im jeszcze dołożysz, to mogą nie wytrzymać. Dlatego u wielu z otyłością dochodzi do ich zwyrodnienia. Z tego względu najpierw cardio i zejście z wagi. Dieta w Twoim przypadku to podstawa podstaw do polepszenia życia. Uważaj tylko na ekstremalne schodzenie z wagi, bo będzie Ci skóra wisiała - to pewne w przypadku osób z tendencją do otyłości. Wspomniałeś, że jesz sporo serów - to może być nadmiar tłuszczów, więc wcale nie masz zbilansowanej diety. Ja też kiedyś lubiłem bardzo tosty z serem i pieczarkami... 😁
 13. Treningi aerobowe możesz robić zawsze. Nawet w dni bez treningu można spacer uwzględnić.
 14. Przeczytaj sobie tę książkę i skorzystaj z propozycji tam zawartej dla początkujących. Ebook masz za darmo gdzieś na necie, a poniżej link do tematu na tym forum. https://forum-sportowe.pl/topic/20717-ksiazki-i-literatura-sportowa/#comment-109526
 15. W przypadku początkującego istnieje takie pojęcie jak rekompozycja i to co piszesz może nastąpić - rozwój mięśni kosztem spalania tłuszczów. Ale pamiętaj, że organizm nastolatka potrzebuje się rozwijać i zabierając mu pewne składniki sam sobie szkodzisz. Efekty sprawdzaj lepiej co dwa tygodnie, a jak nie jesteś pewien udaj się do odpowiedniego specjalisty z doświadczeniem. Czy długo to zajmie? Często ludzie się "zapuszczają" latami, a później chcieliby wrócić no normalności w ciągu tygodni. Czas i konsekwencja czynią cuda. Najważniejsze jednak, żeby wiedzieć czy jestem na właściwej drodze do celu - stąd też może warto udać się do eksperta. Tak jak napisałem zdrowe schodzenie z wagi to 0,5 kg/tydzień.
×
×
 • Create New...