Jump to content
Sign in to follow this  
Dejmentu

Suplementy i spalacze

Rekomendowana wypowiedź

Witam serdecznie. 

Nadszedł czas, w którym chciałbym zrobić coś ze swoją wagą. Na ten moment mam 21lat, ale niestety z uwagi na tryb życia trochę się zapuscilem. 

Mam 190cm wzrostu, 104kg wagi. Największym problemem charakterystyki mojego ciała jest to, że cały tłuszcz odkłada się na tzw boczkach i tylko trochę na brzuchu, reszta w normie. 

Pracuję fizycznie, także trochę ruchu jest, jednak zdecydowanie zbyt mało - niestety brak określonych stałych godzin i dni pracy znacznie utrudnia jakąkolwiek dietę, a sam mam też ogromny problem z tzw podjadaniem, czy to słodyczy za dnia, czy też pustych kalorii wieczorem. 

Zaczynają się dobre pogody, więc chciałbym uskutecznic chociaż jeżdżenie na rowerze jako dodatkowe źródło ruchu. 

Trochę forum już czytałem, znalazłem tematy i tym, jak to Trizer jest skokiem marketingowym. Wg tematów główny mój problem dotyczy (białej?) tkanki tłuszczowej na oponce i brzuchu. 

Chciałbym wspomóc się jakimś suplementem hamujacym apetyt, do tego jakiś suplement (termiczny?) wspomagający spalanie tłuszczu. 

Na forum znalazłem tematy, w których w przypadkach podobnych do mojego polecany był Burn24, Cannibal Claw, Alphaburn, Target A2 itd. Co dobrać, czym się sugerować, co może sprawdzić się najlepiej? Zdrowy jak ryba, ciśnienie w normie, jedynie podwyższony cholesterol. 

Zdaje sobie sprawę, że regularne posiłki o odpowiednim zbilansowaniu składników odżywczych to podstawa, jednak jak już pisałem jest to utrudnione nie tylko przez pracę, ale i źle nawyki (pierwszy posiłek po 3h pracy, najczęściej w okolicach 12:00, syty obiad w okolicach 16-17, i niestety kolacja w okolicach 21, która staram się ograniczać.) 

Bardzo proszę o pomoc i poradę, pozdrawiam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co piszesz to masz niestety jeden z najgorszych typów budowy ciała do wypracowania fajnej sylwetki, czyli tkanka tłuszczowa biała ma dużym udział w całym zatłuszczeniu, a efekt gromadzenia się tłuszczu na biodrach jest dość nieestetyczny. Minusem jest to, że za taki rozkład tłuszczy odpowiada przede wszystkim genetyka i ciężko jest z tym skutecznie walczyć. Natomiast nie oznacza to, że nie możesz zbudować dobrej sylwetki, jednak kluczowe jest w pierwszej kolejności obniżenie poziomu ogólnej tkanki tłuszczowej. Aby pozbyć się tzw. "boczków" musisz zejść z poziomem tłuszczu dość nisko. Jeśli uda się wprowadzić aktywność w postaci roweru byłoby super.

Jeśli jesteś zdrowy to na Twoim miejscu postawiłbym na dobrej jakości spalacz termogeniczny który działa wielokierunkowo, zarówno na metabolizm, termogenezę, lipolizę i jednocześnie hamuje łaknienie. Takich przemyślanych produktów jest na rynku może kilka. Osobiście wybrałbym Fenix Ground Zero lub coś innego zawierającego w składzie LeanGBB czy 6-Paradol który ma zdolność do aktywowania tkanki białej. Możesz rozważyć też spalacz o nazwie ANS Thermo Craze, ma bardzo dobry skład, natomiast nie jest u nas popularny. Na zachodzie zbiera bardzo dobre recenzje. Wybierałbym więc pomiędzy tymi środkami. Jeśli chcesz zwiększyć efektywność możesz pomyśleć o dobrym produkcie zwiększającym wrażliwość komórek na insulinę, gdyż 90 procent osób o takiej budowie ciała ma insulinooporność. Dobrą opcją jest Burn24 który poza tym że jest świetnym mimetykiem insuliny to dodatkowo znacznie podnosi poziom lipolizy.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za poradę. Z tego co jeszcze wyczytałem, Fenix Ground Zero z pewnością zawita, zastanawiam się jeszcze nad dodatkowym wspomaganiem i tutaj typy mam dwa,

Alphaburn, opisany był jako dobrze działający miejscowo

Albo wymieniony Burn24

Który faktycznie lepiej się sprawdzi? 

Większość lata spędzam przy pracy na dachach w pełnym słońcu, więc wytapianie powinno się sprawdzić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak wspomniał Rumcajs przy takiej budowie na start lepszy byłby Burn24 jako mimetyk insuliny, a Alphaburna możesz sobie zostawić na późniejszy etap jeśli będzie konieczny. Oczywiście jeśli bardzo chcesz to nie zaszkodzi, jednak ja robiłbym to właśnie w takiej kolejności :-)

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Mam 50 lat, 160 wzrostu i ważę 62 kg. 

Ćwiczę 3 razy w tygodniu TBC/Tabata po 50 min.

Nie jem dużo, ale niestety lubię słodycze i pieczywo. 

Ze względu na wiek metabolizm bardzo mi spowolnił i urosła mi oponka, której nie mogę się pozbyć. Chciałabym się wspomóc jakimiś środkami.

Mam zaleczoną nadczynność tarczycy (nie biorę już leków), astmę pod kontrolą (leki biorę tylko przy zaostrzeniach) i czasami ZJD.

Przejrzałam forum i myślę, że spalacze z pobudzaczami nie są dla mnie (nawet po niektórych lekach przeciwastmatycznych mam lekką trzęsawkę). Myślałam o Burn 24. Martwię się tylko, czy te środki nie podrażniają jelit. Byłabym bardzo wdzięczna za radę. Pozdrawiam, M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burn24 jest w pełni bezpiecznym środkiem zarówno jeśli chodzi o ciśnienie jak i również o układ pokarmowy i w żaden sposób nie podrażnia jelit, więc śmiało możesz po ten produkt sięgać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  
  • 18 Posts
  • 39371 Views
  • 2 Posts
  • 548 Views
  • 3 Posts
  • 1257 Views
  • 1 Posts
  • 1565 Views

×
×
 • Create New...