Jump to content
legat

Niski testosteron

Rekomendowana wypowiedź

Witajcie. 

Mam pytanie w jaki sumplement zainwestować przy niskim testosteronie! Dużo ćwiczę (z racji pracy, 5 razy w tyg. W ciągu dnia siłownia + aeroby jakieś 1,5 - 2 h) a efekty ciężko przychodzą. Mam tendencje do odkładania tłuszczu na klatce piersiowej (najwiecej mnie to wkurza)brzuchu/boczkach. Pomyślałem że to wina estrogenów! Właśnie odebrałem wyniki: estradiol 25,98 pg/ml <62, testosteron 2,94 ng/ml przy normie 3,00-10,60😕 Co sądzicie?chce zrobić redukcje mam już zakupiony Lipodrene i targeta. Co dołożyć w tym wypadku do tego zestawu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zła wiadomość, bo najczęściej mamy tylko wolny testosteron niski, jeśli już. Musisz sprawdzić koniecznie poziom wolnego testosteronu. A jak fundusze pozwalają to warto też poziom kortyzolu i prolaktyny oraz tarczycy (TSH, FT4). Napisz też ile masz lat. Będzie można po wynikach coś więcej powiedzieć czy obejdzie się bez farmakologii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Zapytam tez w laboratorium jaki miałem zbadany testosteron. Zapłaciłem 25 zł wiec był to na 99% całkowity☹️Mam 39 lat. Zrobię te wyniki! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy zbyt niskim poziomie testosteronu nie tylko jest kiepskie samopoczucie, ale też trudno budować mięśnie jak i spalać tłuszcz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

Właśnie odebrałem wyniki:

Wolny testosteron:12,76 pg/ml  norma 1,00-28,28

Prolaktyna: 16,52 ng/ml  norma 1,50-19,00;

Kortyzol: 478 nmol/L pobranie godz. 7 norma 171-536;

Ft4: 17,820 pmol/I norma 12,000-22,000;

TSH3: 3,620 ulU/ml 0,270-4,200

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda wszystko OK, bardzo dziwne ze całkowity testosteron jest poniżej normy w przypadku kiedy wolny masz niemal w połowie. Prolaktyną bym się nie przejmował, jej skoki są bardzo zróżnicowane. W Twoim wypadku np. takie DAA mogłoby zaszkodzić (obniżyć poziom testosteronu i jednocześnie podnieść prolaktynę), ale np. Arimestane już dobrze zadziałać, tzn. obniżyć estrogen i kortyzol, a nieco podnieść poziom wolnego testosteronu. Chwalone produkty z Arimistane to Nolvadren XT, AD-3 PCT czy Arimacare Pro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok czyli  inhibitory aromatazy w moim przypadku! Wypróbuję. Ale jeszcze mam kilka pytań😀Podałeś je wg hierarchii od najlepszego? Bo cenowo są na podobnym poziomie. Nie będzie problemu zebym stosował je z Lipodrene i targetem a w nast miesiącu z Ground zero? Stosować 8 tyg i zrobić przerwę?  A jak ma się do tego chwalony Elite Erase Fast?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podane produkty wszystkie mają sensowne składy i się sprawdzą w Twoim przypadku. Osobiście wybrałbym mimo wszystko Nolvadren XT, sprawdzony produkt który sam kiedyś miałem okazje stosować. Bardzo przemyślany skład nie tylko pod kontem estrogenów, ale także składniki które realnie obniżają poziom kortyzolu. Jeśli jesteś na redukcji to tym bardziej się sprawdzi. 8 tygodni to optymalny czas stosowania dla produktów opartych o Arimestane i śmiało możesz je łączyć ze spalaczami.

Co do Erase Fast to bardzo dobry produkt, ale moim zdaniem bardziej jest to booster testosteronu z dodatkami działającymi jako inhibitory aromatazy więc mimo wszystko u Ciebie lepszą opcją wydaje się być Nolvadren. Erase można przetestować np. w trakcie rekompozycji czy budowania czystej masy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Dzięki. Rano zakupiłem Ad3 pct ale na drugi miesiąc wrzucę Nolvadren. Dzięki za podpowiedzi!!!

Dam znać jak poszło!

Share this post


Link to post
Share on other sites

W użyciu zestaw lipodrene(żółte), Ad3pct, target a2! Na drugi miesiąc wrzucam Nolvadrene, zastanawiam się czy wybrać Lipodrene hardcore czy Stimerex es i do tego target. Czy sam Groun zero z novadrene? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli do tej pory stosowałeś cały czas Lipordrene to na dobrą sprawę wersja Hardcore oraz Stimerex to produkty oparte o bardzo podobne składniki aktywne. Zapewne wielkiej różnicy w działaniu nie będzie ze względu na duże podobieństwo, działanie pobudzające też nie będzie wiele większe choć teoretycznie wersje Hardcore mają być na to nastawione. Moim zdaniem lepiej zrobić sobie przerwę od tych związków i wybrać Ground Zero który jest ukierunkowany typowo na spalanie tkanki tłuszczowej. Sam po sobie mogę powiedzieć, że dobrze moje ciało reaguje po zmianie środków na całkiem inne więc może to być dla Ciebie najlepsza opcja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie jeszcze ponawiam temat. Właśnie kończę opakowanie Nolvadren i muszę kupić następne opakowanie! Zastanawiam się czy nie zakupić któregoś z poniższych z arimistane:

- Brawn 6 bromo

- Brawn arimistane 30

- Lecheek PC-4

sa tańsze od nolvadrene ale czy dobre? Stosuje w zestawie z GZ i targetem. GZ zostaje ale Nolvadrene chciałem teraz zamienic na coś tańszego a kaske przeznaczyć na  alphaburna zamiast targeta? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nolvadren XT ma Arimestane w dawce jakie mają inne produkty typu P-X4 czy Brawn Arimestane, ale poza tym ma w składzie jeszcze dośc unikalne izomery DHEA (dokładnie to co jest w SNS Reduce XT - a jak widzisz te składniki są drogie - solo niewiele tańsze niż Nolvadren XT). Osobiście wziąłbym Lecheek P-X4 jeśli szukałbym środka opartego o arimestane a mającego najlepszy stosunek cena/skład.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Znalazłem jeszcze Clomadex z pure labs. Stosował ktoś, jak skład?

 

Typical Values Per Serving

Fadogia Agrestis Extract
Mucuna Pruriens Extract
Androsta-3,5-Diene-7,17-Dione
Colecalciferol (Vitamin D3)
500 mg
150 mg
50 mg
12.5 mcg - 250%

Other Ingredients: Capsule Shell (Gelatin), Anti-Caking Agent (Magnesium Stearate
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skład prosty, ale jak najbardziej dobry. Sam nie miałem okazji stosować. Przypuszczam, że odczucia będą bardzo podobne do każdego innego produktu z Arimestane w składzie. Na plus dodatek Fadogii Agrestis która często dobrze sprawdza się też pod kontem libido. Jeśli na tym nie szczególnie ci zależy to brałbym z tych wszystkich produktów mimo wszystko P-X4 - najlepszy stosunek ceny do składu z tego co widzę, a sama marka sprawdzona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • 5 Posts
  • 1452 Views
  • 3 Posts
  • 2723 Views
  • 1 Posts
  • 4670 Views

×
×
 • Create New...