Skocz do zawartości

Lekki brzuszek.


Alpin

Rekomendowana wypowiedź

Witam wszystkich jestem tu poraz pierwszy i chciałbym prosić o wskazówki dotyczące własnej pracy nad swoim ciałem.

Zacząłem ćwiczyć w domu biceps,triceps dwa razy w tygodniu po godzinie głównie hantle,sztanga i pompki.Ćwiczę już pół roku widzę efekt w przyroście bicepsa,dzięki pompką mam więcej siły i mogę zrobić ich więcej nie stosuje żadnej diety.Jestem zadowolony ze swojej sylwetki poza lekkim brzuszkiem.

Teraz dochodzimy do sedna sprawy.

Od dwóch tygodni nie ćwiczę nabawiłem się  kontuzji obojczyka i mięśnie w bicepsie zaczęły maleć.Jak zaczynam mniej jeść kalorii to zaczynam chudnąć wszędzie tylko nie na brzuchu tam spalanie tłuszczu zaczyna się  dopiero na końcu.Czyli objętość ramion także maleje a dopiero potem brzuch.Wiem ,że aby zbudować masę muszę  dostarczać więcej kalorii aby zamienić ich nadmiar w mięśnie,ale nie chcę aby powiększał mi się brzuch.

Proszę o poradę jak pozbyć się brzucha nie redukując obwodu w ramionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deficyt kaloryczny. 

Ćwiczenia na mięśnie ramion, żeby organizm miał bodziec do budowania siły w tym miejscu i wtedy będzie brał energię np. z brzucha. 

U nas mężczyzn na brzuchu odkłada się tłuszcz jako pierwszy i redukuje jako ostatni. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci na moim przykładzie chociaż ja z mojej sylwetki nie jestem jeszcze zadowolony. Gdy zaczynałem treningi to miałem absolutny brak mięśni płaska klata i niezły zbiornik na piwska. Początkowo wszystko wyglądało dobrze zaczęły pojawiać się mięśnie tam gdzie ich prędzej nie było widać, lecz z czasem zauważyłem że moje wymiary w cm nieco zaczęły maleć pomimo że zaczynałem wyglądać coraz lepiej. I tutaj tkwi sedno sprawy, mianowicie szybciej spalamy tkankę tłuszczową niż budujemy mięśnie. Jeżeli zależy Ci na suchej masie mięśniowej musisz liczyć się z faktem że wymiary w obwodach nieco spadną ale pomimo to będziesz wyglądał lepiej. 

 

Mówi się że brzuch robi się w kuchni może i racja lecz ja do tej zasady nie stosuje się ;) Intensywne treningi 4 razy w tygodniu, praca fizyczna i priorytet w planowaniu treningowym skupiający się na brzuchu po mału przynosi efekty. Trzeba pamiętać że tłuszcz nie występuje tylko pod skórą ale także otacza nasze narządy wewnętrzne. A jego utrata jest czasochłonna. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...