Skocz do zawartości

Czy 14-15 latek może trenować przy zachowaniu zasady progressive overload?


Gregory1

Rekomendowana wypowiedź

Pod koniec lipca postanowiłem że czas zacząć trenować. Ważę ok.50kg, w paździerku kończę 15 lat i zastanawiam się czy tego typu trening jest dla mnie odpowiedni (nie przetrenuję moich mięśni ani nie zatrzyma wzrostu)? Na bazie tego co przeczytałem w internecie, przygotowałem trening polegający na wykonywaniu 10 serii pull-upów i 10 serii pompek (docelowo mają to być dipy, ale nie jestem jeszcze wystarczająco silny), i przy użyciu zasady progressive overload zmieniania ilości powtórzeń a finalnie siły gumy na której trenuje / ćwiczenia z pompek na dipy, trenuję co drugi dzień (dając sobie jeden dzień na odpoczynek), zachowuje 2 albo 3 minuty przerwy między seriami (w zależności od tego jak bardzo się zmęcze). Ilość powtórzeń zmieniam co 1 albo 2 treningi o około 5 powtórzeń ogólnie (np. w poniedziałek celuję w 60-65 powórzeń na cały trening, a we wtorek 65-70). Moim celem jest całkowicie zejść z używania gum kalistenicznych, zacząłem na gumie -25kg robiąc 5-6 powtórzeń co serie, teraz jestem w stanie zrobić ich ok. 9-11. I zamierzam zmienić gumę na -15kg. Jeżeli chodzi o pompki na początku robiłem ich 90 na trening teraz robię ok. 110. Docelowo chciałbym również włączyć do tego treningu ćwiczenia na brzuch oraz nogi, jednak nadal nie wiem jakie ćwiczenia były by do tego najlepsze.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Na Nogi - klasyczne przysiady

A na Brzuch - brzuszki 

Wiem że o brzuszkach krąży wiele mitów że nie są efektywne , lecz zaufaj mi że nie jest to prawda (jeśli robisz je systematycznie np. codziennie)

Ja osobiście na poważnie robię brzuszki od 3 miesięcy i efekty są naprawdę zadowalające .

(Oczywiście jest to tylko wskazówka odnośnie twojego treningu tylko na podstawie moich doświadczeń 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...