Skocz do zawartości

Zwiększone obciążenie i mniejsza liczba powtórzeń


Krzysztofpk

Rekomendowana wypowiedź

Witam ostatnio doszedłem do 250 przysiadów z obciążeniem 9 kg więć postanowiłem od wczoraj zwiększyć obciążenie jak dotąd udało mi się zrobić najwięcej 40+ powtórzeń czy to jest wystarczająca liczba liczba by moje mięśnie urosły?(co dziennie staram się zrobić 10 powtórzeń więcej  w jednej serii , a w weekend przerwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu ciężko powiedzieć cokolwiek na temat skuteczności tego treningu. Wykonując jedno ćwiczenie raczej nie zbudujesz zbyt wiele. Cały czas zastanawiam się jaki masz cel wykonując tylko przysiady? Pisałeś kiedyś że zacząłeś robić inne ćwiczenia i nie ukrywam mojego zadowolenia że postanowiłeś wziąć nasze rady i rozbudować swoje treningi…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim treningiem do niczego nie dojdziesz. Nie masz robić ani 250, ani 40 powtórzeń tylko 10-15 z konkretnym obciążeniem, żeby dać organizmowi bodziec do pracy. 

Słynne przysiady ze sztangą to w moim przypadku wygląda tak:

3 serie po 10 powtórzeń z obciążeniem sztangi na barkach 100 kg. Przy 10 powtórzeniu w trzeciej serii już organizm na granicy drgawek 😁 

Później ławka i inne ćwiczenia, ale już nie FBW. Następnie nawet 72h regeneracji i dopiero czujesz jak nogi nabierają siły. 

Analogicznie przy martwym ciągu już w innym treningu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z powrotem po prawie 3 tygodniach zwiększam obciążenie o 5 kg (18 kg) nie stety nie posiadam aktualnie w domu tak dużego obciążenia żebym po 15 powtórzeniach odczuwał drgawki.

Opracowałem taktykę która polega na tym że gdy dojdę do 100 powtórzeń z aktualnym obciążeniem (18 kg) w tedy ponownie zwiększam obciążenie o 5-6 kg i tak za każdym razem ( codziennie robie 10 więcej )więc nie skupiam się na wykonaniu kilku serii lecz na uzyskaniu lepszego wyniku w jednej, moim zdaniem tak najlepiej zauważyć progres,ponieważ żeby zaliczyć,, upadek mięśniowy,,

ćwicząc kilkoma seriami te pierwsze tylko męczą mięśnie a a ta która powoduje upadek jest najważniejsza czyli nie robimy więcej niż 10-15 przysiadów, a do tego pomiędzy seriami mięśnie odpoczywają i rezultaty treningu są gorsze.

Wykonując jedną serię każdego dnia pokonuje swoje granice (oczywiście nie mam już zamiaru robić 2000😅) więc każdego dni a jest się w jakimś stopniu lepszym . Pisząc każdego dnia mam na myśli poniedziałek -piątek.

Oczywiście każdy ma swoje zdanie

(Osobiście zauważyłem duży progres siły , szybkości i wytrzymałości od obrażeń fizycznych)

Myślę że gdy coś dobrze działa to najlepiej to kontynuować 

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam z kolejną aktualizacją treningu

Na dzień dzisiejszy moim najlepszym wynikiem jest zrobienie 60 przysiadów z 35 kg i nie jestem w stanie zrobić już więcej z tym obciążeniem .

mam pytanie-

 Czy kontynuować trening z aktualnym obciążeniem, by dojść do momentu gdy  nie będzie on dla mnie wysiłkiem? Czy

 dodać obciążenia i zacząć od mniejszej liczby powtórzeń?

 

Tutaj inne wyniki 

60 pełnych  pompek w jednej serii (rekord)

100 brzuszków z nogami na łóżku+ 40 eksplozywnych powtórzeń (łącznie w serii 140)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam z powrotem! dawno nie było aktualizacji, ponieważ trochę się działo , jestem chory  i zupełnie wyleciało mi to z głowy , lecz choroba nie powstrzymała mnie od treningu 

Oto wyniki :

przysiady (56 powtórzeń z 60 kg -100% masy mojego ciała) poprzedni najlepszy wynik 93 powtórzenia z 55 kg (tym razem dodałem 5 kg zamiast 2,5)

 

Pompki : 43 z 12,5 kg obciążenia

Brzuszki :około 600 bez powtórzeń dodatkowych  

Myślę nad wprowadzeniem wyciskania na ławeczce, bo niedawno dostałem od dziadka . 

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie. Wczoraj rozciąłem głowę i dostałem szwy , więc niestety muszę zrobić przerwę od treningu na 9 dni do czasu wizyty u chirurga , który zadecyduje czy mogę powrócić do ćwiczeń.

Nie udało mi się zaliczyć pełnego,,tygodnia treningowego,, leczy myślę że nie jest aż tak tragicznie i mam nadzieję że spadki w masie i siłę będą jak najmniejsze . Tutaj wyniki 

Przysiady -70 powtórzeń z 72,5 kg

(Reszta nie uległa zmianie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...