Skocz do zawartości

Tempo ćwiczeń, jakie będzie odpowiednie ?


szpaleta

Rekomendowana wypowiedź

witam, chcąc przejść na kolejny etap treningowy chce wprowadzić wykonywanie ćwiczeń według tempa, lecz nie znalazłem zbyt wiele informacji, moim głównym celem jest siła, czy ustalić można tempo 3:1:1:1 do wszystkich ćwiczeń aby po prostu rozpocząć naukę kontrolowania ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie: czy można zastosować tempo 3:1:1:1 we wszystkich ćwiczeniach  celu nauki …. ? Można ale będzie to ciężkie do wykonania tym bardziej że zaczyna się naukę utrzymania planowanego tempa. Krótka rada która pozwoli na zabawę z konfiguracją treningów jest taka aby początkowo zacząć zapisywać tempo ćwiczeń które obecnie wykonuje. Ten tajny lifehack postanowiłem opublikować aby na przyszłość nie zadawać pytań na które nie ma odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tylko wspomnieć że tempo ćwiczenia pomaga progresować w danym ćwiczeniu i dzięki temu uczymy swoją głowę prowadzenia świadomego treningu. 

Parametr ten określany jest ilością sekund w każdej z 4 faz (1 powtórzenie) 

Opis faz  poniżej :

3110.png.201a5c702d2833882c39ffb1d8feea99.png

W tym przypadku (od lewej) 3 sek. Opuszczania sztangi do klatki piersiowej, 1 sek. Przy trzymania jej, 1 sekunda wypychania sztangi, 0 sek. Przerwy do następnego powtórzenia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwy między seriami przeważnie trwają u mnie minutę lecz w ćwiczeniach które pochłaniają więcej energii wprowadziłem przerwy 2 minutowe, jeśli chodzi o przerwy między ćwiczeniami to czas bywa różny zależności od treningu i tego ile zajmuje zmiana obciążenia i uszykowanie sprzętu do kolejnej serii. W niedziele wrzucę podsumowane tygodniowe w którym będziecie mogli zobaczyć te informacje do poszczególnych ćwiczeń. Rozbudowałem system podsumowań więc Ci którzy mnie już znają mogą się spodziewać kolejnych danych które zaczynam analizować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...