Skocz do zawartości

Jaki spalacz? Brak możliwości ćwiczeń :(


Jolcia

Rekomendowana wypowiedź

Witajcie. 

Potrzebuję pomocy osób "obcykanych" w temacie. Mam 37 lat,174cm wzrostu i 92kg wagi. Jest mnie zdecydowanie za dużo :( Niestety przybyło mnie po rzuceniu palenia i gubi mnie uzależnienie od słodyczy. Potrzebuję porady w sprawie spalaczy tłuszczu i dobraniu ewentualnych ćwiczeń. Z ćwiczeniami jest ten problem, że jestem po operacji kolana i prawdopodobnie czekają mnie kolejne. Tym razem na oba. Do tego zespoł cieśni nadgarstka też do zoperowania na obu rękach co wyklucza mnie z normalnego funkcjonowania na wiele tygodni. Najwięcej tłuszczu mam na brzuchu ale plecy i nogi też niestety nabrały krągłości. Nie wiem jak zacząć walkę z tym nadmiarem tkanki. Nigdy nie byłam jakoś strasznie szczupła ale zawsze bylam w ruchu. W młodości żyłam sportem. Ręczna, koszykówka, siatkowka to była moja codzienność. Mimo, że zawsze należałam do "dużych" osób. Dziś przez swoje dolegliwości nawet jazda na rowerze sprawia mi problemy. Źle się czuję w swoim ciele. Jest mi ciężko, bolą mnie stawy, szybko się męczę. Doradźcie jak zacząć. Co wziąć żeby było łatwiej zrzucić z siebie to dziadostwo ( nie ufam żadnym specyfikom z reklam) i jakie ćwiczenia mogę wykonywać nie obciążając stawów żeby zrzucić z siebie ten tłuszcz. Za wskazówki dietetyczne też będę wdzięczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zacznij od tego aby zahamować łaknienie bo niestety z uzależnieniem od słodyczy ciężko będzie osiągnąć realny efekt. Oczywiście dobre spalacze działają niezależnie od sposobu odżywiania czy aktywności fizycznej, to jednak jedząc codziennie słodycze szybko nadrobisz kilogramy które zrzucisz i efekt będzie żaden. Jeśli na chwilę obecną nie masz aktywności fizycznej to moim zdaniem nie ma sensu sięgać po termogeniki i skupić się na spalaczach lipotropowych. Dobrą opcją w Twoim przypadku byłoby połączenie spalacza lipotropowego z dobrym blokerem apetytu aby powstrzymywać chęć na podjadanie. Jeśli chodzi o spalacz to bardzo ciekawą opcją która wydaje się być niejako skrojona pod Twoją sytuacje jest Pyretic z Primeval Labs. Moim zdaniem jeden z najlepszych spalaczy bez stymulantów na rynku, nie cieszy się wielką popularnością, ale opinie które zbiera są zwykle bardzo dobre. Alterantywą dla niego może być sprawdzony przez wiele osób Burn24. Jeśli chodzi o supresant apetytu to ważne aby działał przez cały czas, a nie tylko doraźnie po zastosowaniu poszczególnych porcji. Ciekawą opcją jest Hi-Tech Pharmaceuticals Caralluma. Ma dokładnie taką charakterystykę działania oraz jest sporo badań potwierdzających jej działanie.

Co do treningu z Twoimi schorzeniami to raczej nikt tutaj na forum nie jest lekarzem, a obawiam się że tylko dobry specjalista może brać odpowiedzialność za treningi u osób z dolegliwościami fizycznymi. Osobiście postawiłbym na regularne, niskointensywne treningi tlenowe takie jak szybsze spacery lub jeśli potrafisz to pływanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź ☺ pływać potrafię tylko mieszkając na wsi nie mam wielkich możliwości. Proszę jeszcze o podpowiedź gdzie kupić preparaty o których wspominasz? Nigdy nie kupowałam żadnych spalaczy ani blokerów apetytu. Czy dostanę to w aptece czy w jakiś specjalistycznych sklepach? Boje sie zakupów w necie żeby mi jakiegoś bubla nie wcisnęli. Możesz polecić np.jakąś stronę lub sklep w którym to dostanę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aptekach z pewności nie kupisz tego rodzaju suplementów, w sklepach stacjonarnych z suplementami dla sportowców możesz pytać, ale z pewnością nie w każdym będą dostępne.

Najlepszą opcją jest zakupić w internecie, ale ze sklepu a nie od prywatnych osób które sobie to sprowadzają. Musisz poszukać sobie w renomowanych sklepach internetowych, forum współpracuje z dwoma sklepami, bestbody.pl oraz bodyworld.pl więc tam masz z pewnością towar orginalny i sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda pytanie nie do mnie, ale pozwole sobie odpowiedzieć.

Jeśli chodzi o takie suplementy które wymienił e-lite to nie ma konieczności robienia przerw bo nie obciążają one w żaden sposób naszego organizmu, a czasami działają nawet korzystnie dla zdrowia np. zmniejszając ryzyko występowania cukrzycy. Natomiast przerwy należy robić w przypadku suplementów opartych o składniki pobudzające jak np. kofeina i inne wpływające na CUN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnold78 dzieki za odpowiedź. Dla mnie to bardzo istotna informacja ☺ 

Zastanawiam się też jaki wpływ na odchudzanie ma picie kawy. Gdzieś mi wpadła w oko informacja, że kawę powinno się pić przy odchudzaniu. Występuje też w wielu dietach. Czy ona naprawdę pomaga schudnąć? Pytam bo ja nie piję kawy i może powinnam zacząć skoro ma pomagać  w zrzucaniu wagi?🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa jest źródłem kofeiny która posiada właściwości termogeniczne, a co za tym idzie może pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej jednak nie przeceniałbym jej możliwości. Jeśli ktoś nie lubi kawy to nie ma sensu jej pić w celach redukcyjnych bo aż tak dużego potencjału niema. Czasami plusem jest to, że zwiększa poziom energii i łatwiej nam się zmotywować do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie muszę zmuszać się do jej picia  bo i tak nie pomoże. To dobrze bo nie lubię kawy 😉 Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Teraz tylko uzbroję się we wskazane środki i zobaczymy jak na mnie zadziałają. Mam nadzieję, że będzie jakiś efekt ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...