Jump to content
Sign in to follow this  
Solaros

Czy nowoczesne maszyny na siłowni są najbezpieczniejsze?

Rekomendowana wypowiedź

Każde  prawidłowo wykonywane ćwicze­nie poprzedzone odpowiednią rozgrzewką jest bezpieczne. Nie powinno się sądzić, że maszyny są bezpieczniejsze od wolnych cięża­rów, a już na pewno, że im nowsza i ładniejsza maszyna tym bezpieczniejsza. Z pomocą tre­nera lub doświadczonych bywalców siłowni wolne ciężary okażą się zarówno najskutecz­niejsze, jak i bezpieczniejsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystałam z różnych siłowni i mam porównanie między dobrym a gorszym sprzętem. Na przykładzie orbitreka lub bieżni.. Wchodzę na sprzęt na tańszej siłowni i boję się, że ta plastikowa maszyna zaraz się przewróci lub rozpadnie, nie mówiąc już o tym że same efekty wydają się gorsze. Droższa siłka to już stabilny i profesjonalny sprzęt, z dodatkowymi funkcjami, np. mierzenie tętna, nawiew dla spoconych itp. Ostatnio się cieszę, bo u mnie  na Wilanowie otwiera się nowy klub Artis Wellness Club i będą mieli sprzęt w rodzaju Mercedesów wśród sprzętu fitness, czyli Technogym. Coś czuję że na lato będę w pełni wyćwiczona :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

W internecie krąży co najmniej kilka opinii na ten temat. Czy nowsza i ładniejsza maszyna jest lepsza? Dziecko może się nabrać na ładne opakowanie, ale po pierwszym użyciu będzie w stanie stwierdzić, że to jednak nie jest do końca to... Niestety nie wygląd produktu, a materiały z jakich został wykonany, często też technologia, ma znaczenie i zawsze jest tak, że wraz z dobrą jakością proporcjonalnie rośnie też cena. Jest masa ludzi, którzy chcieliby mieć w domu na przykład małego orbitreka. Niestety w tym przypadku kupno małego, kompaktowego rozmiaru jako kryterium wyboru okazuje się totalnym pudłem, bo taki sprzęt może być za mały, albo niestabilny, jeżeli do tego dorzucimy niską cenę to okaże się, że sprzęt strasznie skrzypi i przeszkadza mężowi w oglądaniu telewizora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z każdej siłowni można by było pozbyć się maszyn. Wszystko da się wykonać z samą sztangą i hantlami. A jak się uprzesz, to nawet bez sztangi się wyrzeźbisz :) - KALISTENIKA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kwestia nie tylko kondycji maszyn i urządzeń jakie znajdziemy na siłowni, to również przede wszystkim kwestia zdrowego rozsądku jakim sami dysponujemy aby nie przesadzić z ilością ćwiczeń i treningu, wtedy jest mniejsze ryzyko na to iż odniesiemy kontuzje, a dwa  zmniejszymy ryzyko iż np nie podniesiemy sztangi za którymś z kolei powtórzeniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że nowsza maszyna jest jednak bezpieczniejsza. Niektóre starsze są już po prostu mocno zużyte i coś od nich odpada, odkręca się itd. W wypadku gdy coś na czym ćwiczymy po prostu się rozpada to czy dobrze wykonujemy ćwiczenie nie ma znaczenia. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co powiecie o maszynach regenerowanych? Bezpieczniej niż na starych nie konserwowanych maszynach? Wyposażylibyście siłownię w takie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim warto jest rozpatrywać każdy sprzęt / maszynę / urządzenie osobno a nie ogólnie całe siłownie czy producentów. Każdy ma część lepszych i część gorszych produktów. Osobiście również zgadzam się że wolne ciężary to najbezpieczniejsza opcja w przypadku osób z doświadczeniem treningowym. To co jest proste, jest bezpieczne i nie jest nas w stanie w żaden sposób zaskoczyć. Tymczasem najbardziej złożone maszyny na zaawansowanych zabezpieczeniach wyglądają świetnie, jednak ich trwałość to obecnie jeszcze duży znak zapytania. Co do maszyn regenerowanych to jeszcze nie maiłem okazji się z nimi spotkać na siłowniach które odwiedzam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z powyższym postem. Korzystałem z wielu siłowni i były tam gorsze jak i lepsze sprzęty. Na szczęście siłownie obecnie inwestują w nowe sprzęty. Coraz więcej ludzi chodzi na siłownie, a wiadomo każdy sprzęt ma ograniczony okres eksploatacji. Lepiej czujemy się ćwicząc na nowszym sprzęcie i nie ma co tu okrywać. Najważniejsze, abyśmy podczas ćwiczeń byli skupieni i mieli oczy dookoła głowy, a nie powinno nam się nic przydarzyć. Choć wiadomo, życie jest różne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...