Jump to content

olek-fryc

Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

olek-fryc last won the day on June 23 2017

olek-fryc had the most liked content!

Community Reputation

3

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zgadzam się z powyższym postem. Korzystałem z wielu siłowni i były tam gorsze jak i lepsze sprzęty. Na szczęście siłownie obecnie inwestują w nowe sprzęty. Coraz więcej ludzi chodzi na siłownie, a wiadomo każdy sprzęt ma ograniczony okres eksploatacji. Lepiej czujemy się ćwicząc na nowszym sprzęcie i nie ma co tu okrywać. Najważniejsze, abyśmy podczas ćwiczeń byli skupieni i mieli oczy dookoła głowy, a nie powinno nam się nic przydarzyć. Choć wiadomo, życie jest różne...
 2. Nigdy nie miałem do czynienia z gotowymi cateringami. Mam kontakt z osobami, które korzystają z takich gotowych dań. Część z nich jest zadowolona, a część na początku nie mogła się przystosować. Sądzę jednak, że jak się wybierze catering z większą ilością kalorii to powinno być wszystko okej. Nigdy nie liczyłem kalorii, a ćwiczę bardziej dla kondycji i zdrowia:)
 3. Gotowe cateringi są jak najbardziej najlepszą formą posiłków jeśli sami nie chcemy bądź nie potrafimy przyrządzić sobie jedzenia. Jestem jednak zdania, że gotowanie to nie jest żadna filozofia, i każdy potrafi się tego nauczyć. Liczą się wyłącznie chęci! Posiłek przed i po treningu jest uzależniony przede wszystkim od godziny wykonywania treningów. 1. Trening z rana: Przed treningiem należy zjeść sycące śniadanie składające się z węglowodanów, w przeciwnym razie organizm zanotuje spadek metabolizmu i nie będzie miał energii do ćwiczeń. Z rana można zjeść musli ze świeżymi owocami, ryż brązowy ze startym jabłkiem polany jogurtem naturalnym i posypany odrobiną cukru, jajecznicę z różnymi warzywami takimi jak pomidorki, szczypior czy wersją ze szpinakiem. Po treningu najlepiej zjeść posiłek, w którym stosunek węglowodanów do białka wynosi 4:1. Najlepszymi potrawami będą: spaghetti z makaronu razowego z mielonym mięsem indyka, makaron z piersią indyka/kurczaka podany z warzywami oraz kanapki z pieczywa razowego. 2. Trening w południe: Przed treningiem organizm nie potrzebuje uderzeniowej dawki węglowodanów, więc wystarczy, że zjemy coś prostego np. kanapki z pieczywa razowego z jajkiem lub dowolną wędzoną rybą. Po treningu należy dostarczyć organizmowi pełnowartościowy posiłek zawierający węglowodany i białka. Dzięki temu organizm uzupełni niedobory i nie będzie pożytkował protein zawartych w mięśniach. Odpowiednimi potrawami będą: makaron z mięsem i warzywami bądź w wersji bez mięsa ze szpinakiem i serem mozzarella, grillowana pierś z ryżem oraz sałatką ze świeżych warzyw. 3. Trening po południu: Przed treningiem należy zjeść coś lekkiego, co dostarczy nam niezbędnych węglowodanów oraz antyoksydantów. Mogą to być płatki owsiane z owocami/rodzynkami i orzechami lub sałatka owocowa z awokado. Posiłkami po treningu powinny być w głównej mierze koktajle proteinowe ze zmiksowanych owoców z jogurtem czy mlekiem. Koktajle dostarczą duże ilości białka potrzebne do regeneracji organizmu.
×
×
 • Create New...