Jump to content

Co to jest 'legalny doping'?


Rekomendowana wypowiedź

Jak w temacie, może mi to ktoś objaśnić? Ostatnio zainteresował mnie trening powieziowo-regeneracyjny i na jednym portalu znalazłam, że jest za takowy uważany. Na wakacje wybieram się ze znajomym na wyjazd w bałkany, bo on to taki miłośnik sportu jest i ma na to fazę (no i funduje ;) ) tylko szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia o tym treningu, o jodze mam pojęcie, ale tego nie ogarniam, a jak szukam w google to jedyna informacja jaką znajduję to że niby powięź to ćwiczy i że lepiej mięśnie pracują no i że to jest 'legalny doping'. Nie mogę się w tym połapać, może ktoś z forumowiczów mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii i objaśnić to prostym do zrozumienia językiem polskim?

Link to post
Share on other sites

Trening powięzi mięśniowej jest dobrym uzupełnieniem do innych rodzajów treningu gdyż poprawia dynamikę, sprawność, zakres ruchu, przepływ krwi itp. Możemy go wykorzystywać w przerwie od innych aktywności lub np. wykonywać raz w tygodniu jako uzupełnienie. Moim zdaniem ma on sens i jest to fajny sposób na poprawę wymienionych wyżej czynników czy też regeneracji. Kolejną zaletą jest to, że wykonywany regularnie minimalizuje ryzyko kontuzji.

W żaden sposób nie jest to żaden legalny doping. Czegoś takiego nie ma i tyle. To tak samo jakby powiedzieć że bieganie albo skakanie na skakance jest legalnym dopingiem:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...