Skocz do zawartości

Co to jest 'legalny doping'?


Jażyna19

Rekomendowana wypowiedź

Jak w temacie, może mi to ktoś objaśnić? Ostatnio zainteresował mnie trening powieziowo-regeneracyjny i na jednym portalu znalazłam, że jest za takowy uważany. Na wakacje wybieram się ze znajomym na wyjazd w bałkany, bo on to taki miłośnik sportu jest i ma na to fazę (no i funduje ;) ) tylko szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia o tym treningu, o jodze mam pojęcie, ale tego nie ogarniam, a jak szukam w google to jedyna informacja jaką znajduję to że niby powięź to ćwiczy i że lepiej mięśnie pracują no i że to jest 'legalny doping'. Nie mogę się w tym połapać, może ktoś z forumowiczów mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii i objaśnić to prostym do zrozumienia językiem polskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trening powięzi mięśniowej jest dobrym uzupełnieniem do innych rodzajów treningu gdyż poprawia dynamikę, sprawność, zakres ruchu, przepływ krwi itp. Możemy go wykorzystywać w przerwie od innych aktywności lub np. wykonywać raz w tygodniu jako uzupełnienie. Moim zdaniem ma on sens i jest to fajny sposób na poprawę wymienionych wyżej czynników czy też regeneracji. Kolejną zaletą jest to, że wykonywany regularnie minimalizuje ryzyko kontuzji.

W żaden sposób nie jest to żaden legalny doping. Czegoś takiego nie ma i tyle. To tak samo jakby powiedzieć że bieganie albo skakanie na skakance jest legalnym dopingiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...