Jump to content

kondycja fizyczna

kwiatuszek
 Share

Rekomendowana wypowiedź

witam, mam problem z brakiem kondycji, ćwiczę około 2,5 miesiąca. na początku był to marszobieg po około 40 min 3x w tyg do tego 3 x w tyg mel b - trening cardio plus ćwiczenia na brzuch., a obecnie wzięłam się za wyzwanie 30 dniowe mel b ( ćwiczenia 6x w tyg). już przy rozgrzewce jest mi ciężko, często w trakcie ćwiczeń chce mi się wymiotować, jest mi słabo, ledwo oddycham i bardzo kuje mnie w klatce.

ćwiczę z rana, jem śniadanie, biorę superburn 3 tabletki i odczekuje chwilkę, zwykle jem: płatki z mlekiem, albo 2-3 kanapki z wędliną lub jajkiem do tego warzywa.  

ogólnie to ważę lekko ponad 76 kg, 172 cm, niestety źle sypiam i chodzę lekko zestresowana i z tym nic nie zrobię. dziennie jem 5 posiłków, raczej są dość obszerne i nie chodzę głodna, staram się wypijać 2 litry wody.

proszę podpowiedzcie mi jakie badania mogę zrobić aby sprawdzić czy coś się nie dzieję, oczywiście coś oprócz podstawowej morfologii bo tą planuje zrobić po niedzieli. 

Pozdrawiam :) 

Najlepszym treningiem na poprawę kondycji jest trening interwałowy wysokiej intensywności (HIIT), poza spalaniem tłuszczu (w okresie po treningowym) zapewnia też bardzo dobrą poprawę wytrzymałości. Wody pijesz moim zdaniem za mało. 3l jest OK

Co do badań to możesz zrobić spirometrię i sprawdzić przy okazji pojemność płuc.

• 2 weeks later...