Jump to content
Sign in to follow this  
martin33

HIIT TABATA CZY AEROBY

Rekomendowana wypowiedź

Witam

od dłuższego czasu jeżdżę na rowerku stacjonarnym w celu zredukowania zbędnego tłuszczy. Taki trening przeprowadzałem 3 razy w tyg po ok75 min przejeżdżając w tym czasie ok 40km.Dużo czytam na temat treningu HIITi Tabaty. Moje pytanie brzmi czy porzucić np na miesiąc taki trening aerobowy i skupić sie na jednym z pozostałych skoro przynosi taki efekty? Jeśli tak jaki program byłby najlepszy chodzi tu o czas treningu łącznie ze strefami wzmożonego wysiłku i odpoczynku. Ilu w was stosowało taki trening i czy przyniósł wam takie efekty. Biorę tez aktualnie stimerex i target wiec ktory trening bedzie lepszy przy tej suplementacji/

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według badań najlepsze efekty w zmianie składu ciała przynosi łączenie w cyklu tygodniowym treningu siłowego (2-3 razy), aerobowego (1-2 razy) i interwałowego wysokiej intensywności (HIIT) (1-2 razy w tygodniu w dni wolne od treningu siłowego). Jeśli tętno nie masz zbyt wysokie to Tabata jest ciekawą alternatywą dla HIIT i nim organizm się zaadaptuje do tego typu wysiłku sporo kalorii można spalić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko tak na dobrą sprawę zależy od efektu jaki chcesz uzyskać, moim zdaniem sam trening na rowerku stacjonarnym to zdecydowanie za mało aby zobaczyć ten efekt, należy wzmocnić trening oraz przede wszystkim zainwestować w dobrą dietę, ułożyć odpowiedni jadłospis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  
    • 5 Posts
    • 3546 Views
    • 1 Posts
    • 3271 Views

×
×
  • Create New...