Skocz do zawartości

Problem z nabraniem masy


Topek14

Rekomendowana wypowiedź

Jedyna pomoc polega na ułożeniu sobie planu żywieniowego, który przekracza zapotrzebowanie kaloryczne. Czyli jesz więcej niż organizm potrzebuje.

Jeśli aktywnie ćwiczysz, pracujesz, to spalasz jeszcze więcej i to też musisz nadrobić jedzeniem. 

Normalnie możesz sobie pozwolić w takiej sytuacji na to czego inni muszą się wystrzegać.

Ogólnie 90% społeczeństwa ma odwrotny problem do Twojego, bo jedzą dużo za dużo i kończy to się nadwagą, później otyłością. 

Oczywiście zdrowe jedzenie jest ważne niezależnie od tego czy redukujemy czy chcemy robić masę. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś w pierwszym pytaniu. Skoro nie prowadzisz diety to może ci się wydawać że dużo jesz ale finalnie nie wiesz ile potrzebujesz.

Zamiast płacić za podstawową wiedzę dietetykowi zachęcam do poczytania i nabrania wiedzy:

Np. Czym jest makro składniki,zero kaloryczne, nadwyżka kaloryczna i deficyt kaloryczny.

Polecam system żywienia iffym.

Są dostępne kalkulatory które wyliczą ci nadwyżkę kaloryczna i wtedy będziesz widział czego się trzymać.

Jeśli masz jakieś pytania forum służy pomocą 😄

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich podłącze się do tematu ale z trochę innym problem. Mam 34 lata 65 kg 180 cm chce przybrać na wadze. Chodzę na siłownię 3 razy w tyg do tego praca na budowie kalorie powinny być na poziomie ok 2500-2800 gdzie nie mogę wogole tego osiągnąć. Jedzenie puchnie w ustach nie mogę dużo zjeść . Mam niedobór składników więc wspomagam się gainerem i białkiem. Przez miesiąc 1-2kg w górę . Staram się jeść ile mogę aż nie dobrze człowiekowi ale i tak za mało proszę o pomoc i pozdrawiam

P.s. sory za długa wypowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest dosyć proste szukaj bardziej kalorycznych posiłków które nie będą tak objętościowe.

Możesz do posiłków dodawać oliwy lub masła orzechowego wtedy podbijesz kaloryczność a nie zapcha żołądka.

Białko odstaw na rzecz gainera

Możesz okazjonalnie podbić dietę jakimś słodyczem 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...