Skocz do zawartości

Ból bicepsa - podczas treningu (obolały).


akalafatapq

Rekomendowana wypowiedź

Dzień dobry,

Może mieliście podobną sytuację oraz uraz... Najprawdopodobniej podczas uginiania na ławce siędząc wydaję mi się, że doszło do przeciążenia bicepsa.

Od kilku dni czuje, że biceps jest taki obolały, zakresy ruchów pełne , brak zaczerwienienia itd.  Podczas treningu klatki, tricepsa, bicepsa nie jest to ból w jednym miejscu po prostu biceps jes taki obolały i mniejsza siła z tej ręki leci.

Piszę do Was, gdy aktualnie jestem spłukany, wyleczyłem dopiero co sciegna tricepsa(wydane 4tyś na leczenie). 

Aktualnie zrobię sobię kilkudniową przerwe od treningu rąk i zobaczymy, ale może ktoś miał coś w podobie i podbuduje trochę bo się zamartwiam :D.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziękuje za wiadomość.

Tak ból jest migrujący, w okolicach bicepsa - ale nie idzie wyżej do barku i również tego bólu nie odczuwam go cały czas.

Ból dotyczy lewej ręki, z prawą (leczona po iniekcjach, osoczach, fizjo itp) jest wszystko OK. Starałem się zlokalizować ból dotykając itd. ale nie jestem w stanie.

Nie odczuwam bólu również tak jak Pan napisał podczas przywodzenia ręki oraz odwodzenia. 

Zdaje sobie sprawę, że przez internet to za wiele nic się nie zrobi. Dodam, że ból raz na jakiś czas występuje taki migrujący przez okolice bicepsa (ból opisać mogę jedynie, nie rwiący, nie kujący itd. jest to takie uczucie obolałego mięśnia). Podczas treningu znacznie to się powiększa, jest to wrażenie jakby ręka była bardzo osłabiona, obolała oraz spada część siły jest to dość niekomfortowe lecz do przeżycia. 

Dodam taką ciekawostkę, że podczas snu zdarzy się ten ból (może ułożenie ręki na to wpływa) oraz w kurtce (być może lekko uciska).

Generalnie plan mam taki, aby ten tydzień odpuścić trening rąk barków klatki itd. odczekać jeżeli się nie poprawi, to postaram się wykupić kilka zabiegów (fale uderz. laser itp.). Wiem, że kolejność powinna być - konsultacja - fizjo lecz w Łodzi konsultacja u dobrego specjalisty to koszt -400pln.

PS.

Staram się rozciągać, kontuzja prawej ręki mnie nauczyła, żeby większą uwagę przylożyć na rozciąganiu i wchodzeniu na ciężary etapowo, powoli.

Wydaję mi się, że przez to ćwiczenie takie dolegliwości występują, z powodu:

1. być może lekko przeciążyłem/rozciągnąłem mięsień bicepsa

2. było to moje pierwsze tego typu ćwiczenie 

3. czułem lekki dyskomfort podczas wykonywania tego ćwiczenia tzn. coś mi nie pasowało...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Dziś poświęciłem godzinę na znalezieniu bólu, po wszelakich ruchach i szukania powodu ból powiązany jest z barkiem... teraz to czuję...

Generalnie z lewy bark często mi przeskakiwał nie miałem nigdy z nim jakiś większych problemów.

Na pewno dam znać co z tego wyniknie, może komuś się przyda moja historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pozwolić zregenerować się danej partii. Napewno zadbaj o nie przeciążanie tych miejsc. Jeśli ból ustąpi polecam metodą prób i błędów skupić się na mobilizacji barków i rąk a dopiero później wejść w rozgrzewkę i ćwiczenia właściwe. 

Rozważyłbym również chwilowo zmniejszenie ciężaru albo najlepiej dopuszczenie trenowania bicepsu i barku. Ponieważ te partie angażują się również w innych ćwiczeniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...