Skocz do zawartości

Nadciśnienie-jakie suplementy na porost mięśni


Rekomendowana wypowiedź

Cześć

Mam 39 lat, ważę 95kg, od miesiąca ćwiczę bicepsy, robię pompki ale nie widać efektów. Czuję, że siła w rękach jest większa ale chciałbym też wizualnie zobaczyć nad czym pracuje. Chciałbym zacząć brać suplementy, które pomogą zbudować masę mięśniową ale mam nadciśnienie. Codziennie i do końca życia biorę i będę brał tabletki. Wiem, że wszystko co zawiera kofeinę odpada i nie tracę powoli motywację, że na sucho dam radę coś zbudować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz nadciśnienie, to najpierw zapytaj kardiologa czy w ogóle możesz ćwiczyć siłowo. Mam na myśli nadciśnienie powyżej 150-160/90.

Od tego bym zaczął, tym bardziej, że w naszym wieku będą się już pojawiały konsekwencje i pewnie słyszałeś o wylewie lub ataku serca kulturystów 40-50 lat. 

Oczywiście sport wpływa pozytywnie na samo ciśnienie, ale w tym przypadku aerobowy.

Nie zaleca się natomiast treningów siłowych o dużej intensywności, ze statyczną pracą mięśni i powodujących chwilowy bezdech.

Sprawdź to dla swojego świętego spokoju.

PS. rozumiem, że masz ze 190 cm wzrostu przy takiej wadze i dodatkowo o nadwadze nie ma mowy? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz brutalnie zweryfikować swoje podejście to procesu treningu.

Miesiąc to stanowczo za krótko na jakieś przełomowe zmiliany w sylwetce idąc drogą naturalna. Budowa mięśni jest złożonym procesem i wymaga czasu.

Jeśli masz dużo tłuszczu w rękach to może być trudno zauważyć zmiany jakie zachodzą ( polecam robić sobie cyklicznie pomiary ciała miarą krawiecką) 

Więc w grę wchodza dwie rzeczy albo chcesz schodzić z masy albo ja budować. Oczywiście w przypadku osoby poczatkujacej przez pewien okres będą zachodzić oba te procesy .

Nie traci motywacji ale szukaj zainteresowania w tym procesie. 

Jeśli widzisz że stajesz się silniejszy to znaczy że mniesnie tez rosną ale mogą być przykryte tłuszczem lub na tyle jeszcze małe przyrosty że gołym okiem nie widać .

Od brania suplementów nie urosniesz i brutalność polega na tym że świat fitensu wmawia że suplementy zmieniania nas w masywne bestie ale to tylko chwyt reklamowy.

Prawda jest taka że suple pomagają ale nie powodują efektów wow

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...