Skocz do zawartości

stojaki pod sztangę do przysiadów


Rekomendowana wypowiedź

Witajcie, czy możecie polecić  jakieś stojaki pod sztangę do robienia przysiadów. Obecnie sztangę zabieram z poręczy do dipów ale w momencie gdy obciążenia jest coraz więcej staje się to niezbyt bezpieczne i jest nie wygodne.  Przy wzroście 190 cm wchodzenie pod sztangę która jest na wysokości 120 cm jest niezłym wyzwaniem. Wiem że brama była by najlepszą opcją ale nie mam możliwości montażu żadnych urządzeń do ściany. Przewidywany koszt na zakup sprzętu do  600 zł (oczywiście rozważę opcje trochę droższe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało pytań zadałem 😄

1. W domu będziesz trzymać ten stojak czy może inne miejsce? 

2. Wiem ze jesteś wysoki więc maksymalny zasięg też jest istotny

3. Czy w grę wchodzić będą ciężary większe niż 100 kg 

 

Coś odrazu podrzucę zanim odpowiesz 😂

▪️Pierwsza opcja

Dla mnie liczy się solidność i wielofunkcyjnych więc faworytem byłby taki stojak ktory można użyć jako stojak do wyciskania na klatkę (o ile do westujesz ławkę ale to najlepiej też solidną regulowana i z szerokim obicem)

Na plus to nośność do 300 kg i dużą możliwość rozstswu , zabezpieczający 

Na minus u Ciebie to że wysokość wideł tylko 1,30m więc nie wiem czy nie za mało na przysiady. 

Cana 450 zł 

IMG_20230708_094413.thumb.jpg.9f2841b475865df38810b201083af04e.jpg

 

https://hop-sport.pl/stojaki-pod-sztange/stojaki-pod-sztange-hs-1007l-regulowane.html?utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info&utm_term=Cj0KCQjwkqSlBhDaARIsAFJANkg3RBVGDdxBjGbcwZW8HAI-OvzeAWCbwFOhDqQfMMCjUrzxdOz-H4EaAghMEALw_wcB

▪️Druga opcja to tak bardzo budżetową 

Wzmocnione stojaki z miejscem na dodatkowe obciążenie więc będzie można sobie dociążyć stojak no i przy okazji talerze nje bedą się walać

IMG_20230708_094927.thumb.jpg.270dab89d15d69c44cc562935f698a4e.jpg

https://www.k-sport.com.pl/product-pol-37-Stojaki-wzmocnione-treningowe-do-cwiczen-pod-lawke-sztange-gryf-KSH015.html?gad=1&gclid=Cj0KCQjwkqSlBhDaARIsAFJANkg9BjBeMNIzYSOTHiHupuBR1V3GKRBakzaMCoLuLeW2D4exqSMt0fIaAknvEALw_wcB

▪️Trzecia opcja jest też stojak z K sport

IMG_20230708_095404.thumb.jpg.be2aaf277239d23b32ffad97f89daaaf.jpg https://www.k-sport.com.pl/product-pol-330-Stojaki-treningowe-pod-sztange-lawke-do-cwiczen-z-asekuracja-KSSL070-2.html?gad=1&gclid=Cj0KCQjwkqSlBhDaARIsAFJANkgAPO0ThLG75BpRPqw54N4TtmbSYT5Pj1bsZ4Y4F995xzuUSN4CYPEaApbzEALw_wcB

Minusami dla obu z M-Sport jest ogólną stabilność ale jeśli się je dociazy to powinny dać radę natomiast nie będzie to taka pewność o stabilności jak położysz na tym 120 kg  ale ogólnie powinny dać radę przy odciążeniu do 100 kg. Po niej raczej też ale już czuć ten brak pewności. 

Jedyne co powinieneś sprawdzić w każdej ofercie to zasięg widełek bo to chyba będzie dla Ciebie kluczowe bo dla mnie to każde są za duże 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka opcja że w sezonie letnim trenuje na ogrodzie (domek letniskowy) a jak już jest za gorąco to wystawiam sprzęt na zewnątrz natomiast zimową porą sprzęt przenosze do sypialni. Dla tego zależy mi na mobilności i przestrzeni.

Obecnie na przysiady zakładam 70 kg i liczę że postępy pójdą dość szybko więc wytrzymałość takich stojaków musiała by być trochę większa niż 100 kg

Stojak nie musi być wielofunkcyjny ma służyć tylko do wcześniej wspomnianych przysiadów.

Oglądałem stojaki z k sportu ale 130 cm to nadal za nisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem stojaki wielopoziomowe MH-S204 - Marbo Sport za 600 zł wysokość maxymalna do odłożenia sztangi to 163 cm max obciążenie 200 kg. Co sądzisz o takim rozwiązaniu ? Wydaje się dosyć stabilne i bezpieczne rozwiązanie.



1516255585_stojakimarbosport.jpg.2a187a0485143643f01451eeaeba9867.jpg
https://www.marbo-sport.pl/product-pol-27765-Stojaki-wielopoziomowe-MH-S204-Marbo-Sport.html
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo spoko ale jak wspominales chcesz chować to do sypialni na zimę więc nie brałem takich modeli pod uwagę 😄 ale sam stojak taki przyzwoity i na pewno stabilniekszy niż wszystkie inne pojedyncze. Używałem podbny na przysiady tylko z firymy hes i był bardzo konkretny z tym że ten od hes miał naprawdę grubą konstrukcję i właśnie takie dodatkowe belki zabezpieczające w razie upadku że sztangą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U podstawy zajmuje metr na metr więc nie jest aż taki duży jak by to się wydawało, na zdjęciu wygląda na dość duży. Zależy mi na bezpieczeństwie bo gdy w grę wchodzą coraz większe ciężary to trzeba zagwarantować sobie sprzęt który nie będzie narażał nas na utrate zdrowia. Ktoś z was używał używa sprzęt firmy Marbo Sport ? Jak to wygląda u nich z jakością wykonania? Czy profile 40x40 mm są wystarczające bo nie mam zielonego pojęcia na temat grubości stali i wytrzymałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wracam do tematu by powiedzieć że ostatecznie wpadły na warsztat :D Stojaki pod sztangę MS-S108 2.0 i ławka treningowa MS-L102 2.0 firmy Marbo Sport. Solidna konstrukcja, szerokie zakresy regulacji, praktyczne dodatki (jak drążki do dipów) i stabilność sprawiają, że jestem z nich bardzo zadowolony. Seria Semi-Pro 2.0 to udoskonalona wersja bestsellerów, prezentująca się profesjonalnie. Polecam wszystkim, którzy cenią sobie jakość i funkcjonalność w sprzęcie treningowym.

SportowyTypżycia dzięki za sugestie, kierując się twoimi pierwszymi propozycjami ostatecznie wybrałem bardzo praktyczne stojaki które przydają się w wielu cwiczeniach

Wielopoziomowe stojaki pod sztangę z asekuracją MS-S108 2.0 - Marbo Sport
Dwustronnie regulowana ławka treningowa MS-L102 2.0 - Marbo Sport

 

20231225_103904.thumb.jpg.4c009767fdea88756548eb01b511f842.jpg

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...