Skocz do zawartości

sprzęt do domu bez obciążania kolan ale na jak największą grupę mięśni


Adka

Rekomendowana wypowiedź

Hej, ortopeda stwierdził u mnie początek choroby zwyrodnienia chrząstki w kolanie. Lubiłam bieganie, ale powinnam je już na zawsze zmienić na coś co nie obciąża kolan. Poza tym nie ćwiczyłam od lat, pracuję w domu przy kompie. Chciałabym mieć trenażer/rowerek/orbitrek/cokolwiek do ćwiczenia możliwie największej grupy mięśni podczas słuchania wykładów/webinarów/podcastów. Mam kilka razy w tygodniu czas, kiedy chcę tylko czegoś wysłuchać i mogę spokojnie machać w tym czasie kończynami ;). Kasa - nie jest istotna (np. do 5.000? Ważę 65 kg, wzrost 169 cm. Najsłabsze mięśnie to zawsze był brzuch, ale fajnie byłoby coś na całe ciało, coś jak rower, na którym siedzę i macham rękami i nogami jednocześnie (ćwiczę mięśnie rąk, nóg, brzuch), ale takiego chyba nie ma ;) Kolana mogą pracować (lekarz wręcz kazał dużo jeździć na rowerze), ale fajnie byłoby zaangażować więcej mięśni. Szukałam w necie, znalazłam na razie tylko trenażer, w "czysty" rower nie chcę iść, bo chciałabym ćwiczyć, tyle mięśni ile da się "upchać" (to będą jedyne ćwiczenia na razie ze względu na brak czasu).

Coś doradzicie? (tak, żebym sobie krzywdy nie zrobiła w kolana, albo nadwyrężony kręgosłup, ale dla zdrowotności najwyższy czas, żebym zaczęła ćwiczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Orbitrek.

Poniżej co znalazłem dodatkowo na necie, żeby się upewnić.

Cytat

 

W bardzo niewielkim stopniu obciąża stawy.

Jeśli możesz chodzić - możesz ćwiczyć na orbitreku.

Dlatego często jest polecany przez fizjoterapeutów do rehabilitacji.

Orbitrek jest najłagodniejszym dla stawów, dostępnym na rynku, sprzętem cardio.

Jest to osiągane dzięki:

  • wymaganym niewielkim zgięciom w stawach kolanowych,
  • częściowemu przeniesieniu obciążenia na ręce,
  • braku wstrząsów podczas ruchu (jak np. przy bieganiu).
  • utrzymywaniu cały czas bardzo naturalnej stojącej pozycji.

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę co do orbitreku. W szczególności ostatnia zaleta z wymienionych w cytacie. Orbitrek utrzymuje naturalną postawę ciała. 

Jeśli twoja praca polega na siedzeniu w większości czasu to tak jak opisujesz brzuch i plecy mogą być w opłakanym stanie przez co mogą generować się równe problemy z układem motorycznym. 

W moim przypadku trochę podobnie tak to wyglądało przez co teraz borykamy się z bólem kolan i stawów skokowych. 

Jeśli chcesz się skupić na samej maszynie to też polecam orbitrek.

Chyba że poczujesz niedosyt to polecam ćwiczenia wzmacniające ciało (ćwiczenia typu: dead bug; hallow body; różne warianty planków) na początku z trenerem aby robić je poprawnie.

Takie ćwiczenia które wymagają jedynie zaangażowania własnego ciała poprzez zmiane pozycji kończyn, używając jedynie własnej siły 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suuuuper, bardzo Wam dziękuję. Pooglądałam już trochę w necie te ćwiczenia, dzięki za podpowiedzi, wystartuję dzisiaj w jakiejś mega bezpiecznej wersji (tak, żeby tylko poruszyć mięśnie), no i porozglądam się za orbitrekiem. Na razie mam krucho z czasem, ale kiedyś to się zmieni ;) i wtedy postawię na większą profeskę :)  (muszę odkryć coś nowego dla siebie po tym bieganiu 😢Serdeczne dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...