Skocz do zawartości

Moja droga do udanego treningu


szpaleta

Rekomendowana wypowiedź

photo_2023-04-11_15-08-31.thumb.jpg.9ec1b859b179ba2fa6ace8c493609b05.jpg

Chciałbym podzielić się z Wami moją drogą do bycia silniejszym. Od samego początku zdawałem sobie sprawę, że nie będzie to łatwa droga, dlatego postanowiłem, żeby było przyjemnie. Sposobem na udany trening okazało się wyznaczanie realnych celów na najbliższy czas. Na początku wykonywałem ćwiczenia bez sprzętu, ale szybko pojawił się pierwszy cel - zakup hantli 2x15kg, dzięki którym miałem możliwość ćwiczenia bicepsów i klatki. Jednak treningi stały się zbyt monotonne i czułem, że muszę coś zmienić.

Rozwój powinien dawać satysfakcję i poczucie spełniania marzeń.  Aby rozwijać swoje umiejętności zainwestowałem w ławkę i obciążenie, pamiętam że zaczynałem wyciskać w wersjach roboczych 28 kg (aktualnie 45 kg) Kolejnym krokiem i zarazem celem było posiadanie planu treningowego który zakładał 3 dni treningowe w tygodniu, czas  trwania wynosił około 40 minut. 
 

Cytat


Nauka kolejnych ćwiczeń, pierwsze notatki i statystyka pojawiły się w tym momencie. Godziny spędzane przed komputerem do chwili obecnej skutkują coraz to lepszymi sposobami i zrozumieniem drogi do celu. Jest to ważny element aby zbudować odpowiednią motywację i podstawy do kształtowania zaangażowania i wytrwałości.   
 

Kolejnym skutecznym sposobem na rozwój jest świadomość, że postęp nie polega tylko na zwiększaniu obciążenia, ale również na nauce. Pogłębiając wiedzę skupiłem się na prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń. Technika od samego początku jest dla mnie ważna ponieważ, uważam że jeśli robi się coś dla siebie to należy robić to dobrze :D Dyscyplina, konsekwencja i determinacja  przyczynia się do osiągnięcia celów oraz do ciągłego postępu w naszym rozwoju. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu się do ustalonych planów treningowych oraz utrzymywaniu właściwej dyscypliny, jesteśmy w stanie przezwyciężyć trudności i wyzwania, które pojawiają się na naszej drodze.
 

Systematyczność pozwala na utrzymywanie odpowiedniego rytmu treningowego, który jest ważny dla naszego organizmu. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie, poprawiają kondycję, poprawiają nasze samopoczucie i wpływają na naszą jakość życia. Brak systematyczności może skłonić nas do opuszczania treningów, a to z kolei prowadzi do zaniku motywacji i spadku zaangażowania w treningi. Dlatego warto ustalić sobie regularny plan treningowy i trzymać się go. Nawet jeśli mamy gorszy dzień i brakuje nam motywacji, powinniśmy pamiętać, że każdy trening przynosi korzyści dla naszego organizmu i pomaga nam w dążeniu do celu.

 

Chciałbym zwrócić uwagę na fakt iż są to moje przemyślenia związane z treningami siłowymi i nie są to ogólne zasady, które obowiązują wszystkich. Jednakże uważam, że systematyczność i konsekwencja są kluczowe w procesie osiągania celów związanych z treningami. Ciężko osiągnąć sukces, jeśli nie ma się stałych nawyków i nie trzyma się określonego planu treningowego. Ważne jest również, aby pamiętać o swoich celach i motywacjach, ponieważ to one pomagają przetrwać trudne chwile i utrzymać regularność w treningach. Dopiero rozpoczynam swoją przygodę, rok na siłowni ukształtował we mnie  podstawowe wartości które są istotne dla mojego rozwoju. To oznacza, że jestem otwarty na naukę, uważnie analizuje swoje postępy i jestem gotowy do kolejnych wyzwań. Wiedza, którą zdobyłem, to podstawa mojego rozwoju, a ciekawość i chęć uczenia się pozwala mi poszerzać swoje umiejętności.

 

Nie ma wątpliwości, że droga do osiągnięcia swojego celu nie jest łatwa. Wymaga ona wytrwałości, poświęcenia i ciężkiej pracy. Jednakże, im bardziej będziesz uczył się i pracował nad sobą, tym łatwiej będzie Ci pokonywać przeszkody i osiągać swoje cele. Będąc na początku swojej drogi, warto stawiać sobie małe cele, które pozwolą Ci sukcesywnie rozwijać swoje umiejętności i motywować do dalszej pracy. W ten sposób stopniowo zdobywasz doświadczenie, które pozwala na kontynuowanie dalszych działań i osiągnięcie długoterminowych celów.

 

Sukces nie przychodzi od razu i nie jest łatwy do osiągnięcia. Jednakże, kiedy robisz postępy i zaczynasz zauważać pozytywne zmiany w swoim życiu, stajesz się coraz bardziej zmotywowany i gotowy na dalszą pracę. Każdy dzień jest kolejnym krokiem w Twojej drodze do celu, więc ciesz się każdym postępem i nie poddawaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...