Jump to content

Nowe badania naukowe vs sprawdzone metody


szpaleta

Rekomendowana wypowiedź

Istnieje wiele sprawdzonych metod treningowych, które zostały potwierdzone przez wiele badań naukowych, więc nie należy automatycznie odrzucać tych metod na podstawie nowych badań. 

 

badania-genetyczne-cmd.thumb.jpg.2b130145591d9930507176c05877e129.jpg

 

Nowe badania mogą dostarczać dodatkowych informacji i ulepszeń do już istniejących metod, ale to nie oznacza, że poprzednie badania są nieważne. Wiele metod treningowych zostało potwierdzonych przez wiele badań, a ich skuteczność została potwierdzona na przestrzeni lat. Dlatego ważne jest, aby korzystać z najnowszych badań naukowych jako wskazówki do dalszej optymalizacji naszych treningów.

 

Badania naukowe są stale prowadzone i aktualizowane, ponieważ naukowcy starają się uzyskać jak najbardziej dokładne i aktualne informacje na temat skuteczności i wydajności różnych treningów. To oznacza, że nowe badania mogą dostarczyć dodatkowych informacji lub ulepszyć poprzednie badania, ale niekoniecznie oznacza to, że poprzednie badania były błędne lub nieadekwatne.

 

Cytat

Warto pamiętać, że każdy organizm jest inny i może reagować na treningi w inny sposób, więc najlepiej wybierać treningi, które są dopasowane do Twoich celów i umiejętności.

 

Przykładem badań dotyczących treningów siłowych jest badanie przeprowadzone w latach 70-tych XX wieku przez Kennetha Cooper'a, który wykazał, że trening siłowy może zwiększyć wytrzymałość i zmniejszyć ryzyko chorób serca u mężczyzn w wieku 20-30 lat. Badanie to przyczyniło się do wzrostu popularności treningu siłowego wśród sportowców i entuzjastów fitness.

 

Nowe badania nad treningami siłowymi koncentrują się na badaniach wpływu różnych metod treningowych na rozwój siły mięśniowej, masy mięśniowej i wytrzymałości. Przykładowo, badanie opublikowane w "Journal of Strength and Conditioning Research" wykazało, że użycie ciężarów wolnych w treningu siłowym prowadzi do większego przyrostu siły mięśniowej niż użycie maszyn treningowych.

handsome-young-muscular-man-doing-bench-press-and-FV9YU56.thumb.jpg.c49647a8f14ae839c46531e4715a442d.jpg

Kolejne badania skupiają się na optymalnej liczbie powtórzeń i serii w treningu siłowym. Wcześniejsze badania sugerowały, że 8-12 powtórzeń na serię są optymalne dla zwiększenia masy mięśniowej, podczas gdy 1-6 powtórzeń na serię są bardziej efektywne w zwiększaniu siły mięśniowej. Jednakże, nowsze badania sugerują, że istnieje pewne zachwianie w tych rekomendacjach, ponieważ wiele czynników, takich jak indywidualne potrzeby i cele, wpływają na optymalną liczbę powtórzeń i serii w treningu siłowym.

 

Inne badania koncentrują się na wpływie różnych rodzajów treningu siłowego, takich jak trening o wysokiej intensywności, trening o dużej objętości i trening interwałowy, na rozwój siły mięśniowej i masy mięśniowej. Te badania mogą dostarczyć cennych informacji na temat optymalnej metody treningowej dla konkretnych celów i umiejętności.

 

Każdy organizm jest inny i reaguje na treningi w inny sposób, a więc należy stosować metodę treningową, która najlepiej pasuje do Twoich celów i umiejętności. Istnieje wiele sprawnych i skutecznych metod treningowych, które zostały potwierdzone przez badania naukowe i stosowane są przez sportowców i entuzjastów fitness na całym świecie. Przykłady takich metod to trening siłowy, trening interwałowy wysokiej intensywności (HIIT), trening plyometryczny, trening funkcjonalny i wiele innych.

 

Ważne jest, aby automatycznie nie odrzucać sprawdzonych metod treningowych tylko dlatego, że pojawiają się nowe badania. Zamiast tego, należy patrzeć na nowe badania jako na dodatkowe źródło informacji i uaktualnień, które mogą pomóc w ulepszaniu i dopasowaniu treningu do własnych potrzeb i celów. W ten sposób można kontynuować stosowanie sprawdzonych metod, ale jednocześnie dostosować je do swojego indywidualnego stylu i potrzeb treningowych.


 

Link to comment
Share on other sites

Tutaj podsumowanie tych wieloletnich badań jest w tym zdaniu: 

Cytat

Każdy organizm jest inny i reaguje na treningi w inny sposób, a więc należy stosować metodę treningową, która najlepiej pasuje do Twoich celów i umiejętności

Czasami na siłce powtarzamy, że kiedyś ludzie nie mieli dostępnych suplementów ani nowoczesnych siłowni, ale na mordowni w piwnicy dawali z siebie wszystko i efekty były widoczne gołym okiem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...