Skocz do zawartości

Nieudana faza rzeźby - pomocy!


prezes_tvn

Rekomendowana wypowiedź

Hej,

Piszę tu, bo nie mam już pomysłu co mogę zrobić więcej, aby osiągnąć zamierzony efekt, czyli spalić choć część z moich 19% tłuszczu.

Ok czyli o co tu chodzi?

Przez kilka miesięcy robiłem masę, przytyłem 4kg, do 74kg. Nawet ładnie bo ok 3kg w mięśniach. Warto dodać że od niepamiętnych czasow mam 19% tłuszczu, w tym sporo tłuszczu trzewnego (skala 5 na tanicie).

Przyszedł nas na rzeźbę - odpaliłem fitatu, wrzuciłem 2100kcal w nietreningowe i 2400kcal w dni treningowe. Masa leciała prawidłowo, ok 0.5kg na tydzień.
Makro - 170g białka, 70g tłuszczu, 270g węgli. Mało tłuszczu, białko min. 2g na kg, a reszta węgle.

Jeszcze kilka słów o treningu, bo to bardzo istotne. Siłowy, intensywny, 3x w tygodniu. Przed treningiem rozgrzewka i rozciąganie 10min, po treningu tabata 2x 4min.

Przyszedł czas na pomiar po ponad miesiącu. Masa spadła mi wyłącznie z mięśni - o 3kg. Tłuszcz ciągle na poziomie 19%. Dlaczego? :(

Jak spalić tłuszcz oszczędzając moje pozostałe mięśnie?

Z góry dziękuję za pomoc i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odżywianie wygląda tutaj bardzo w porządku, kwestia jeszcze jak z jakością tych produktów. Jeśli masz tam węgle złożone a nie sam cukier i białko jest pełnowartościowe to powinno wszystko być ok. Moim zdaniem ewentualne problemy leżą po stronie treningowej, skoro waga spada głównie z masy mięśniowej. 

Przede wszystkim dobrze że treningi są intensywne, ale na redukcji zadbałbym mimo wszystko o to, by uzywać dość dużych ciężarów i przynajmniej w głównych ćwiczeniach wykonywać ciężkie serie na 6-8 powtórzeń. To jest bardzo ważne jeśli chcemy zachować masę mięśniową i myślę że tutaj mogłeś nie dopilnować tego elementu. Ciężar jest potrzebny jako bodziec nie tylko do budowania, ale też zachowania mięśni. 

Drugą kwestią pozostaje jeszcze tabata, możesz na jakiś czas z niej zrezygnować kosztem niskointensywnego cardio, które w przypadku niektórych sprawdza się lepiej niż trening interwałowy. 

Dodatkowych czynników też może być sporo jak np. słaby sen, nadmiar stresu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trzeba się porządnie odkwasić.... gdy organizm widzi zakwaszenie nie będzie chciał puścić tłuszczu, a na zapotrzebowanie energetyczne spali właśnie mięśnie.

Nasz organizm magazynuje tłuszcz jako zapas w momencie gdy jest słabo odżywiony, w momencie jak organizm jest mocno zakwaszony co przy treningach jest oczywiste, organizm nie będzie chciał spalić tłuszczu zwłaszcza wewnętrznego, gdyż potrzebuje go w celu ochrony narządów wewnętrznych przed działaniem "kwasów". Tak samo tłuszcz jest traktowany jako  magazyn dla toksyn, które pochłaniamy w zatrważających ilościach. Dlatego oprócz zbilansowanej diety bardzo ważne jest odkwaszenie organizmu i odtrucie z toksyn, czyli oczyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...