Jump to content

Dalsze spalanie tłuszczu po redukcji, bez dalszego tracenia wagi

sebabros
 Share

Rekomendowana wypowiedź

Dzień dobry.
Chyba utknąłem.
Używając fitatu schudłem 4,5kg w 2 miesiące. Dokładnie w takim czasie, jak wyliczyła mi aplikacja. Genialne.

Zmierzając do celu, w międzyczasie na youtube nabywałem wiedzę i głównie słyszałem o podejściu: redukcja albo masa.
Ważę 90kg. Nie chcę już redukować, ale chcę nabyć mięśni, bez zdobywania kilogramów. W tym samym czasie, chciałbym dalej spalać tłuszcz.

ćwiczę w domu, oporowo z gumami.

Jak powinienem wyliczyć zapotrzebowanie makroskładników, aby nie chudnąć/nie tyć, a rekomponować sylwetkę?

Witaj do wyliczenia zapotrzebowania Użyj dostępnych kalkulatorów w internecie. 

Jeśli chodzi o budowanie masy mięśniowej to niestety musisz uwzględnić nadwyżkę kaloryczną  ponieważ bez "paliwa" Nie zbudujesz mięśni. 

Polecam przyjąć założenie białka 2,5g/1kg masy ciała dziennie. 

Do tego aby ograniczyć nadmierne tycie polecam utrzymywać dodatni bilans kaloryczny na poziomie 200 - 300 kcal powyżej zera kalorycznego. 

A tłuszcze stosunkowo nisko 20-30% 

Resztę uzupełnić węglowodanami

dodatkowym bodźcem do rozwoju masy jest jak najdłuższa progresja w treningu więc być może same gumy to zbyt mało i należy zastanowić się nad konkretnym planem treningowym który uwzględni progresji jaki i priorytety sylwetkowe lub siłowe