Skocz do zawartości

Stepper a łydki


Alex578

Rekomendowana wypowiedź

Witam. Kupiłam sobie stepper, marząc o szczupłych nogach i fajnych pośladkach. Zastanawiam się jednak, jak na nim ćwiczyć, żeby nie rozbudować i tak już dużych łydek. Już sama nie wiem, czy mam ćwiczyć dociskając bardziej przód stopy, czy tył, mimo że przeczytałam chyba cały Internet o tym... A może to nie ma znaczenia, jeśli tylko będę się dobrze rozciągać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kluczowe w twojej sytuacji jest zrozumienie pojęcia wyglądu. To co nazywasz dużą łydka nie musi nią wcale być. U większości osób które ćwiczą sporadycznie ilość masy mięśniowej jest mała a większą tkanka tłuszczowa co wypełnia przestrzeń między skórą a mięśniami czy w tym przypadku łydkę dużo większą. 

Plus tej sytuacji jest taki że zrzucając nadmiar tkanki tłuszczowej cały obwód się zmniejsza i wtedy może się okazać jak nprawdę wygląda twoja noga. Oczywiście ciężko zweryfikować pisząc te opowiedz co tak naprawdę jest ci potrzebnepotrzebne.

Stepper możesz używać jako narzędzie do spalenia większej ilości kalorii potrzebnej do zbicia wagi (zwiększenia deficytu kalorycznego) 

Jeśli nie chcesz namiętnie obciążać ludek używając stepera to opierając nogę na całej stopie wtedy łydka będzie w naturalnej pozycji. Stając na palcach łydka byłaby w izometrycznym spieciu (przykład dla porównania noga w butach na wysokim obcasie). 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kobiety często boją się wizyt na siłowni, przekonane, że jeżeli zaczną dźwigać ciężary, nabiorą męskich cech. 

Jest to powszechny mit, niemający nic wspólnego z prawdą.

Kobiecy profil hormonalny nie pozwoli płci pięknej samymi ćwiczeniami i zdrową dietą nabrać dużej muskulatury. 

Musiałyby do tego wspomagać się sterydami, a wtedy traci się kobiecość.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...