Skocz do zawartości

Pomoc przy suplementacji


Fitgirl90

Rekomendowana wypowiedź

Witam, jestem tutaj nowa i chciałabym aby ktoś mi doradzil z suplementacja. Moim celem jest zjechanie z wagi jakieś 5kg i zbudowanie mięśni szczególnie nóg i pośladków lecz nie przesadnie z udami hehe, faceci będą wiedzieli o co chodzi :) wiem, że podstawą jest dieta, trening, konsekwencja i systematyczność lecz chciałabym włączyć suplementacje. L-karnityna, białko, kreatyna i przedtreningowka?? Nie wiem czy to dobre połączenie. Trenuje miesiąc, mam 17 lat, 167 wzrostu i 67kg wagi  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając dopiero jeden miesiąc stażu nie ma sensu inwestować bardzo dużych środków w suplementację, gdyż na tym etapie podstawa okaże się w zupełności wystarczająca. Ćwiczysz miesiąc wiec powinnaś mieć na starcie mnóstwo motywacji dlatego przed treningówka z pewnością nie jest Ci potrzebna, kreatyna także jest w Twojej sytuacji zbędna. L-karnityna wbrew temu co reklamują producenci nie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej. Jeśli szukasz czegoś co pomoże Ci zredukować nieco tkanki tłuszczowej to przejrzyj sobie Ranking spalaczy w tym dziale, tam znajdziesz ciekawe środki które możesz wdrożyć jak np. ketony malinowe czy fukoksantyna. Takie związki działają lipotropowo, nie wykazują żadnych negatywnych skutków, a w przeciwieństwie do l-karnityny mają potwierdzoną skuteczność.

Z odżywek białkowych możesz pomyśleć nad dobrej jakości izolatem np. Amix IsoPrime CFM, bardzo dobrej jakości białko. Natomiast z opcji bardziej ekonomicznych np. Whey Protein Complex z Olimpu czy WPC od PF Nutrition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, ja również jestem nowa i dopiero zaczynam przygodę z odchudzaniem. Jestem dwa lata po drugiej ciąży, niestety przybyło tu i tam i jakoś nie mogłam się zebrać (brak czasu i motywacji). Teraz zakupiłam bieżnię, więc nie będzie wymówek.

Obecnie ważę 64 kg przy 162 cm także jest co gubić. Póki co żadnych chorób. Chciałabym wdrożyć jakąś sulpementacje, żeby juź na początku dostać kopa do działania

Liczę na pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, makannana napisał:

witam, ja również jestem nowa i dopiero zaczynam przygodę z odchudzaniem. Jestem dwa lata po drugiej ciąży, niestety przybyło tu i tam i jakoś nie mogłam się zebrać (brak czasu i motywacji). Teraz zakupiłam bieżnię, więc nie będzie wymówek.

Obecnie ważę 64 kg przy 162 cm także jest co gubić. Póki co żadnych chorób. Chciałabym wdrożyć jakąś sulpementacje, żeby juź na początku dostać kopa do działania

Liczę na pomoc 

Załóż swój temat, a najlepiej sprawdź Ranking spalaczy 

następnie jak już wybierzesz dla siebie spalacz/spalacze to sprawdź jak je dawkować lub pytaj w poniższym temacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...