Skocz do zawartości

Pytanie początkującego.


Darko

Rekomendowana wypowiedź

Witam wszystkich mam nadzieję że to dobry dział, proszę mi wybaczyć ale jestem zielony w sprawach suplementów i odżywek. W połowie czerwca trafiłem na wasze Forum. Po przeczytaniu waszych rad zakupiłem Fenix Ground Zero oraz Alphabum. Stosuję ten zestaw ponad miesiąc, waga z 110 kg zeszła na 103 kg, przy 180 cm wzrostu (wiek 33  lata). Mam dietę, ćwiczę w domowej siłowni plus rower z żoną. Moim celem jest nabranie siły i masy mięśniowej, po prostu chcę zwiększyć swoją wydolność i siłę. Moje poprzednia próba zrzucenia wagi skończyła się nieudanie, podnosiłem 20kg na siłowni pózniej coraz mniej coraz mniej bo brakowało siły.Moje pytanie do jakiej wagi mam zejść by wprowadzać jakieś dodatki i jakie (nie wiem co napisać kreatynę, białko jestem zielony w tych sprawach nigdy nie brałem i nie trenowałem).Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego czy w Twoim pożywieniu brakuje źródła energii np. tłuszczy (węglowodanów lepiej unikać na redukcji, czyli podczas odchudzania), lub jest za mało budulca dla regeneracji (białka), to można to określić dopiero gdybyś wkleił przykładowy dzienny jadłospis i podał swoje parametry fizyczne.

Kreatyna nie przeszkadza w odchudzaniu i jest to skuteczny suplement podnoszący poziom siły. Wydolności nie poprawia, w tym kierunku działają niektóre aminokwasy jak L-Cytrulina czy Beta-Alanina lub inne suplementy typu Cordyceps Sinensis czy ginsenozydy zawarte w żeń-szeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Best Body napisał:

Odnośnie tego czy w Twoim pożywieniu brakuje źródła energii np. tłuszczy (węglowodanów lepiej unikać na redukcji, czyli podczas odchudzania), lub jest za mało budulca dla regeneracji (białka), to można to określić dopiero gdybyś wkleił przykładowy dzienny jadłospis i podał swoje parametry fizyczne.

Kreatyna nie przeszkadza w odchudzaniu i jest to skuteczny suplement podnoszący poziom siły. Wydolności nie poprawia, w tym kierunku działają niektóre aminokwasy jak L-Cytrulina czy Beta-Alanina lub inne suplementy typu Cordyceps Sinensis czy ginsenozydy zawarte w żeń-szeniu.

Dziękuję za odpowiedz, ok to lecimy może wczorajszy dzień....

Pobudka 6 może 7 rano wypijam około 0,5 wody biorę  Fenix Ground Zero oraz Alphabum.

8:00 Śniadanie:

Chleb żytni, razowy 90g 3 kromki   202 kcal

Masło 7g 1,5 łyżeczki 55 kcal

Szynka z kurczaka 2 duże plastry 32 kcal

Ogórek 70g 1 szt. mała 7 kcal

Rzodkiewka 45 g 3 szt 4kcal

Serek ziarnisty lekki 150 g 152 kcal  (zjadam ale nie zawsze)

po śniadaniu idę na spacer i biorę od dwóch dni Whey Gold Standard białko jedną porcję.

11:00 Drugie Śniadanie.

Chleb razowy 80g 2 kromki 170kcal

Chuda wędlina 40g   2 duże plastry 32kcal

Sałata 2 liście 1kcal

Pomidor do smaku 2 kcal

Masło Rama 2 łyżeczki 74kcal

Po posiłku biorę Magnez 250 mg, Cynk 15mg, Chrom 180mg, witamina C 25 mg

O 13: 00 biorę Fenix Ground Zero oraz Alphabum.  chyba że robię trening w ten dzień to samo Alphabum  

14 :00 Obiad

Warzywa mrożone 150g 45kcal

Kurczak filet 120g 119 kcal

Oliwka z oliwek 10g 88 kcal

Ryż biały 1/2 woreczka 172 kcal

16 :00 Ćwiczenia biorę Fenix Ground Zero oraz Alphabum.

17 :00 Banan i na rower około 22 km z prędkością 15 h powoli jednym tempem .

18:30 po powrocie porcja Białka Whey Gold Standard 

20:00 Kolacja 

Pomidor 1 szt. 130g 19 kcal

Ogórek 1 szt. 100g  9kcal

Chleb 1 kromka 85 kcal

Szynka z kurczaka  20g 1 plaster 19 kcal

Ser twarogowy 2 plastry 40kcal 

22:00  23:000 idę spać 

Do tego wypijam około 4 butelek wody mineralnej Żywiej Zdrój niegazowanej w ciągu dnia.

Początek redukcji

Analiza masy ogólnej 110 kg 

Wskaznik BMI 33 otyłość

Zalecana masa 89 kg

Analiza tkanki tłuszczowej

Procentowa zawartość tłuszczu 38% norma 27 %

masa tłuszczu 40 kg

nadmiar tkanki tłuszczowej 15,8 kg

Analiza masy beztłuszczowej 65 kg

Woda 47,9 l

Analiza i ocena żywienia  normy tymczasowe

Wartość kaloryczna 1600 - 1700 kcal

Białko 92-114g

Węglowodany 185 do 227g

Tłuszcze 41-51 g

Na dziś rano waga pokazała 102 kg.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy masie ciała ponad 100 kg dieta dostarczająca ledwie 1600 kcal to kompletne nieporozumienie. Po drugie wygląda ona bardzo słabo i często pojawiają się mało wartościowe produkty typu chleb, rama, szynka itp. Źródeł białka masz bardzo mało, właściwie tylko w obiedzie nie licząc oczywiście odżywki. Przy Twojej masie ciała, aktywności i celu jakim jest redukcja tkanki tłuszczowej optymalna ilość to około 200 g. Osobiście starałbym się taką wartość trzymać, węglowodany na podobnym poziomie lecz z lepszych źródeł niż chleb, a tłuszcze podbij przynajmniej do 70 g. Ważne by nie było to tylko masło czy produkty masłopodobne tylko np. oliwa, oleje, tłuste ryby, orzechy itp.To bardzo ważne by dieta była skuteczna nie tylko pod względem odchudzania, ale także pod kontem zdrowotnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2018 o 13:00, Rumcajs napisał:

Przy masie ciała ponad 100 kg dieta dostarczająca ledwie 1600 kcal to kompletne nieporozumienie. Po drugie wygląda ona bardzo słabo i często pojawiają się mało wartościowe produkty typu chleb, rama, szynka itp. Źródeł białka masz bardzo mało, właściwie tylko w obiedzie nie licząc oczywiście odżywki. Przy Twojej masie ciała, aktywności i celu jakim jest redukcja tkanki tłuszczowej optymalna ilość to około 200 g. Osobiście starałbym się taką wartość trzymać, węglowodany na podobnym poziomie lecz z lepszych źródeł niż chleb, a tłuszcze podbij przynajmniej do 70 g. Ważne by nie było to tylko masło czy produkty masłopodobne tylko np. oliwa, oleje, tłuste ryby, orzechy itp.To bardzo ważne by dieta była skuteczna nie tylko pod względem odchudzania, ale także pod kontem zdrowotnym. 

Czyli dałem za dietę 350 zł i jest zła fajnie....Mam iść i zapytać o nową dietę ? bo ta jest zbyt uboga w białko i tłuszcze.

A co z resztą używek? Białko stosuję Kreatynę mam ale jeszcze nie brałem, czekałem może ktoś coś doradzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350 zł za dietę to jakaś chora stawka bo większość osób które bardzo dobrze układają diety robią to w cenach około 100 zł. Nie wspominając już że ta dieta nie tylko ma liczne błędy, ale całościowo wygląda fatalnie. Nie ma tam żadnych założeń jeśli chodzi o makroskładniki, zero róznorodności, mało białka, brak zwrócenia uwagi na coś takiego jak proporcje kwasów tłuszczowych itp. To na pewno nie jest dieta układana przez osobę która ma jakiekolwiek pojęcie o odżywianiu. A ten banan przed treningiem na redukcji to już wisienka na torcie.  Tam możesz jak najbardziej iść i zapytać, ale nie o nową dietę tylko o zwrot pieniędzy.

Poczytaj we własnym zakresie by zdobyć podstawy wiedzy i postaraj się sam ułożyć plan żywienia w oparciu o takie proporcje jak napisałem Ci w pierwszej swojej wypowiedzi. Wklej go następnie tutaj i poprawimy ewentualne błędy. Zaoszczędzisz pieniądze i zrozumiesz mniej więcej na czym to wszystko polega przez co w przyszłości nie nadziejesz się na oszustów tak jak tym razem. 

Co do odżywek to białko służy do uzupełnienia braków w pożywieniu i ewentualnie bezpośrednio po treningu więc możesz je sobie stosować. Kreatynę możesz jeśli masz porządne treningi siłowe, jeśli dopiero jesteś na etapie adaptacji to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...