Jump to content
Sign in to follow this  
maciek101

Ćwiczenia na odchudzanie oraz pupę dla chłopaka

Rekomendowana wypowiedź

Witam bardzo serdecznie wszystkie użytkowniczki oraz użytkowników tego forum. Chciałbym przedstawić mój problem, a raczej kilka problemów na które się natknąłem.

Najpierw może krótki opis mnie: jestem chłopakiem, 15 lat, 171 cm, 66,5 kg, forma fizyczna nienajlepsza lekko mówiąc, a właściwie to od zawsze zaniedbywana, do tego mam płaskostopie, lekkie skrzywienie kręgosłupa na prawo oraz prawą stopę dłuższą o centymetr od lewej.

Właściwię to moją przygodę z ćwiczeniami zacząłem w tym roku w styczniu, ćwiczyłem co wieczór codziennie 6 serii: 20 przysiadów, 2 minuty biegu w miejscu, 10 brzuszków, 5 pompek, i 10 skłonów. Na początku takie coś wraz z dietą, a raczej z zrezygnowaniem ze słodyczy zadziałało, straciłem około 5-6kg, ale po 3 miesiącach właściwie przestałem widzieć efekty czegokolwiek, moja forma nie zwiększała się zbytnio, a waga stała w miejscu 64kg. Zgubiłem wtedy motywację, i przybrałem parę kilo do 67,5kg.

W te wakacje postanowiłem, że znowu zacznę ćwiczyć, i tym razem wyrobię sobie formę, schudnę zbędne kilogramy oraz wyrzeźbię sobie mięśnie pośladkowe.

Do tego, aby wyrzeźbić sobie pośladki zalecał on używanie tej aplikacji na telefon, codziennie 5 minutowe ćwiczenia na pośladki (ćwiczyć codziennie po kardio/bieganiu.

Robiłem ten program w nadziei na poprawę formy i sylwetki, ale od samego początku miałem wrażenie, że robię coś nie tak... Z jednej strony czułem zmęczenie, byłem spocony po każdym treningu, ale nie czułem takiego specyficznego bólu mięśni, a tym bardziej pośladków, nie miałem zakwasów... W końcu po 2 tygodniach, i straceniu tylko 1 kg mimo jedzenia 3 posiłków doszłem do wniosku, że coś robię źle.

Spróbowałem poczytać na internecie poradniki jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, ale przy byciu zbombadowanym sprzecznymi wskazówkami i skomplikowanymi informacjami za bardzo mi to nie pomogło, i to wszystko przy wygooglowaniu zwykłego przysiadu!

Pytam zatem, co zmienić, co poprawić, żeby schudnąć i wyrobić sobie pociągający tyłek? Jak poprawnie ćwiczyć, co ćwiczyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim musisz zrozumieć że budowanie sylwetki trwa bardzo długo. Jeśli po kilku dniach lub 2 tygodniach jakiegokolwiek działania jesteś zniechęcony to musisz zmienić swoje nastawienie psychiczne. Po drugie jesteś w bardzo młodym wieku i twoja masa mięśniowa nie będzie jeszcze w stanie rosnąć tak szybko jak np. u 20 latka. Jest to kwestia hormonalna i ciężko to przeskoczyć. Efekty w zmienianiu ciała nigdy nie są szybkie. Jeśli przez wiele lat było ono zaniedbywane, nie możemy liczyć na jego zmianę w kilka tygodni. 

Co do samego treningu odpuściłbym sobie wszelkiego rodzaju aplikacje itp. a raczej ułożył sensowny program treningowy. Mięśnie pośladkowe na których tak bardzo ci zależy nie są łatwe w wytrenowaniu gdyż wymagają bardzo dobrej techniki. Można je mocniej zaangażować np. w niektórych formach przysiadów czy też długich wykrokach. Natomiast podstawą jest trenowanie równomierne całego ciała. Nawet w warunkach domowych jest do tego konieczne choć minimum sprzętu np. poręcze do pompek bądź coś zbliżonego oraz stabilny drążek do podciągania. Te ćwiczenia poza tym że angażują bardzo wiele mięśni i ułatwiają kształtowanie sylwetki, są także bardzo dobre w zakresie poprawy naszej postawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  
  • 7 Posts
  • 616 Views
  • 8 Posts
  • 1773 Views
  • 3 Posts
  • 1242 Views
  • 2 Posts
  • 1029 Views
  • 2 Posts
  • 1058 Views

×
×
 • Create New...