Jump to content
Sign in to follow this  
legat

elite erase fast vs alphamale

Rekomendowana wypowiedź

Kluczowy składnik, czyli Divaniltetrahydrofuran w Erase Fast ma 95% standaryzację, w Alpamax Xt tylko producent informuje, że ekstrakt z pokrzywy go zawiera, nie piszą w jakim stężeniu, więc pewnie niewielkim.

W erase fast jest bardzo duża dawka ekstraktu mangostanu, a to jedna z ciekawszych substancji w tego typu produktach:

Cytuj

Mangostan a hormony

Balunas testował w 2008 r. mangostan jako potencjalny inhibitor aromatazy (AI).

Przypomnę, że aromataza jest enzymem przekształcającym testosteron w estradiol, a ogólniej – męskie androgeny w żeńskie estrogeny. To dzięki niej, a właściwie – przez nią, facetom rosną czasami damskie cycki w przypadku nadmiaru testosteronu – w okresie dojrzewania płciowego lub podczas „kuracji” sterydowych. Zjawisko to miewa miejsce również przy niskim poziomie testosteronu, ale wysokiej aktywności aromatazy, jak chociażby w podeszłym wieku lub w przypadku otyłości, obfitym źródłem nielubianego enzymu jest bowiem podskórna tkanka tłuszczowa. Aromataza jest też kluczem zjawiska ujemnego sprzężenia zwrotnego, w którym testosteron, w sytuacji nadmiaru, hamuje swoją własną produkcję, gdyż to właśnie, głównie powstający w wyniku aktywności aromatazy estradiol wytłumia syntezę testosteronu. Dodatkowo estradiol wnosi poważny udział w rozwój schorzeń prostaty.

Wspomniany Balunas dodawał do podłoża hodowli izolowanych mikrosomów komórkowych, w których działa aromataza, albo pełny ekstrakt z mangostanu, albo poszczególne frakcje jego składników aktywnych, nazywanych ksantonami, obserwując reakcję enzymu. Jak się okazało, pełny ekstrakt obniżał aktywność aromatazy o ponad 80%, natomiast z poszczególnych składników owoców najlepiej wypadał gamma mangostin, hamujący aktywność naszego enzymu w 95. procentach. Tu warto dodać, że zastosowany w ramach kontroli pozytywnej aminoglutetimid – syntetyczny inhibitor aromatazy – obniżał aktywność enzymu o 85%.

Naukowiec powtórzył następnie podobny eksperyment na hodowlach komórek nowotworowych raka piersi (AI testowane są głównie jako leki przeciwnowotworowe, gdyż estradiol promuje rozrost guzów hormonozależnych), uzyskując równie obiecujące rezultaty: w porównaniu do kultury utrzymywanej na podłożu jedynie z dodatkiem cytoprotektora, aktywność aromatazy w komórkach inkubowanych w obecności pełnego ekstraktu z mangostanu obniżyła się o 75%, a w obecności gamma mangostinu – spadła do zera, podczas gdy zastosowany w ramach kontroli pozytywnej, inny syntetyczny inhibitor aromatazy – letrozol – obniżył aktywność enzymu o 90%.

Możemy spekulować, że antyestrogenna aktywność mangostanu powinna skutkować wzrostem poziomu testosteronu. Niestety, problematyka ta nie została gruntownie przebadana, w powyższej kwestii dysponujemy więc tylko skromnym wynikiem jednego badania; chodzi tutaj o pracę Nelli z 2013 roku.

Naukowiec zajął się problematyką wpływu innego ksantonu mangostanu – alfa mangostinu – na męskie dysfunkcje płciowe, związane z przebiegiem cukrzycy. Zauważmy jednak, że podobne perturbacje zagrażają nie tylko starszym lub otyłym panom, u których dochodzi często do rozwoju cukrzycy, ale również pakerom nadużywającym – jako środka dopingującego – insuliny.

Nelli, wywołując eksperymentalną cukrzycę u samców szczurów, zaobserwował wyraźne upośledzenie czynności jąder, objawiające się m.in. znaczącym spadkiem poziomu testosteronu. Jednakże, jednoczesne leczenie diabetycznych gryzoni alfa mangostinem zaowocowało, w odniesieniu do grupy kontrolnej, zdecydowaną poprawą wszystkich parametrów czynności jąder, w tym również wysokim wzrostem poziomu testosteronu.

Mangostan a prostata

Zarówno starsi panowie, jak też sportowcy nadużywający sterydów anabolicznych w celach dopingowych, narażeni są w pierwszej kolejności na schorzenia gruczołu krokowego, nazywanego wymiennie – prostatą lub sterczem. Permanentnie dokuczają im: zapalenie gruczołu krokowego i przerost prostaty, a rak stercza też nie należy tutaj do rzadkości. Specjaliści szacują, że co drugi współczesny mężczyzna zgłosi się po pomoc medyczną z powodu zapalenia prostaty, 75% mężczyzn – z powodu przerostu gruczołu krokowego, a ponad 40% panów zachoruje na raka stercza. Rak prostaty to najdotkliwsza postać schorzenia gruczołu krokowego, chociaż – na szczęście (!) – najczęściej mało agresywna. Wprawdzie bowiem badania sekcyjne dowodzą, że powyżej 75. roku życia nowotwór stercza występuje u 80-90% mężczyzn, w przewadze jednak w postaci tzw. raka utajonego, nie dającego objawów klinicznych i nie będącego przyczyną choroby czy zgonu. Rak stercza występuje u 11% mężczyzn z rozpoznaną chorobą nowotworową i stanowi przyczynę 9% zgonów mężczyzn z powodu nowotworów. W Polsce odnotowujemy corocznie 8 tys. przypadków zdiagnozowania raka prostaty, przy czym śmiertelność sięga tutaj 50. procent.

I właśnie dlatego warto wiedzieć, że składniki aktywne mangostanu odznaczają się silną aktywnością przeciwnowotworową, szczególnie skierowaną przeciwko rakowi stercza. Faktu tego dowiodło kilka zespołów naukowców, w kilku badaniach, prowadzonych na liniach komórkowych ludzkiego raka stercza i na mysich modelach raka prostaty (Hung, 2009; Johnson, 2009; Matsumoto, 2003, 2004 i 2005). Na przykład u myszy ze wszczepionym podskórnie, ludzkim rakiem stercza, otrzymujących doustnie alfa mangostin w dawce dobowej, odpowiadającej ok. 1000 mg w przeliczeniu na dorosłego człowieka, doszło do 65-procentowej redukcji masy guza (Li, 2013).

Mniej tłuszczu, więcej muskułów

Prawdziwą męskość nie tylko definiuje wysoki poziom testosteronu i zdrowa prostata, wyznaczające libido i sprawność seksualną, ale również tzw. męska sylwetka – muskularna, obleczona jedynie niewielką ilością tłuszczu. A tutaj okazuje się, że ksantony mangostanu ułatwiają jednocześnie redukcję tkanki tłuszczowej i rozwój masy mięśni.

Do zgłoszenia patentowego nr EP 2026794 A1, opublikowanego w 2009 r. a zatytułowanego dosyć wymownie: „Pochodne ksantonów w leczeniu zaburzeń mięśniowych”, Daniel D’orazio załączył wyniki bardzo ciekawego badania… Naukowcy podzielili karmione przez 9 tygodni wysokotłuszczową dietą myszy na dwie grupy, z których jedną grupę pozostawiono do kontroli, drugiej zaś dodawano do paszy alfa mangostin (najaktywniejszy ksanton mangostanu) w 0.03-procentowym stężeniu, w stosunku do objętości karmy. Pomiary wykonane po zakończeniu eksperymentu wykazały, że kiedy gryzonie z grupy kontrolnej zgromadziły w organizmie przeciętnie 22.7% , to z grupy alfa mangostinu – jedynie 7.2% tłuszczu.

Przedstawione wyżej wyniki, uzyskane w eksperymencie na zwierzętach, doczekały się szybkiej i znakomitej weryfikacji w badaniu z udziałem 40. otyłych ochotników, wykonanym przez Udani w 2009 roku. U wolontariuszy spożywających przez 4 tygodnie 6 uncji (0.18 litra) soku z mangostanu dziennie, w porównaniu z otrzymującymi w tym samym czasie placebo (woda z cukrem, barwnikami, zagęszczaczami i dodatkami aromatyczno-smakowymi), poziom tłuszczu całkowitego w organizmie uległ obniżeniu średnio o 10%.

A co ze wspomnianą wyżej zdolnością ksantonów mangostanu do stymulacji rozwoju tkanki mięśniowej?

Tutaj musimy powrócić na chwilę do omówionego już częściowo badania, załączonego do zgłoszenia patentowego przez D’orazio. W porównaniu z grupą kontrolną, myszy otrzymujące w karmie alfa mangostin nie tylko zgromadziły o 15.5% mniej tkanki tłuszczowej, ale przebiegły również o 9% dłuższy dystans oraz zyskały o 10.9% więcej beztłuszczowej masy ciała, w tym o 10.6% więcej czystej masy mięśniowej.
Teraz już wiemy, skąd wziął się wymowny tytuł tego zgłoszenia patentowego…

Najbardziej prawdopodobny mechanizm promięśniowej aktywności alfa mangostinu ustalił Horiba, w badaniu z 2014 roku. Otóż, naukowiec inkubował na pożywce z dodatkiem alfa mangostinu macierzyste komórki mięśniowe (komórki satelitarne) myszy, dowodząc, że związek ten stymuluje proces miogenezy, polegający na zlewaniu się ze sobą komórek satelitarnych i wytwarzaniu nowych, dodatkowych włókien mięśniowych. Badanie pokazało, że miogeniczna i anaboliczna aktywność alfa mangostinu opiera się na pobudzaniu ekspresji kompleksu genów, które produkują białka sygnałowe oraz sterują procesem dojrzewania komórek satelitarnych i wytwarzania białkowych komponentów strukturalnych dojrzałych włókien mięśniowych.

Korzyści

Widzimy, że pożytki płynące ze spożywania owoców (lub uzyskiwanych z nich ekstraktów) mangostanu są dosyć szerokie. Szczególnych korzyści mogą spodziewać się  sportowcy, uprawiający dyscypliny sylwetkowe i z limitami wagowymi; mangostan pomoże im w redukcji tkanki tłuszczowej i budowaniu masy mięśniowej.

Warto rozważyć również zasadność wykorzystania owoców mangostanu przy kuracjach sterydowych i w tzw. terapiach pocyklowych (PCT). Chodzi tu głównie o zdolność składników aktywnych mangostanu (ksantonów) do hamowania przemiany androgenów w estrogeny oraz zapobiegania dysfunkcjom jąder (z obniżeniem produkcji testosteronu) i schorzeniom prostaty. Wymienione składniki mają zatem potencjalne właściwości znoszenia problemów towarzyszących stosowaniu wysokich dawek steroidów anaboliczno-androgennych w celach dopingowych.

Natomiast alphamax xt ma w składzie abietę (obok arimistane najciekawszy syntetyczny inhibitor aromatazy nie mający typowych dla IA skutków ubocznych).
Ciężko powiedzieć który będzie lepszy. Najlepiej kub oba i daj znać :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

erase fast dziala elegancko, ale chetnie wyprobowalbym alphamax xt bo wyglada nie gorzej i firma robi konkretne suple (vasomax - petarda bez stymulantów, czy mass max, najlepszy niehormonalny booster syntezy bialek)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  
  • 29 Posts
  • 38186 Views
  • 8 Posts
  • 1930 Views
  • 6 Posts
  • 2988 Views

×
×
 • Create New...