Skocz do zawartości

Proszę o poradę - Odżywki + Ćwiczenia + Dieta


Bart85

Rekomendowana wypowiedź

Witam !


Pierwsze co to mam nadzieję że piszę w dobrym temacie. Jeśli nie to proszę o przesunięcie. Z racji an złożoność postu trudno sprecyzować dział.

Chodzi o suplementacje w moim przypadku - dieta + ćwiczenia + odżywki - kiedy i ile (i jakie?)
Mam mocne postanowienie zrzucenia wagi. Mam plan aby od 1 maja przejść na dietę, zacząć trochę ćwiczyć i wspomagać się konkretną suplementacją. 
O mnie :
 Praca 95% siedząca; minimalna ilość wolnego czasu z racji dwójki maluchów; prawie zerowa aktywność fizyczna i co za tym idzie kondycja, 
•    wiek -> 32 (mężczyzna)
•    waga ->  około 102kg (jest nadwaga   )
•    wzrost -> 195
•    liczba posiłków -> posiłki bardzo nie regularne, bardzo różnie z tym bywa, ogólnie 3-4, dojadanie i podjadanie o różnych porach 
•    pora aktywności fizycznej -> w tym momencie nie ma żadnej - planowane są ćwiczenia w domu w godzinach wieczornych (więcej poniżej)
•    inne stosowane suplementy -> w chwili obecnej brak (więcej poniżej)
•    stosowane dotychczas spalacze tłuszczu -> brak
•    przeciwwskazania zdrowotne -> brak - oddaje krew od czasu do czasu - pytanie czy opisana suplementacja w tym przeszkadza ? 

1. Dieta -  Dukana – Chce zacząć ją i bardzo zależy mi na tej diecie ponieważ tylko na tej jednej rzeczywiście schudłem będąc na studiach (żadnych dolegliwości przez nią nie uświadczyłem) i co najważniejsze nie wymagała ode mnie przygotowywania jakiś specjalnych i wyszukanych posiłków - na które bym wydal mnóstwo kasy i nad przyrządzeniem których bym spędzał dużo czasu którego nie mam. No i też dla mnie istotne że mogę jeść ile chce i kiedy chce na tej diecie. Interesowałem się innymi dietami ale wszystko rozbijało się o jakieś wyszukane posiłki i ich składniki i długie przygotowanie co mnie strasznie zniechęcało. Wstaje o 5 wychodzę o 5:30 musze przygotować cos szybkiego i prostego (rano lub późnym wieczorem)  co mi starczy do 16:30 kiedy wracam do domu. Dlatego trochę się upieram bo tą dietę znam i już mi raz dała pozytywne efekty. 

2. Ćwiczenia – z racji tego iż nie mam czasu (mój czas wolny kiedy mogę coś ze sobą zrobić można powiedzieć zaczyna się o 21:00 – dlatego chodzenie gdziekolwiek odpada) mój plan jest taki aby poświęcać na początek 5-6 dni w tygodniu na ćwiczeniach po 21:00 w mieszkaniu – Korzystając np. z aplikacji „7 min ćwiczeń” https://play.google.com/store/apps/details?id=com.popularapp.sevenmins ( tą aplikacje już kiedyś próbowałem i z moją aktywnością i kondycją po tych 7 minutach ćwiczeń byłem wykończony :) )   W grę wchodzi jeszcze (druga opcja) bieganie w treningu HIIT jednak skłaniał bym się ku pierwszej opcji.

2. Odżywki : Z uwagi na to iż postanowienie dosyć mocne to i chciałbym zacząć mobilizująco i skorzystać z polecanego tutaj zestawu ( 527zł zestaw an Allegro o_0 ): 
•    CANNIBAL INFERNO APOCALYPSE 90 KAP
•    ELITE NUTRITION ERASE FAST 60 KAP. HIT ARIMISTANE
•    EVOLAB Alphaburn 90 KAP. ULEPSZONY TARGET-A2 HIT !


Proszę o pomoc i porady w związku z ułożonym planem. 
- Minusy - co warto zmienić i jak
- Jak i kiedy stosować powyższą suplementację w mojej sytuacji – może inne suplementy z uwagi na tryb życia ?
- Może jakieś inne konkretne i polecane zestawy ćwiczeń nastawione na spalanie i redukcje wagi

Z góry dziękuję za rady i poświęcony na nie czas.
Mam nadzieję iż moja sytuacja będzie pomocna dla innych zapracowanych rodziców z małą ilością wolnego czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dieta Dukana mocno zakwsza organizm jeśli będziesz się do niej sumiennie przykład i przestrzegał jej zasad, wtedy waga spanie szubko, ale po pierwsze będzie to zarówno tłuszcz jak i mięśnie, przy okazji mocno zakwasisz organizm, a dodatkowo w jednym z etapów metabolizm zwolni jeszcze bardziej.

Moim zdaniem lepszą opcją, w której nie będzie ww. skutków ubocznych, będzie albo dieta rotacyjna, albo dieta low carb z ładowaniem węglowodanami co 6 dni.
Ale jeśli jesteś przekonany do Dukana to nie koliduje ona z wybranymi suplementami (swoją drogą bardzo przemyślane połączenie), ani z treningiem. HIIT raczej odpada w okresie kiedy nie dostarczasz w ogóle węgli, więc to weź pod uwagę. Przy małej ilości czasu raczej nic lepszego nie wymyślisz niż ten trening z linku.

Odnośnie suplementacji to:
Erase Fast - codziennie 2 kap. przed snem, jeśli będzie problem ze zbyt płytkim snem wtedy 2 kap. po pierwszym posiłku.
Alphaburn 1 kap. po przebudzeniu, 1 kap. około południa między posiłami i 1 kap. przed treningiem lub przed kolacją.
Inferno Apocalypse 1 kap. po przebudzeniu (w dzień wolny od treningu 2 kap.) oraz 2 kap. przed treningiem, a w dzień wolny 1 kap. po południu, czyli dawka dzienna 3 kap. w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...