Jump to content
Aleksandero

Zwiększenie wzrostu

Rekomendowana wypowiedź

Witam, 

mam pytanie odnośnie możliwości zwiększenia wzrostu. Mam 24 lata, 173 cm i ważę 70kg. Czy jeżeli zacznę zażywać wapń, kwas foliowy, witaminę D, rexorubie oraz preparaty zawierające argininę (w podwójnej dawce), tworząc przy tym organizmowi idealne warunki do wzrostu to czy jest to faktycznie możliwe? Nie mówię tutaj o nie wiadomo jakim wzroście, chciałbym dobić 180, zawsze chciałem, ale genetycznie i tak jestem najwyższy od rodziców oraz dziadków. Prowadząc aktywny tryb życia, stosując dobra, w tym przypadku zwiększoną znacznie o białko, dietę. W domu mam małą siłownie, więc mimo sytuacji w kraju ćwiczę cały czas regularnie, teraz nawet jeszcze częściej. Czy jest to mit czy naprawdę jest to możliwe? I jaką argininę moglibyście polecić? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mit. Nie masz możliwości w wieku 24 lat urosnąć 7 centymetrów. Moim zdaniem to będzie już Twój ostateczny wzrost i nic na to nie poradzisz. Niestety, ale taka prawda.

Co do argininy to zależy od celu - jeśli na wzrost to żadna nic nie pomoże. A jeśli w celach sportowych to polecam o wiele bardziej jej metabolit - agmatynę. Znacznie wyższa skuteczność i brak strat w przewodzie pokarmowym.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na forum nie wklejamy linków. Nie wiem o jaki post chodzi, ale tak jak wspomniał kazam - nie ma żadnego sposobu by zwiększyć wzrost. Nawet hormonalnie w Twoim wieku jest to praktycznie nie możliwe. Dawniej były teorie o robieniu zwisów na drążku czy przyjmowanie na noc dużych dawek aminokwasów, ale nie ma ANI JEDNEGO udokumentowanego przypadku by ktoś zwiększył wzrost w ten sposób. Genetyki się niestety nie oszuka:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    • 2 Posts
    • 11826 Views

×
×
  • Create New...