Jump to content
Sanderka33

Tłuszcz czy mięsień, wieloletnie ćwiczenia na pośladki. jak wysmuklić uda i interpretować wagę z pomiarem tłuszczu

Rekomendowana wypowiedź

Hej, przepraszam jeśli zła kategoria, to mój pierwszy wpis tutaj :) 

wiec przechodząc do rzeczy, od 5 lat trenuje pośladki. Z wieloma przerwami, ale powiedzmy pośladki maja zadowalający efekt. Powiedziałabym nawet ze nigdy nie spotkałam się z taka figura u osoby w rzeczywistości bądź internecie w nieprzerobionych zdjęciach. Pośladki są ok, brzuch chudziutki, wszystko chudziutkie. Ale ostatnio zauwazylam ze przyrosły mi uda. Może to wydawać się głupie ale nie wiem nawet czy jest to spowodowane mięśniem czy tłuszczykiem. Od zawsze trenuje na pośladki wiec uda w dużej części tez biora udział we wszyskich tych ćwiczeniach. Ale jednak kiedy ścisne to mam leciutki początek cellulitu. Wszyscy mówią ze u kobiet to normalne, ale mi daje to lampkę ze jednak coś jest nie tak. Jak mogę wyszczuplić uda? Wiem ze nie da się spalić tłuszczu bez przyrostu mięśni, ale zaczyna mnie to dołować. Chciałam super tyłek, jest super ale teraz chce od nowa szczupłe uda. Czy da się to jakoś wyszczuplić? Poprzez rozciąganie, specjalne ćwiczenia? A może body wrapping? Może zacząć robić cardio? Dodam ze zakupiłam pół roku temu inteligenta wagę z pomiarem tłuszczu. Wskazuje ona 25%, dla kobiet norma to 20-30 wiec wydaje mi się ze jest dobrze. Tylko co z biustem? Mam dość spory biust, a biust jak wiadomo w dużej części składa się z tłuszczu. Jak wiec odczytuje to waga? Czy to już jest wliczone w te 20-30% bo jak wiadomo faceci maja niższe widełki :) i co z udami? Zdaje sobie sprawę ze takich pytan jest mnóstwo ale nigdzie nie znalazłam sytuacji która byłaby podobna do mojej. Jak wysmuklić uda żeby ich nie rozbudować i czy to w ogóle mozliwe ze to tłuszcz skoro od kilku lat trenuje pośladki które są już bardzo wyrzeźbione? Nie chce wyglądać jak kobiety co owszem maja ładny tyłek ale przez wielkie udziska nawet go nie widać :( pomocy 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim jak sama zauważyłaś ćwiczenia na mięśnie pośladkowe są mocno powiązane z mięsniami ud i nigdy nie da się ich wyizolować całkowicie. Jeśli masz mało tkanki tłuszczowej to prawdopodobnie masz po prostu rozbudowane mięśnie ud i z tego też wynika taki efekt.

Właściwie nie wiele możesz z tym zrobić jeśli tak wygląda sytuacja. Sporo osób twierdziło do nie dawna że wykonywania dużej liczby powtórzeń na uda może doprowadzać do zmniejszenia ich rozmiarów, ale moim zdaniem to bzdura i jeszcze nie widziałem nikogo kto taką metodą wypracował to co chciał. Jeśli to mimo wszystko tkanka tłuszczowa to jedyną opcją jest redukcja i spróbowania obniżyć poziom fatu.

Opcjonalnie możesz jeszcze skorzystać np. ze spalaczy targetowych jak Liporedux i stosować go przede wszystkim w okolicach ud. Nie ma ćwiczeń które pozwolą na zachowani sylwetki z wyszczupleniem ud. Niestety tego nie odizolujesz od pośladków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • 2 Posts
  • 586 Views
  • 6 Posts
  • 519 Views
  • 6 Posts
  • 1825 Views
  • 18 Posts
  • 3969 Views

×
×
 • Create New...