Skocz do zawartości

Plan treningowy na mięśnie brzucha 💪🏋️


Michał95

Rekomendowana wypowiedź

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące treningu mięśni brzucha. Mam je już widoczne 💪, tylko problem polega na tym, że zamierzam sobie ustalić jakiś konkretny trening, tak z 3x tygodniowo. Mógłby ktoś pomóc w doborze ćwiczeń, ilości serii, powtórzeń i czasu odpoczynku pomiędzy seriami? 🤔

20240624_204504.jpg

20240625_192652.jpg

FB_IMG_1719415062456.jpg

Edytowane przez Michał95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, forma robi wrażenie - można zapytać jak długo trenujesz i jakim systemem robisz treningi ?
Odnośnie Twoich pytań to mogę powiedzieć tyle co wiem - mięśnie brzucha traktujemy tak jak każdy inny mięsień, według tabeli na brzuch należałoby wykonywać od 16 do 20 serii tygodniowo. Ja między seriami robię minutę przerwy a między ćwiczeniami 2 minuty (tą zasadę stosuje do wszystkich ćwiczeń, czasami ostatnie serie robie troche dłuższe przerwy max do 2 min)

Co do ćwiczeń możesz zerknąć tutaj, stworzyłem kiedyś atlas ćwiczeń z którego korzystam podczas planowania treningów (atlas jest aktualizowany)
https://forum-sportowe.pl/topic/49724-atlas-cwiczen-domatora/
 

Odnośnie ilości serii więcej znajdziesz w tym temacie 
https://forum-sportowe.pl/topic/49480-tabela-zawierajaca-zakresy-serii-na-dana-grupe-miesniowa

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, moja, że tak to nazwę, zabawa z siłownią zaczęła się w roku 2014. W szkole na WF-ie mieliśmy siłownię 💪🏋️♂️. Potem zacząłem ćwiczyć sam w domu z hantelkami 💪🏋️♂️. Następnie chodziłem przez 4 lata na siłownię do fitness klubu 🏋️♂️💪. Na chwilę obecną trenuję na domowej siłowni o powierzchni 20 m2 💪🏋️♂️. Co do diety, to kiedyś dużo jadłem i ważyłem 107 kg 🍕🍔🍟. Obecnie ponad rok redukowałem do 76 kg 🥗🥦🍗. Teraz byłem na masie i dobiłem do 86 kg 💪🏋️♂️. Teraz redukuję do 81 kg 🥗🥦🍗. Dużo tłuszczu raczej nie mam.

 

A co do kardio to mam rowerek spinningowy i robię 3xtyg po 25min 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze moje wrażenie po zdjęciach było właśnie, że to jest forma zrobiona przez lata, a nie sezonówka 👍 😁

Łapa i klata na pompie robią wrażenie.  Na pierwszym zdjęciu bym powiedział, że klata do rozwinięcia, a nie brzuch, ale trzecie już wszystko wyjaśnia 😉

Mój trening mięśni brzucha wygląda tak. 

image.png.d1c057dd9c9d9b426832501d1acae36b.png

Unoszenie kolan: chodzi o unoszenie kolan do klatki piersiowej - bardzo dobre ćwiczenie na mięśnie brzucha. 

Brzuszki pełne oraz deska z kamizelką obciążeniową 40kg.

Deska trwanie każdej serii: 1 min.

Przerwy pomiędzy jakimkolwiek ćwiczeniem skrupulatnie przestrzegane: 2 min. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa mam teraz wagę 84kg i chcę zredukować do 80 kg i właśnie jadę z dziewczyną na wakację 20 lipca i chcę w miesiąc poprawić sylwetkę bardziej dociąć teraz ćwiczę 5xtyg I kardio po treningu siłowym 30 minut i 2000kacl w diecie 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...