Skocz do zawartości

nie moge wyprostowac lewej ręki po treningu bicepsa


Dexterowski

Rekomendowana wypowiedź

2 dni temu pierwszy raz w życiu poszedłem na siłownię. Cwiczyliśmy łącznie ok. 1,5h na hantli sztandze itp. I na dzień po treningu nie mogłem wyprostować obu rąk, tylko prawą już mogę a lewej nie . Jak podnosiłem hantle to prawą mogłem więcej razy zrobić niż lewą. bardzo się boje ze moge miec zerwany biceps mimo ze bol sie pojawia gdy proboje wyprostowac i dotknac ręką góry ramienia.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak możemy ci pomóc ? Proponuje udać się do lekarza. Bicepsa raczej nie zerwałeś, na pewno byś to zauważył i poczuł podczas treningu.  Co do tego że prawa jest silniejsza to normalka też tak miałem, dla tego też zaczynaj serie najpierw słabszą lewą ręką, by następnie taką samą ilość powtórzeń wykonać prawą, unikniesz w ten sposób dysproporcji mięśniowych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodziłeś mięśnie do tego stopnia, że więzadła uległy większemu uszkodzeniu niż powinny były. Nie masz zerwanego mięśnia, bo przy tym jest potężny ból i już byś chciał odwiedzić SOR. Mięśnie uszkodzone sztywnieją. Ja tak miałem przy mięśniu brzuchatym łydki. Nie mogłem wyprostować nogi i chodzić normalnie. Chodziłem tylko na palcach z podniesioną łydką, bo od razu kłucie czułem. Kilka dni to trwa i mięsień się zregeneruje. 

1,5h dla początkującego na siłowni przy dość dużej intensywności zdecydowanie nie mogło się dobrze skończyć dla mięśni 😁

Siłę w rękach jak najbardziej możesz mieć zróżnicowaną, a do tego jeszcze dochodzi technika podnoszenia i dobór wielkości samego ciężaru. Zakładam, że za ambitnie to wyglądało dlatego tak to wszystko wyszło. 

Możesz sobie kupić żel na mięśnie i wszystko będzie OK. Wrócisz silniejszy 💪

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...