Skocz do zawartości

Robić masę do marca, rekompozycja czy redukować


KarolDragon

Rekomendowana wypowiedź

Część jestem Karol mam 15lat, zaczalem trenować od roku, ale miałem dłuższą przerwę i regularnie teraz trenuję od stycznia, suplementuje kreatynę i białko.

Dzięki za odpowiedzi ;), dla mnie to ważne 

82kg, 183cm wzrostu

Masować do marca czystą masą i od marca redukcja czy robić już redukcję teraz? 

Wrzucam tutaj zdjęcia inne niż w poprzednim poście 

Picsart_24-02-02_17-57-12-468.jpg

Picsart_24-02-02_17-58-22-124.jpg

Picsart_24-02-02_17-54-19-565.jpg

Picsart_24-02-07_15-32-45-219.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ocen co chcesz robić by ta sylwetka była "dobra" to bardzo subiektywny cel. 

Tak ogólnikowo możesz  poprostu zająć się treningiem kulturystycznym i pompować mięśnie. Zachowując duża objętość a względnie niskie ciężary.

A czy osiągniesz taka sylwetkę do lata to zależy bardziej od progresji i czy będziesz ją trzymał.

Druga opcja to taka że masujesz aż i przed latem robisz redukcję

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da ci efekt jeśli podejdziesz do treningu z należytą systematyką i progresją.

Jesteś jeszcze bardzo młody i daleko od potencjału genetycznego który pozwoli ci na rozbudowę naturalnej sylwetki.

Musisz wiedzieć że wspaniała sylwetka którą możesz oglądać w mediach to lata treningów.

Więc nie oczekuj niewiadomo czego od siebie żebyś nie był rozczarowany.

Treninuj regularnie i staraj się zwiększać najpierw powtórzenia później ciężar przy zachowaniu prawidłowej techniki.

W moim przypadku pierwsze zmiany sylwetki zobaczyłem po dwóch miesiącach regularnych treningów.

Z teorii powinieneś trenować całe ciało systemem fbw ponieważ możesz progresowac i rozwijać całe ciało na jednym treningu 

A jeśli chodzi o same podejście do sylwetki czego w twoim przypadku nie polecam to  rozwój barków i pleców pomoże uzyskać sylwetkę w kształcie litery V. 

 

Edytowane przez SportowyTypżycia
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...