Skocz do zawartości

Upper/lower plan do ocenki


kamikadze

Rekomendowana wypowiedź

Witam, od paru miesięcy trenuję klasycznym splitem, ćwiczy mi się bardzo dobrze, lecz chciałem sprawdzić coś innego, coś co pozwoli przećwiczyć mi dana partię 2 razy tygodniowo. FWB to nie moja bajka, wiec postawiłem na góra dół. Dopiero zaczynam z rozpisywaniem planów, więc pomoc i opinia mile widziana :)
Plan opieram głównie o ruch wielostawowy+1-2 akcesorium do danej partii


Upper A:
-Wyciskanie na płaskiej-3x9
-Wyciskanie hantlami na skosie 3x8
-Wiosłowanie sztangą-3x8-10
-One arm cabel row-3x10
-Wzosy bokiem-3x12
-Face pull-3x10
-Uginanie ramion siedząc-3x8
-Fracnuskie leżąc-3x8

Lower A:(W ten dzień wrzuciłem jeszcze jedno ćwiczenie na barki(ohp), aby przetrenoiwać je 2 razy w tygodniu)

-Przysiady-3x8-10
-Maszyna na czwórki-3x10
-Maszyna na dwójki-3x10
-Martwy-3x8
-Suwnica-2x12
-OHP-3x8
-dowolne 2 ćwiczenia na brzuch

 

Upper B:
-Wyciskanie hantli-3x8
-Rozpiętki-3x10
-Podciąganie-3x8-10
-Wiosłowanie focze-3x-10
-Wyciskanie na barki siedząc-3x8-10
-Wznosy na bramie-3x8
-Narciarz-2x10
-Uginanie na modlitewniku-3x8
-Dowonlne na triceps-3x8
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość serii masz właśnie dobrą. Ilość powtórzeń także. Ciężar już dobierasz do własnych możliwości. 

Ja wolę bardziej intensywny trening siłowy do 1h. Niektórzy łączą z cardio i wtedy wychodzi im te 1,5h.

1,5h samego ciężaru nie uważam za najlepszy pomysł, ale jeśli dla Ciebie to wygodne i organizm daje radę, to też nie ma przeciwskazań.

Istnieje taka praktyka treningu siłowego do 1h, a przy ćwiczeniach bardziej intensywnych nawet 45 min. Ma to także pewne uzasadnienia medyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...